bezzink bezzink komentáře u knih

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Me prvni seznameni s autorkou probehlo vice nez kladne. Pribeh je to dojemny, plny prekvapeni a preklad je treba taktez vyzdvihnout. Strasne pekne se to cetlo, nebyly tam zadne krkolomne slovosledy nebo opakujici se otravna slova ci fraze. Tedy doporucuji.

16.03.2018 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Pekne ceske fantasy za 3,5 hvezdy. Naprosto strhujici pocit jako pri cteni Sandersona to sice nebyl, ale porad to melo neco do sebe. Mohlo to byt trochu vice napinave, sokujici, dojemne, prislo mi to takove jakoby tesne pod povrchem, bez hloubky. Kniha nebyla tou, ktera chytne a nepusti, spis byla jen hodne zajimava a urcite ctiva.
Btw. taky jste hned preskocili ten maly odstavec, kde se pise kdo z 25 ma jaky strom? :))

21.02.2018 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Za me o trochu lepsi kriminalka nez prumer, takze tak nejak 3,5. Nektere otazky nebyly dostatecne zodpovezeny. Mam rada, kdyz jsou motivy vraha ''logictejsi'', jako lze videt u knih Chrise Cartera nebo Jefferyho Deavera.
SPOILER - vrah mohl byt chytrejsi, anebo je to nedomyslene autorem? Proc dam psanicko do kapsy vysetrovatelky a navedu ji tak na moji stopu?
Nevim, obcas mi to zkratka prislo nedomyslene, ale 4 hvezdy si to zaslouzi, melo to spad a ctivost.

11.11.2017 4 z 5

Polibek anděla Polibek anděla Susan Elizabeth Phillips

Prekrasny pribeh. Jedna z nejlepsich knih Susan. Cetla jsem jiz nekolikrat v prubehu let. Minimalne 1x rocne. Je to moje srdcovka. :)) Vrele doporucuji, kdybych mohla, dam vice jako 5 hvezd!

31.07.2017 5 z 5

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Vzdy jednou za par let se pustim do nejakeho pekneho fantazy, ktere me odtahne od te reality vsedniho sveta, a tak se stalo, ze jsem sahla po Ceste kralu. Ze zacatku bylo tezke se zacist, ale clovek to nesmi vzdat, pac potom je to jizda! Timto se klanim pani Sandersonovi za jeho neotrele napady, clovek si az rika, jestli mu k te fantazii nepomahaji nejake ty zajimave latky. :) Kazdopadne jsem se hned po precteni pustila do druheho dilu!
Nicmene pokud to vazne bude mit 10 dilu, tak budu posledni dil cist v 50ti :D Coz je az neskutecny. S Harrym jsem vyrostla a s Kaladinem zestarnu.

25.10.2016 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Zajimave psani, hodne neobvykle pro Tess, ale kazdopadne urcite ctive. Jen mi tam chybelo vice napeti, spise to bylo takove vypraveni a zrovna o udalostech, ktere proaktivne nevyhledavam, protoze jsou az moc krute..
No budu rada, kdyz se Tess vrati k osvedcene dvojce Rizzoli a Isles :))

22.09.2016 4 z 5

První musí zemřít První musí zemřít James Patterson

Ani nevim, kde zacit. Mela jsem co delat, abych "to" docetla. Jeste snad nikdy jsem nedala zadnemu dilu 1 hvezdu, bohuzel tady je moje premiera. Cela kniha na me pusobi strasne amatersky, nechci krivdit spisovateli, mozna je to prekladem, zkratka nemelo to vubec hloubku. Absolutne jsem se s zadnou postavou neztotoznila, vsechno bylo popsano v cuku letu a cloveku jsou pak vsechny postavy a osudy jedno. Nepotrebuju popis krajiny na stranku, ale tady bylo vse popsano az moc kratce, inspektorka prohodi par vet s reporterkou a stanou se kamaradky na zivot a na smrt. Konec absolutne k smichu, neuveritelne predvidatelny a strasne spatne napsany.
Epilog byl s prominutim jeden velky bullshit, jednani postav mimo misu (mensi SPOILER):
Pes je porezan, s knucenim dopadne na zem a panicka reaguje: "Prestan, Marto!" :D :D :D
Proti gustu zadny disputat, ale ja se radsi zase vratim k detektivkam, ktere maji hlavu a patu.

