BlaFre BlaFre komentáře u knih

Tkaničky Tkaničky Domenico Starnone

Tolik nenávisti, zloby a ukřivděnosti. Každý si s sebou vláčíme nálož citových bebíček, ale toto... Každopádně jsem po dočtení měla ještě dlouho nad čím přemýšlet, takže knihu hodnotím velmi kladně. Zanechala stopu. A taky obavy z toho, jak moc se mé skutky podepíší na dětech.

11.12.2020 4 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Po přečtení této knihy jsem nabyla pocitu, že pokud nedojdu za panem Vojáčkem, nemám šanci se nikdy z ničeho vyléčit. S odstupem hodnotím, že mi kniha nic moc nového nepřinesla. Věřím ale, že Umění být zdráv může otevřít oči někomu, kdo moc nepřemýšlí nad souvislostmi mezi tím, co se odehrává v hlavě a jeho zdravotním stavem.

11.12.2020 3 z 5

Otčina Otčina Robert Harris

Ze začátku trochu těžkopádná, ale nakonec si mne Otčina získala. Což se bohužel nedá říct o další knize Roberta Harisse - Konkláve.

24.08.2018 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Na tuto knihu jsem se obzvlášť těšila. Všichni o ní mluvili, tak jsem byla plná očekávání. Velmi mne zaujala propracovaná zápletka, psychologie a vývoj postav. Jednou si Zmizelou určitě znovu přečtu.

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Typická detektivka, která se vzpouzí vedení. Je sama, má problematické vztahy, ale kolegové ji uznávají. Z počátku jsem se obávala, že mě toto klišé otráví, ale opak byl pravdou. Ženská vyšetřovatelka byla příjemným zpestřením mezi všemi těmi Bergery, Linny, Holy,... A děj? Doslova mě pohltil. Po dlouhé době kniha, kterou jsem přečetla téměř na jeden zátah.

24.08.2018 5 z 5

Šest krát dva Šest krát dva Arne Dahl (p)

Ze začátku knihy jsem se nemohla napojit na vlákno z předchozí knihy, ale když se mi to povedlo, nedokázala jsem knihu odložit. Doporučuji!

24.08.2018 5 z 5

Sedm mínus jedna Sedm mínus jedna Arne Dahl (p)

Trošku moc překombinovaná zápletka, ale kniha samotná se mi četla až na pár momentů dobře.

24.08.2018 4 z 5

Celá dychtivá jsem otevřela 3. pokračování příběhu o Kalle Blomkvistovi. Kdyby to byla jakákoliv jiná kniha, v půlce ji zahodím. Nějak se mi nedařilo vnořit se do příběhu. Děj byl strašně zdlouhavý a místy nudný. Pořádná zápletka přišla až někdy po přečtení 70% knihy. Konec mi přišel nedotažený. Jako by si autor uvědomil, že ještě musí něco připsat. Dávám 3 z 5.

30.09.2017 3 z 5

Skvěle jsem si u téhle knížky odpočinula. Autor píše odlehčeně, s humorem.

Playground Playground Lars Kepler

Zajímavá myšlenka, ne tolik zajímavé čtení.

06.08.2017 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Chvilkama jsem si říkala, že to ten Kepler už přehání... Bez Joony se prostě nikdo neobejde! Ale mě se ty detektivky s blonďatým vyšetřovatelem tak dobře čtou! Za 3 dny na dovolené bylo dočteno.

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Druhý díl už byl trochu slabší, ale i tak se kniha čte prakticky sama. Našla jsem v ní pár nedotažených myšlenek, které mě ale neodradily od čtení dalších dílů.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Úžasná zápletka! Určitě si od Larssona ještě něco přečtu.

06.08.2017 5 z 5

My name is Karamel a bydlím v Londýně My name is Karamel a bydlím v Londýně Michaela Sanytrová

Nádherná knížka. Četli jsme ji se čtvrťáky ve škole (každý týden jednu kapitolu). Děti knížce úplně propadly. I my jsme si pořídili plyšového medvídka, který putoval mezi žáky. Knihu vřele doporučuji! :)

06.08.2017 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

To zas bylo drama! Oproti předchozím dílům na mě tato kniha působí jako trochu slabší kousek. Nicméně i při čtení této detektivky, jsem pociťovala strach a úzkost, kterou umí dvojička autorů tak dobře popsat.

26.11.2016 4 z 5

Zakázané holky Zakázané holky Hana Bořkovcová

Krásná kniha o zakázaném přátelství. Dokáže dětem vysvětlit, jak se žilo jiným dětem za války. I když autorka píše o smutných událostech, kniha se čte moc pěkně a čtenář se od ní nechce odtrhnout.

26.11.2016 5 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Ze začátku jsem se knihou prokousávala násilím. Po více než první stovce už mne kniha dostala a čím dál tím víc jsem se vžívala do příběhu. Nečekané zápletky a příběhy v příběhu mě dostaly tak, že jsem knihu nakonec dočetla a odložila do sekce "Ráda si ji přečtu znova".

21.07.2016 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nádherná kniha, okamžitě mne vtáhla do děje a nemohla jsem ji odložit, aniž bych ji nedočetla.

21.07.2016 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Napínavá kniha o malém děvčátku, které tuší, že patří někam jinam. Bravurně napsáno.

11.08.2015 5 z 5

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Nádherné, nevinné, úsměvné... V angličtině ještě o pár stupínků kouzelnější.

11.08.2015 5 z 5