Bibionyka Bibionyka komentáře u knih

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Moc hezká kniha, která dokáže čtenáře opravdu dojmout. Napsáno velmi čtivou formou.

03.07.2020 4 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Krásně pozitivní kniha. Jedna z nejlepších knih pro dobrou náladu.

02.07.2020 4 z 5

Řasnatci Řasnatci Dana Kellnerová

Myslím, že právě takhle má vypadat pořádný psychologický román! Naprosto precizně vykreslené hlavní postavy, na jedné straně psychopatický manipulátor a na straně druhé klasická oběť trpící naivitou a nízkým sebevědomím. A k tomu šílený příběh plný napětí a zvratů.

02.07.2020 5 z 5

Milenci a vrazi Milenci a vrazi Vladimír Páral

Tahle kniha se Páralovi opravdu povedla, dle mého názoru jeho nejlepší. Líbí si mi zde i střídaní vypravěče a formy vyprávění, což mi v některých jiných dílech většinou vadí.

01.07.2020 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Čtivá satira přivádí nás čtenáře k zamyšlení. Orwell měl velmi dobrý smysl pro alegorii.

25.06.2020 5 z 5

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Jedním slovem nádhera!!! Geniální styl humoru a celé je to navíc velmi zábavné. Jako bonus je v tomto díle obsaženo mnoho podnětů k vážnému zamyšlení.

20.06.2020 5 z 5

Hoď se do pogody Hoď se do pogody Sandra Pogodová

Nenáročná zábava, dost jsem se zasmála, takže kniha splnila svůj účel.

19.06.2020 4 z 5

Hoši z Brazílie Hoši z Brazílie Ira Levin

Líbila se mi kniha i filmové zpracování. Zajímavá fantazie a napínavý děj z tohoto románu dělají něco, u čeho se člověk rozhodně ani na chvíli nenudí.

18.06.2020 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Brutální šílený příběh psaný velice čtivou formou. Člověku se ani nechce věřit, že tohle všechno se skutečně stalo.

16.06.2020 5 z 5

Pravda Pravda Terry Pratchett

Další z krásných příběhů ze Zeměplochy, nyní o vzniku tištěných novin. Navíc hezky promyšlená záhada s lordem Vetinarim.

16.06.2020 4 z 5

Tato kniha je nejen životopis, ale má velký motivační potenciál.

16.06.2020 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Nádherná kniha, která dokáže čtenáře dojmout. Není to horor, jak by čtenář u Kinga očekával, je to spíše taková krásná smutná pohádka.

14.06.2020 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Dusná a temná atmosféra tohoto románu dýchá na čtenáře z každého řádku, ale čte se to dobře. Zajímavé zamyšlení, kam až může zajít totalitní režim.

10.06.2020 5 z 5

Francouzova milenka Francouzova milenka John Fowles

Tohle je literatura, která se nečte snadno. Ale je v tom ukryto mnoho zajímavých psychologických postřehů, zejména sebedestruktivní chování hlavní hrdinky je dobře vykresleno.

08.06.2020 3 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

K přečtení knihy mě inspirovalo shlédnutí filmu a ač knihy většinou převyšují filmová zpracování, tentokrát to vidím trochu naopak. Filmové zpracování mě bavilo o trochu víc, ale to neznamená, že při čtení bych se taky nezasmála.

07.06.2020 3 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Je to krásně "šílené." Takovou zvláštní směsici všech možných bizarností dokáže nakombinovat jen Irving a moc se mi to líbí.

07.06.2020 5 z 5