BlankaHill BlankaHill komentáře u knih

Divergence Divergence Veronica Roth

Nejdříve viděno ve filmu, který mě tak dostal a pote s velkým očekáváním a nadšením přečteno. Musím říct, že v tomto případě u mě vyhrá film, je prostě dokonale zpracován, skoda, že o dalších dílech už se to říct nedá...

23.07.2019 4 z 5

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

Super, tyhle příběhy prostě můžu. Nesnasime se, ale... Jiskření, pohledy, letmé doteky...

15.07.2019 5 z 5

London Road London Road Samantha Young

Paráda, rychle přečteno. Nešlo se odpoutat. Jiskření sala z každé stránky.

15.07.2019 5 z 5

Tajemství hřbitova Crossbones Tajemství hřbitova Crossbones Kate Rhodes

Celou dobu jsem byla absolutně pohlcena. Čte se bezvadně (až na vysoké množství chyb). Pro mě i super, že byla romantická linie, ale ten konec. Ne/vysvetleni motivu vraha srazi o 2-3hvezdy. Taková škoda.

11.07.2019 3 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Druhý díl se mi líbil více než první. Vtipné, napínavé, čtivé. Moc se mi líbila povaha Kate a rozhovory s Anthonym. Chemie mezi postavami super. Hurá na třetí díl◉‿◉

15.01.2021 4 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

V první řadě je třeba říct, že se jedná o mojí první LGBT knihu - tudíž nemám s čím srovnávat. Každopádně jsem se při čtení cítila jako na houpačce. Chvíli nahoře, chvíli dole. Ze začátku mě kniha hodně bavila - byla plná sarkasmu, vtipu a vážně jsem se i nahlas smála. Pak ale přišel zlom, kdy jsem se místy opravdu nudila a kdybych knihu neměla v rámci štafety, tak ji snad i na chvilku odložím. Naštěstí nastaly nějaké ty zvraty, i když očekávané a četlo se to zase skvěle. Celkově je to milá odpočinková knížka se zajímavými momenty, které nutí k zamyšlení.

04.10.2020 3 z 5

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

Pěkné oddechové čtení. V tomto žánru už jsem ale četla lepší. Heather mi trošku vadila a ke konci i ty časové skoky. První polovina super, pak už mě to tolik nebavilo. ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

22.07.2020 3 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

V tomto díle je ještě více ukázána zkaženost zazobanců a prohnilost elitní školy. Děj opět velmi čtivý a to i díky střídání pohledu Reeda a Elly a ten konec w(°o°)w Člověk se pomalu hned, ne HNED, musí pustit do dalšího dílu - ta zvědavost je obrovská \(◎o◎)/

20.04.2020 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Nemohu se vyhnout srovnání s prvním dílem série. Příběh Allie a Kadena mě bavil o něco více, ale zklamaná rozhodně nejsem. V této knize mi trošku nesedla Dawn, dej byl celkem táhlý a romantická linie nebyla dle mého tak dobrá jako u prvního dílu. To, co se mi zde moc líbilo, bylo vše kolem. Tím myslím Dawnino psaní, prohlubující se vztah se Sawyer, vrácení se k Allie a Kadenovi a hodiny ve škole - zvláště potom samozřejmě hodiny profesora Nolana ❤️ takže asi chápete, jak moc se těším na čtvrtý díl. Překvapivý byl příběh Spencera, který jsem rozhodně nečekala. Celkově další super romantická oddechová kniha, která se čte sama ( ◜‿◝ )♡

23.03.2020 4 z 5

Hltám opět každé slovo. Jsem ráda za detaily, které nejsou ve filmu. Naprostá paráda se strhujícím závěrem
( ͡ᵔ ﹏ ͡ᵔ )/ (-_-メ)

