blackoutzuzi blackoutzuzi komentáře u knih

Starý jako čas sám Starý jako čas sám Liz Braswell

Krásný pohádkový, romantický a magický příběh, který si pro své čtenáře připravil několik překvapení a to především v podobě děsivých a dramatických scén :O Vlastně to bylo místy opravdu strašidelný, což mě neskutečně bavilo! :) Pokud máte rádi Krásku a zvíře, tak si tohle určitě musíte přečíst! Škoda jen, že je v knize tolik překlepů, kazilo to trochu dojem..
P.S. Od autorky už můžete znát knihu Část tvého světa, která je součástí série a je retellingem na Malou mořskou vílu. Ta se mi šíleně líbila a mám-li srovnávat, tak Část tvého světa je u mě jednoznačně stále number one!

21.12.2020 4 z 5

Děti krve a kostí Děti krve a kostí Tomi Adeyemi

Skvělá young adult fantasy s úžasným magickým světem, který je plný vyprahlých pouští, ledových zim, oceánů a především kruté vlády, otroctví a korupce. Vedle toho tu ale samo sebou nepostrádáme insta lásku, kterou tu na jednu stranu chápu, ale klidně bych se bez ní obešla, jelikož byla taaak předvídatelná a plná zbytečných klišé... Škoda, že autorka nevzala námět, který je skvělý a nesnažila se příběh vést trochu jiným směrem a žánrem :) Pak věřím, že bych neměla knize co vytknout!
Co se mi ale vrylo pod kůži, tak to byl autorčin doslov. Z příběhu cítíte, že do něho dala kus sebe, své zkušenosti s rasismem a utlačováním...

21.12.2020 4 z 5

Spící vetřelec Spící vetřelec Julian Gough

Třetí díl o zvířecích kamarádech Brumlovi a Remcíkovi je, stejně jako předchozí dva díly, neuvěřitelně vtipný a milý příběh. Navíc není jenom to, ale malým čtenářům předává i ponaučení do života :) Za mě krásná dětská kniha o přátelství :)

26.10.2020 5 z 5

Štvanec Štvanec Michael Robotham

M. Robotham je jeden z mých nejoblíbenějších autorů krimi a na jeho Štvance jsem se moc těšila. Nicméně nemohu si pomoct, ale tady mi celý dojem z příběhu trochu kazila osoba hlavního hrdiny, který místy působil jako ten vyvolený s nadpřirozenými schopnostmi. Sice se nejedná o vyloženě špatnou knihu, ale za mě má Robotham lepší kousky, které si zaslouží vaši pozornost daleko více, než jeho Štvanec.. Upřímně, moc nechápu ta vysoká hodnocení.. A to jsem autorova fanynka, ale tenhle příběh je za mě až moc neuvěřitelný.

26.10.2020 3 z 5

Hravé strašení Hravé strašení Lucy Brownridge

Tak tohle je jedna z nejoriginálnějších knih, jakou doma mám! Naprosto boží, interaktivní a i když je určená primárně dětem, já jako dospělák jsem byla naprosto fascinovaná a vyloženě jsem si knížku užívala :D Neustále jsem ji během prohlížení komentovala a nadšeně o ní vyprávěla všem okolo :D Tohle je prostě pecka a já nemůžu jinak než doporučit.

02.10.2020 5 z 5

Páté roční období Páté roční období Mons Kallentoft

Podle Databáze nejlepší kniha série, za mě spíše průměr. Kdyby autor netlačil na pilu a místy to celé nebylo tak překombinované a přehnané, hodnotila bych ji mnohem lépe, protože téma mě moc bavilo. I tak ale knihy od Monse Kallentofta moc doporučuji, obzvlášť jste-li milovníci krimi příběhů a nevadí vám i trochu té poetičnosti :) Ačkoli tento díl byl o něco drsnější, než ostatní knihy série.

