Boggy Boggy komentáře u knih

Psychiatr Psychiatr Caleb Carr

Autor nezapře novinářskou praxi, velmi čtivě podáno. Určitě jedna z lepších knih americké literatury.

01.02.2014 5 z 5

Blues pro bláznivou holku Blues pro bláznivou holku Václav Hrabě

Na kluka, který odešel v 25 letech je to nesmírně vyspělá a nádherná poezie.

31.12.2013 5 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

Arthur Hailey to je pan spisovatel. Snad všechny jeho knížky se můžou stát učebnicemi sociologie organizace. Nikdy své romány nechrlil jeden za druhým, ale vždy dlouho téma studoval, než se dal do psaní. A nechybí ani detektivní zápletka.

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Za mě docela zklamání. Tři hvězdy pouze za čtivost, jinak obsah založen na spousty ubodaných a rozsekaných. Postavy jsou jeden den v kritickém stavu v nemocnici a za dva dny již rozsekávají lidi. Podle mě napsáno trošku na laciný efekt. Bohužel.

15.01.2016 3 z 5

Přistižen Přistižen Harlan Coben

Celé mi to připadalo jako scénář k americkému béčkovému filmu. Podle mě průměr.

08.01.2016 3 z 5

Tři sociální světy. Sociální struktura postindustriální společnosti. Tři sociální světy. Sociální struktura postindustriální společnosti. Jan Keller

Určitě jedna z nejvýznamnějších knih současné sociologie.

30.12.2013 5 z 5

Penězoměnci Penězoměnci Arthur Hailey

Klasický Hailey, čtivé,dobře zmapované prostředí v peněžní instituci, bavilo mě knihu číst.

25.12.2013 5 z 5

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

Znovu jsem se po letech vrátil k tomuto skvělému historickému románu, podle kterého byl natočen BBC stejně skvělý seriál.

24.05.2014 5 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Tato kniha pro mě byla vcelku zklamáním a tři hvězdy dávám za čtivost. Pokud vůbec můžeme hovořit o historickém románu,tak obsahově místy hodně naivní i na fikci a hlavně využita notoricky známá a omílaná fakta. Druhý díl nazvaný Zima světa bude zřejmě v podobném duchu,proto nyní budu číst něco jiného.

05.01.2014 3 z 5

Vzdělanostní společnost? Chrám, výtah a pojišťovna Vzdělanostní společnost? Chrám, výtah a pojišťovna Jan Keller

V každém případě stojí za přečtení a zamyšlení se nad tím kam se to intelektuálové, kam se to řítíme!

30.12.2013 5 z 5

Opium Opium Colin Falconer (p)

Tak tohle je Colin Falconer v plné síle. Velmi čtivá kniha, krásně zachycené bolestné procitnutí amerického člověka.

23.12.2013 5 z 5

Ostrovy přízraků Ostrovy přízraků Colin Falconer (p)

Velmi podařený historický román podle skutečné události. Až z toho mrazí, jak se my lidé dokážeme k sobě chovat.

Anděl temnoty Anděl temnoty Caleb Carr

Trošku zbytečně utahané,ale jinak docela dobrá kniha.

23.03.2014 4 z 5

Věk turbulencí Věk turbulencí Alan Greenspan

Velmi slabé, pouze vlastní obhajoba.

13.01.2014 1 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Velmi průměrná detektivka.

09.01.2014 1 z 5

Osamělý dav Osamělý dav David Riesman

Člověk má pocit, že poprvé to vyšlo včera.

31.12.2013 5 z 5

Muž s podivnou minulostí Muž s podivnou minulostí Ken Follett

Slavný autor, ale bohužel nedočetl jsem do konce. Připadalo mi to jako hloupá romance pro ženy, bohužel.

23.12.2013 1 z 5

Večerní zprávy Večerní zprávy Arthur Hailey

Klasická kniha tohoto skvělého autora.

30.04.2014 5 z 5

Kořeny Kořeny Alex Haley

Krásný historický román. Velmi silná kniha.

27.04.2014 5 z 5

Zmizelí Zmizelí Colin Falconer (p)

Vynikající a silná kniha.

02.02.2014 5 z 5