20.05.2016 1 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Po 5ti vecerech mam precteno :) A ted zase cekat rok, mezitim obcas nejaka ta povidka, ktere ac pise Jeffery radsi, ja mam radsi jeho cele knihy. :) Tato nebyla vyjimkou..Libilo se mi propojeni s predchazejicimi udalostmi a veskere prekvapive zvraty..Ten Rhyme je tak genialni, ze to snad ani neni mozny..:D Trochu se tim ale pak ztraci nejaky to drama, jestlize je zahodno, aby Rhyme vsechno desifroval...Presto 5 hvezd zaslouzene..

05.11.2014 5 z 5

Utrpení knížete Sternenhocha Utrpení knížete Sternenhocha Ladislav Klíma

Cetla jsem jeste na gymplu a v mych sladkych 17-ti letech me tato kniha dost vydesila..Prekvapilo me, ze to byla povinna cetba..:D Na druhou stranu, kdyz opomenu uchylarny, zvrhlosti, zvracenosti a ostatni zajimavosti knihy, ktere donutili me spoluzaky prestat spat a hrat piskvorky a poslouchat muj referat a uryvek z knihy s pusou dokoran, tak musim uznat, ze to melo smrc..Pamatuju si, ze jsem se u toho bud smala nebo kroutila hlavou..Rozhodne stoji tato silenost za precteni :)

13.07.2013 4 z 5

Jak svést ostýchavou dámu Jak svést ostýchavou dámu Sabrina Jeffries

Bohuzel za me zklamani. Nektere pasaze jsem davala rychloctenim. Minerva mi lezla na nervy a Giles za ni zrovna moc nezaostaval. Nesympaticky par.
Musim priznat, ze jedine, co me vcelku zaujalo, byla mezihra s Gabrielem a zavodem. Plus ta detektivni linka, ktera propojuje serii me taky dost bavi.

09.05.2024 2 z 5

Pukom do srdca Pukom do srdca Teagan Hunter

Hokejisti jsou uz trosku ohrani, ale co neni v tomhle zanru ze? :)) Bylo to fajn, vtipne, jen Collin se k Harper zachoval o dost hur nez ona k nemu. Takze si myslim, ze si nemeli zrovna co vycitat. Ale zase na druhou stranu obcas je to dobra zmena, kdyz se musi “omlouvat zena. Jdu na druhy dil.

03.05.2024 4 z 5

Zloděj stínů Zloděj stínů Elizabeth Hoyt

(SPOILER) Bavi me to moc. A vsimly jste si, ze skoro vsechny zeny v teto serii byly zkusene vdovy? Nemusime byt svedky ostychavosti, stydlivosti a hlavne nevedomosti vsemoznych panen. A kdyz uz autorka udela z nekoho nezkuseneho, pak z muze a to mi prijde jako unikat. A vazne to bylo dost sexy. :))
No a jinak ctivost je zase extremni. To asi ani v tehle serii nikoho neprekvapi.
Jen skoda te obalky, to je otres.

26.02.2024 5 z 5

Vášnivé touhy Vášnivé touhy Elizabeth Hoyt

Ve vsem souznim s hodnocenim Dellphi. Bohuzel druhy dil se moc nepovedl a dokonce jsem to i cekala. Na lady Hero jsem se netesila, moc nemusim tyhle etericke bytosti. A co je to vubec za jmeno? :)) Navic Griffin taky nebyl zrovna sarmantni jedinec, ze? Klidne bych si radsi pocetla pribeh o vaznem chladnem Thomasovi. Tyhle borce s kamennou tvari, cukanim v celisti a tvrdohlavosti proste miluju. Ale holt mam smulu. Kazdopadne doufam, ze na Silence si spravim chut.

13.02.2024 3 z 5

Ještě jsme se nepotkali Ještě jsme se nepotkali Sophie Cousens

Jaktoze tahle knizka nema vice 5ti hvezdickovych hodnoceni? Za me to bylo fakt strasne prijemne cteni, melo to uplne vsechno, co od romantiky ocekavam. Pribeh byl uveritelny, dokonce se obesel bez miliardare, tunou sexu a sprostych slov. Bylo to zkratka jako ze zivota, zaroven to v sobe melo vtip, hloubku a moudrost. A to, ze bylo ocividne kam to vsechno smerovalo, to je snad jasne vzdycky u takoveho zanru, no ne? Jinak Jaspera jsem uplne videla jako Justina Timberlaka ze Zkazene uci. :)