08.09.2020 3 z 5

Nejhorší večírek tvého života Nejhorší večírek tvého života Andy Rowski

Tak tohle mě bavilo! Můj první gamebook a rovnou horor! Hodně jednoduché čtení (taky je to psané pro děti), při kterém si sami můžete vybrat, jakým směrem se bude příběh ubírat. Já si přečetla mnoho verzí, asi ne všechny, ale pobavila jsem se :D Jako oddechovku doporučuji.

08.09.2020 4 z 5

Kletba vlkodlačího chlapce Kletba vlkodlačího chlapce Chris Priestley

Neoznačila bych knihu vyloženě za horor, ale spíše jako dobrodružnou a napínavou knížku pro mladší čtenáře, kteří se nechtějí zase až tolik bát O:)

08.09.2020 3 z 5

Část tvého světa Část tvého světa Liz Braswell

Část tvého světa je retelling (převyprávění) Malé mořské víly, která je jednou z mých nejoblíbenějších Disneyovek :)
Úžasný příběh, ve kterém se dozvídáme, jak by to bylo, kdyby Ariel Uršulu neporazila.
Tohle mi zase zvedlo čtecí náladu! Neuvěřitelně milý, čtivý a napínavý příběh! Tohle si musí každý fanoušek Ariely přečíst!!! :)

Nelži mi Nelži mi A. V. Geiger

Jedná se o pokračování knížky Sleduj mě, což je YA thriller.
První díl se mi líbil o něco víc, přeci jen tam převažovala ta online komunikace, skrze kterou jsme se seznamovali s děním a to dalo knize zase trochu jiný design - a to tady chybělo. Místy se mi ty scény zdály dost předvídatelný, dost se opakovaly a některé tak trochu vykrádaly první díl.. Navíc se to celé hrozně vleklo a ve finále se tam toho vlastně moc nestalo. Nejvíc se mi na knížce líbila obálka a to je docela smutný :D

20.05.2020 3 z 5

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

Doporučuji všem milovníkům YA fantasy světům s hlavní hrdinkou, která je odvážná a nebojí se riskovat život pro ty, které miluje. Jestli se vám líbily Dvory a Hunger Games, tak se vám určitě bude líbit i Everless. Neuvěřitelně pohlcující, skvěle napsaná, čtivá kniha, kde nechybí romantická linka a na své si přijdou i ti, kteří mají rádi bad boye :)

Providence Providence Caroline Kepnes

V téhle knize je toho tolik špatně - ať už nečitelnost toho, co nám vlastně chtěla autorka tímto příběhem říci nebo mix žánrů, které dohromady prostě nefungovaly (thriller, love story, fantasy) - působilo to neuvěřitelně překombinovaně! Navíc ty hrubky a překlepy - ty jsem většinou schopna odpustit v případě, že se do příběhu zamiluju - bohužel, to v tomto případě nešlo.. Prostě ne. A neuvěřitelně mě to štve, protože kniha má fakt dobrý námět (připomínal mi můj oblíbený seriál I am not okay with this, který jede na podobné vlně) a potenciál, jen kdyby autorka s tím vydáním tak nepospíchala a ještě to celé překopala - já osobně bych například úplně vypustila postavu Eggse - absolutně nechápu jeho přítomnost v příběhu, vždyť byl pro příběh taaaak zbytečný! Škoda :(

20.05.2020 1 z 5

Časovaná bomba Časovaná bomba Joelle Charbonneau

Časovaná bomba zachycuje příběh o teroristickém útoku ve škole a je cílena spíše na mladší čtenáře - hlavní hrdinové jsou teenageři, každý z nich mimo to, že jim jde o život, řeší kupu svých starostí, které bych raději viděla "upozaděné" nebo vůbec, páč mně to ten děj docela narušovalo. Kvůli tomu postupně kniha klesala na dramatičnosti, vlastně i autentičnosti, i když závěr příběhu samozřejmě napínavý byl. Knížku jsem si i tak užila, navíc má boží obálku!