06.03.2020 5 z 5

( ˘ ³˘)♥ Opět krásné počtení. Prostě TOP (◍•ᴗ•◍)✧*。

25.01.2020 5 z 5

Vánoce v New Yorku Vánoce v New Yorku Mandy Baggot

Chvilku mi trvalo se začíst, ale pak se mi četlo dobře. Příběh není bůhví co, ale byl milý. Co se týká Vánoc v něm...mohlo by se odehrávat kdykoli jindy v roce, takže vánoční atmosféra na mě zde až tolik nedolehla.
Takový průměr ╮(. ❛ ᴗ ❛.)╭

04.01.2020 3 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Musím říct, že jsem čekala trošku víc. Ne, že bych byla úplně zklamaná, to vůbec, ale něco tomu prostě chybělo... Uvítala bych víc popisování, jak to kde vypadá. Těšila jsem se i dle anotace na plesy, ale ty proběhly jen jako seznam s kým si musí ještě Kitty kdy zatančit. Dějová linie Marie se mi líbila, i se svými tajemstvími, ale asi jsem čekala víc romanticna, víc tajemna, víc ...¯\_(ツ)_/¯

20.11.2019 2 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Vau, druhá část knížky byla teda jizda. Nemohla jsem se odtrhnout, prostě jsem musela číst dál a dál a vše ostatní muselo jít stranou. Do té doby jsem si říkala, jo je to celkem fajn, potom na malou chvilku i "Bože, už ne popisování těžby..." Potom to ale nabralo poradny spád a byly vau efekty a já se těším na další díl. Naštěstí už nemusím čekat dlouho:)

18.09.2019 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Trocha zklamání přišla hned na začátku, kdy hlavní postavy měly sex na prvních stránkách. Říkala jsem si, no a o čem to teď bude? No a bylo to jen o tom... Děj prakticky žádný. Body přidávám za střídání pohledu ona x on, čtivost, vtipnost dialogů.

10.09.2019 3 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Julie James

Ale jo, líbilo se mi to a vcelku jsem se i zasmala. Tyhle vztahy, kde se nejdřív nesnáší a je jasné jak to nakonec bude se mi líbí, je to alespoň sranda to spickovani na začátku. Jinak dej oddechovka.

23.07.2019 4 z 5

Turistický zápisník Turistický zápisník Milan Pohl

Tento turistický zápisník je opravdu úžasný. Doporučuju všema deseti všem, kdo rád chodí do přírody. Jsou v něm zajímavé rady a tipy - jak se orientovat v mapách, přírodě, práce s buzolou, jak určit sever, jak na první pomoc, co sbalit s sebou na výlet, zábava na cestách - hry, geocaching,... Já jsem z něj úplně nadšená. Povinná výbava každého skauta, průzkumníka přírody, turisty:-) velikost A6 - malý útlý deníček akorát do taštičky

04.09.2023 5 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Za mě zatím nejslabší díl, co do příběhu. Styl psaní se mi ale líbí moc. Krásné byly popisy z Collinova deníku. Škoda že první řada seriálu, kterou jsem viděla, prozradila na konci, kdo je lady Whistledown - tento díl díky tomu ztratil na napínavosti.

06.02.2021 3 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Knihu jsem si přečetla po zhlédnutí seriálu na Netflix, který byl knihou inspirován - nemohu se vyhnout srovnání. Chtěla jsem se dozvědět nějaké detaily, ale to se nestalo. Kniha je inspirací a do seriálu bylo přidáno mnoho dalších postav a děje, který v knize nebyl. Očekávání jsem měla tedy jiné, zklamalo mě krátké sbližování hlavních postav oproti seriálu. Když se odprostim od srovnání - kniha se četla moc dobře. Psaná v er formě, takže jsme mohli znát pocity obou postav. Příběh se mi líbil, ale našla jsem pár věcí, které nedávaly smysl.

05.01.2021 3 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Chvilku mi trvalo se začíst. Příběh se mi začal líbit vlastně až tehdy, kdy přišly maily, potom už jsem si ho užívala a byl moc fajn ◉‿◉

22.05.2020 4 z 5