11.12.2023 5 z 5

Tetování za trest Tetování za trest M. K. Hardy

Uf diky Zomy, ze nejsem jedina, co musi dat max 3 hvezdy. Napsala si to absolutne presne tak, jak to citim i ja. Fakt do puntiku. Vubec nechapu tady to celkove hodnoceni. Za me to presne bylo az moc jednoduche a v podstate bez deje, bez chemie, podivne slovni interakce. Vubec mi k sobe ti dva nesli a zase mi prislo, ze si nejak poradne ani nerozumneli v komunikaci (skoro podobne jako Jack a Riley, i kdyz tam to bylo o dost horsi).
Tento pribeh se zkratka odehraval jenom na povrchu, bez hloubky, bez vetsich emoci, nic se tam vlastne nedelo a najednou byl konec.
Uvidime, co prinese dalsi dil, pokud je v planu.

14.11.2023 3 z 5

Pouta vášně Pouta vášně R. L. Mathewson

(SPOILER) Za me prumer. V historickych romancich se daji najit lepsi skvosty. Urcite je to zajimave pojato, ale nemyslim si, ze by se clovek s nekym vyspal po 10ti minutovem rozhovoru a urcite ne v te dobe v Anglii. To je vazne tak skandalni, az je to nerealne. A samozrejme vyrazy jako “lacny nastroj a “muslicka dokazou pohrbit veskerou erotiku.
Jinak ale pribeh je urcite ctivy a se zajimavym dejem. Takze jako oddechovka, proc ne.

07.10.2023 3 z 5

Všechno, co chci Všechno, co chci Simona Ahrnstedt

Pekne, zabavne, zhave, misty otravne, misty extremni, misty zdlouhave, no zkratka takovy prumer, ale lepsi prumer. Je to spis tak 3,5 hvezdy. Kdyby tam nebylo tolik palcivych temat zahnanych az do extremu, tak za ten pekny romanticky pribeh bych se nebala dat ani plny pocet.
Ale tahle temata: sikana, sexismus, genderova nerovnost, sovinismus, feminismus a extremni body shaming - tohle vsechno bylo na jednu knihu trochu moc velky sousto.

10.05.2023 3 z 5

Aplikace lásky Aplikace lásky Tash Skilton

Pekny, zajimavy a mily pribeh. Trochu zmena od tech bestsellerovych zalezitosti, kdy on je bud toxicky parchant nebo majetnicky parchant nebo proste jen chladny arogant nebo vsechno tohle dohromady. Vetsinou je to taky sef a bohac. :))
Naopak tohle bylo krasne osvezujici, kdyz si muzete precist pribeh dvou lidi, kteri jsou oba v podstate uplne normalni, maji zamestnani a jeden z nich neni bohac a nezachranuje chudou popelku v nesnazich. ;)
Na druhou stranu, necitila jsem zadnou chemii, zadne velke emoce. A celkove to jejich zamestnani bylo dost nerealne, coz sami potvrdili tim, ze nepsali za sve klienty, ale za sebe. Dost veci jsem i preskakovala, nektere jejich chatovani, taky emaily od jejich sefu atd.
Bylo to zkratka fajn slow burn, ale za me malo burn. ;) Kazdopadne stoji to urcite za precteni, uz jen kvuli tomu netradicnimu pojeti.

21.04.2023 3 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

No tak slow burn asi nebude uplne mym salkem kavy. Protoze to bylo fakt hodne, hodne slow. A burn pak je mysleno tech poslednich par stranek? AHA.
Nepochopim, ze pro Sal je to nejlepsi kamarad asi tak 450 stranek a nevidi na nem nic romantickeho a pak si uvedomi, ze ho vlastne miluje a jde se na vec?
A Ray jako v pohode no, ale asi mi nestaci hadat co si mysli jen z toho, ze zatl celist nebo uhnul pohledem, pripadne zaklel po nemecky.
Fakt se rada vratim ke knizkam, kde je to pekne z obou stran.

26.02.2023 2 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Prumer. Carter zacina mit klesajici tendenci. Celkovy zaver knihy tezce nerealny. V normalnim zivote by se to proste nestalo. Taky mi uz zacina jit na nervy to Chrisovo neustale lakani na cteni dalsi kapitoly, kdy na konci pouzije neco jako "A kurva!!" nebo "Co to je?!!!" Nemel by to tak prehanet.

07.07.2022 3 z 5