Boggy Boggy komentáře u knih

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Za mě docela zklamání. Tři hvězdy pouze za čtivost, jinak obsah založen na spousty ubodaných a rozsekaných. Postavy jsou jeden den v kritickém stavu v nemocnici a za dva dny již rozsekávají lidi. Podle mě napsáno trošku na laciný efekt. Bohužel.

15.01.2016 3 z 5

Přistižen Přistižen Harlan Coben

Celé mi to připadalo jako scénář k americkému béčkovému filmu. Podle mě průměr.

08.01.2016 3 z 5

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

Znovu jsem se po letech vrátil k tomuto skvělému historickému románu, podle kterého byl natočen BBC stejně skvělý seriál.

24.05.2014 5 z 5

Večerní zprávy Večerní zprávy Arthur Hailey

Klasická kniha tohoto skvělého autora.

30.04.2014 5 z 5

Kořeny Kořeny Alex Haley

Krásný historický román. Velmi silná kniha.

27.04.2014 5 z 5

Anděl temnoty Anděl temnoty Caleb Carr

Trošku zbytečně utahané,ale jinak docela dobrá kniha.

23.03.2014 4 z 5

Zmizelí Zmizelí Colin Falconer (p)

Vynikající a silná kniha.

02.02.2014 5 z 5

Psychiatr Psychiatr Caleb Carr

Autor nezapře novinářskou praxi, velmi čtivě podáno. Určitě jedna z lepších knih americké literatury.

01.02.2014 5 z 5

Černá kniha českých bestiálních vrahů Černá kniha českých bestiálních vrahů Jaromír Slušný

Pěkně udělaná kniha, bohužel i takoví lidé žijí mezi námi. Moc smutné to je.

14.01.2014 5 z 5

Brontosauři Brontosauři Jan Nedvěd

Tyto texty byly kdysi kultovní záležitost, ale když se podívám na jejich dnešní život a to jak se prezentují, nevím už jim to prostě něják nevěřím.

13.01.2014 3 z 5

Věk turbulencí Věk turbulencí Alan Greenspan

Velmi slabé, pouze vlastní obhajoba.

13.01.2014 1 z 5

Nahá pravda Nahá pravda Vladimír Pikora

Je dobře, že měl někdo odvahu tohle napsat. V poslední době se zase všichni tváří, že se nic neděje.

13.01.2014 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Velmi průměrná detektivka.

09.01.2014 1 z 5

Saúdská Arábie: mezi tradicemi a moderností Saúdská Arábie: mezi tradicemi a moderností Ondřej Beránek

Precizní a velmi fundovaná práce.

07.01.2014 5 z 5

Tajemství a hříchy rytířů templářského řádu Tajemství a hříchy rytířů templářského řádu Jaroslav Šedivý

Velmi zajímavá knížka, nejlepší věc na toto téma a od českého autora.

07.01.2014 5 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Tato kniha pro mě byla vcelku zklamáním a tři hvězdy dávám za čtivost. Pokud vůbec můžeme hovořit o historickém románu,tak obsahově místy hodně naivní i na fikci a hlavně využita notoricky známá a omílaná fakta. Druhý díl nazvaný Zima světa bude zřejmě v podobném duchu,proto nyní budu číst něco jiného.

05.01.2014 3 z 5

Osamělý dav Osamělý dav David Riesman

Člověk má pocit, že poprvé to vyšlo včera.

31.12.2013 5 z 5

Blues pro bláznivou holku Blues pro bláznivou holku Václav Hrabě

Na kluka, který odešel v 25 letech je to nesmírně vyspělá a nádherná poezie.

31.12.2013 5 z 5

Život s deprivanty. I, Zlo na každý den Život s deprivanty. I, Zlo na každý den František Koukolík

Hodně smutné téma, ale vynikající práce obou autorů.

30.12.2013 5 z 5

Vzdělanostní společnost? Chrám, výtah a pojišťovna Vzdělanostní společnost? Chrám, výtah a pojišťovna Jan Keller

V každém případě stojí za přečtení a zamyšlení se nad tím kam se to intelektuálové, kam se to řítíme!

30.12.2013 5 z 5