BlaFre - Příspěvky

OtčinaOtčinaR. Harris

Ze začátku trochu těžkopádná, ale nakonec si mne Otčina získala. Což se bohužel nedá říct o další knize Roberta Harisse - Konkláve.

ZmizeláZmizeláG. Flynn

Na tuto knihu jsem se obzvlášť těšila. Všichni o ní mluvili, tak jsem byla plná očekávání. Velmi mne zaujala propracovaná zápletka, psychologie a vývoj postav. Jednou si Zmizelou určitě znovu přečtu.

Do posledního dechuDo posledního dechuR. Bryndza

Typická detektivka, která se vzpouzí vedení. Je sama, má problematické vztahy, ale kolegové ji uznávají. Z počátku jsem se obávala, že mě toto klišé otráví, ale opak byl pravdou. Ženská vyšetřovatelka byla příjemným zpestřením mezi všemi těmi Bergery, Linny, Holy,... A děj? Doslova mě pohltil. Po dlouhé době kniha, kterou jsem přečetla téměř na jeden zátah.

Šest krát dvaŠest krát dvaA. Dahl

Ze začátku knihy jsem se nemohla napojit na vlákno z předchozí knihy, ale když se mi to povedlo, nedokázala jsem knihu odložit. Doporučuji!

Sedm mínus jednaSedm mínus jednaA. Dahl

Trošku moc překombinovaná zápletka, ale kniha samotná se mi četla až na pár momentů dobře.

Dívka, která kopla do vosího hnízdaDívka, která kopla do vosího hnízdaS. Larsson

Celá dychtivá jsem otevřela 3. pokračování příběhu o Kalle Blomkvistovi. Kdyby to byla jakákoliv jiná kniha, v půlce ji zahodím. Nějak se mi nedařilo vnořit se do příběhu. Děj byl strašně zdlouhavý a místy nudný. Pořádná zápletka přišla až někdy po přečtení 70% knihy. Konec mi přišel nedotažený. Jako by si autor uvědomil, že ještě musí něco připsat. Dávám 3 z 5.

30.09.2017

Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)J. Jonasson

Skvěle jsem si u téhle knížky odpočinula. Autor píše odlehčeně, s humorem.

PlaygroundPlaygroundL. Kepler

Zajímavá myšlenka, ne tolik zajímavé čtení.

StalkerStalkerL. Kepler

Chvilkama jsem si říkala, že to ten Kepler už přehání... Bez Joony se prostě nikdo neobejde! Ale mě se ty detektivky s blonďatým vyšetřovatelem tak dobře čtou! Za 3 dny na dovolené bylo dočteno.

06.08.2017

Dívka, která si hrála s ohněmDívka, která si hrála s ohněmS. Larsson

Druhý díl už byl trochu slabší, ale i tak se kniha čte prakticky sama. Našla jsem v ní pár nedotažených myšlenek, které mě ale neodradily od čtení dalších dílů.

06.08.2017

Muži, kteří nenávidí ženyMuži, kteří nenávidí ženyS. Larsson

Úžasná zápletka! Určitě si od Larssona ještě něco přečtu.

06.08.2017

My name is Karamel a bydlím v LondýněMy name is Karamel a bydlím v LondýněM. Sanytrová

Nádherná knížka. Četli jsme ji se čtvrťáky ve škole (každý týden jednu kapitolu). Děti knížce úplně propadly. I my jsme si pořídili plyšového medvídka, který putoval mezi žáky. Knihu vřele doporučuji! :)

Písečný mužPísečný mužL. Kepler

To zas bylo drama! Oproti předchozím dílům na mě tato kniha působí jako trochu slabší kousek. Nicméně i při čtení této detektivky, jsem pociťovala strach a úzkost, kterou umí dvojička autorů tak dobře popsat.

26.11.2016

Zakázané holkyZakázané holkyH. Bořkovcová

Krásná kniha o zakázaném přátelství. Dokáže dětem vysvětlit, jak se žilo jiným dětem za války. I když autorka píše o smutných událostech, kniha se čte moc pěkně a čtenář se od ní nechce odtrhnout.

26.11.2016

Svět podle GarpaSvět podle GarpaJ. Irving

Ze začátku jsem se knihou prokousávala násilím. Po více než první stovce už mne kniha dostala a čím dál tím víc jsem se vžívala do příběhu. Nečekané zápletky a příběhy v příběhu mě dostaly tak, že jsem knihu nakonec dočetla a odložila do sekce "Ráda si ji přečtu znova".

21.07.2016

Zlodějka knihZlodějka knihM. Zusak

Nádherná kniha, okamžitě mne vtáhla do děje a nemohla jsem ji odložit, aniž bych ji nedočetla.

21.07.2016

Říkali mi LeniŘíkali mi LeniZ. Bezděková

Napínavá kniha o malém děvčátku, které tuší, že patří někam jinam. Bravurně napsáno.

Medvídek PúMedvídek PúA. A. Milne

Nádherné, nevinné, úsměvné... V angličtině ještě o pár stupínků kouzelnější.

11.08.2015

Karlík a továrna na čokoláduKarlík a továrna na čokoláduR. Dahl

Četla jsem v anglickém originále. Anglickou verzi můžu jedině doporučit!!!

11.08.2015

HobbitHobbitJ. R. R. Tolkien (pseudonym)

Četla jsem tuto knihu v rámci povinné četby ze škatulky knih pro děti a mládež. Jako dětskou knihu bych ji nezařadila. Výstižnější by bylo zaškatulkování pod četbu pro dospělé s dítětem uvnitř. Moc dobře se mi četla, příběh jsem prožívala s hrdiny od začátku do konce.

11.08.2015

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizelStoletý stařík, který vylezl z okna a zmizelJ. Jonasson

Výborná odpočinková četba. Kniha je plná humoru a přemrštěných nápadů.

11.08.2015

Veronika se rozhodla zemřítVeronika se rozhodla zemřítP. Coelho

Krátká, dobře čtivá kniha. Jediná, kterou jsem četla od Coelha. Rozhodně mě nalákala, abych si přečetla další.

Dítě číslo 44Dítě číslo 44T. R. Smith

Ta knížka má všechno! Přečetla jsem ji za jeden den, prostě jsem se od ní nemohla odtrhnout.

Zlodějka knihZlodějka knihM. Zusak

Ze začátku jsem byla z knížky trochu zmatená, ale konec? Naprosto famózní zpracování. Tak smutná a zároveň krásná knížka!

11.08.2015

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJ. Moyes

Kniha zpracovává hodně aktuální téma lidskou formou. Přečtením knihy jsem dostala náhled na obě strany mince. Ač to nerada přiznávám, na konci jsem brečela jako malé dítě.