20.05.2020 4 z 5

Co se skrývá v lesích Co se skrývá v lesích Katya De Becerra

Co se skrývá v lesích doporučuji všem, kteří si chtějí přečíst strašidelný YA příběh o skutečném přátelství, s trochou romantiky a hlavně - s pořádnou dávkou tajemství a napětí!
P.S.: Děláte-li si seznamy knih, které číst v období podzimu a Halloweenu, tahle na váš seznam rozhodně patří!

20.05.2020 5 z 5

Den, kdy se voskovky vrátily domů Den, kdy se voskovky vrátily domů Drew Daywalt

Druhý díl geniální dětské série, který se za mě bohužel příliš nepovedl. První díl se mi líbil natolik, že jsem do zařadila i mezi NEJLEPŠÍ KNIHY ROKU 2019 a nasadil laťku vysoko. Tento díl spíše nedoporučuji, ale první si rozhodně přečtěte, nasmějete se! :)

20.05.2020 2 z 5

Psí hrdinové Psí hrdinové Laura Greaves

Tak tato kniha je naprostá NUTNOST pro všechny pejskaře. Připravte si balíček kapesníků, protože příběhy pejsků, kteří zachránili život - a to doslova - svým páníčkům, vás dostanou do kolen! Líbil se mi už autorčin úvod, kdy se rozepsala o svých pocitech při sběru příběhů, píše tam velké pravdy :) Jak jsem už psala, pokud jste milovník psů nebo třeba hledáte pro někoho takového dárek, tak tahle kniha ho potěší na 1000000 %! Tohle je srdeční záležitost a já se klaním všem pejskům, že to s námi lidmi ještě nevzdali a že nás zachraňují den co den ♥

20.05.2020 5 z 5

Země příběhů – speciální průvodce Země příběhů – speciální průvodce Chris Colfer

Miluju doplňkové knihy! Obzvlášť k sériím, které miluji :) Jste-li fanoušci Země příběhů, je tohle kniha, která by vás rozhodně neměla minout! Je v ní krásně shrnuté vše podstatné, ať už jednotlivé postavy, místa či kouzelné předměty. Vedle toho zde naleznete nepublikované kapitoly, originální autorovy skici postav či návrhů obálek. Za mě spokojenost a ideální vánoční čtení.

19.05.2020 4 z 5

NOS4A2 NOS4A2 Joe Hill (p)

Tuhle knihu můžete znát také pod názvem Vánoční říše, ale nedávno dostala jak nový název, tak i obálku a ta je prostě boží :) Zajímavostí je, že autor knihy je synátor Stephena Kinga, jehož styl psaní zase až tak nemusím - bohužel :( Ukázalo se ale, že Joe Hill mě baví. Ačkoli je tohle slušná bichle, četla se fakt dobře, příběh mě moc bavil a od začátku do konce jsem si čtení vyloženě užívala :)
Ač jde o horor, Joe Hill se vyhnul jakýmkoli nechutnostem a krvavým scénám a i přes to vám často naskakovala husí kůže. Já mohu knihu jedině doporučit :)

19.05.2020 5 z 5

Loutkář z Krakova Loutkář z Krakova R. M. Romero

Geniální nápad, geniální! Dva natolik rozdílné světy a přesto si jsou v mnohém podobné! I když by čtenář mohl tušit, že propojení fantasy světa a toho našeho, reálného by mohlo alespoň v tomto příběhu zmírnit hrůzy války, není tomu tak. Nečekejte, že se vám dostane příběhu, kde se nacisté chovají slušně k Židům a kde všechno dopadne tak, jak byste si zajisté přáli...

19.05.2020 4 z 5

Strašidelné a  upírské historky Strašidelné a upírské historky kolektiv autorů

Tohle je tak boží knížka! Už jen ta obálka zaujme na první pohled :) Všechny příběhy se mi moc líbily, ideální čtení na Halloween! Některé historky byly teda dost hardcore, číst je jako dítě, tak z nich mám noční můry :D Za mě ale jinak pecka.

18.05.2020 5 z 5