Bettybook Bettybook komentáře u knih

Ta půlhodinka, co se novela četla pomalu sama, tak ta rozhodně stála za to. Pro mě to byla ochutnávka Fredrika Backmana, ale to mi nestačí. Jeho styl psaní mě uchvátil a na jednu z jeho dalších knih dojde velmi brzy.

22.07.2022 4 z 5

Tokijský ghúl 1 Tokijský ghúl 1 Sui Išida (p)

Příběh mi zatím přijde docela basic, ale uvidíme podle dalších dílů.

15.07.2022 4 z 5

Orange. Kniha šestá Orange. Kniha šestá Ičigo Takano (p)

Suwa, protagonista, který měl osud Kakerua (troufám si říct) ve svých rukou. Tak či onak, měl každopádně tu moc pořádně zamíchat kartami.
Poslední díl dojemné manga série je právě z jeho pohledu. Upřímně musím říct, že pokud by celá série byla z jeho pohledu, tak by to pro mě bylo mnohem zajímavější.
Nejlepší díl to asi nebyl, ale jak říkám, zajímavý byl více než dost.
Za to, že jsem se ještě naposledy mohla vrátit do Orange universu dávám 4/5.

14.07.2022 4 z 5

Orange. Kniha pátá Orange. Kniha pátá Ičigo Takano (p)

Krásný konec u kterého ukápla slzička :) Celou sérii moc doporučuji.

13.07.2022 4 z 5

Můj policista Můj policista Bethan Roberts

Tento příběh mě překvapil v mnoha ohledech.
Za prvé: Rozhodně jsem nečekala takovou bombu emocí. Přes naivitu, smutek, vztek, radost, výčitky,.. a takto bych mohla pokračovat. Co se týče tohohle, kniha vás rozhodně nenechá chladnými. Ať už budete cítit nechápavost vůči Marion, vztek vůči Tomovi, nebo soucit vůči Patrickovi. Pro mě to byla horská dráha emocí, kterou jsem si na druhou stranu velice užila.
Za druhé: Nečekala jsem tak pestrou paletu charakterů hlavních či vedlejších postav. Ať už se budete snažit jak chcete, každá z postav vás něčím naštve, nebo potěší. Ale tak to funguje i v reálném životě, ne? ;)
Za mě velmi vydařený román, který poukazuje na problematiku společnosti v 50. letech a negativní postoj vůči homosexualitě.
Budete se zlobit, smát, možná i plakat... Ale rozhodně vás donutí cítit.

11.07.2022 5 z 5

Z popela Z popela Alex Schulman

Tahle útlá kniha mi ukázala, jako mohou být křehké rodinné vztahy. Autor mistrovsky navodil atmosféru a dokázal čtenáře báječně vtáhnout do děje. Konec byl překvapivý a nečekaný, ale přála bych si, aby ho autor více rozvedl.

10.07.2022 4 z 5

Tahle kniha je teplá Tahle kniha je teplá Juno Dawson

Od základních informací po různé statistiky a příběhy LGBTQ lidí. Knihu doporučuji si dávkovat, protože já jsem udělala tu chybu, že jsem si přečetla půlku a do další půlky jsem se musela nutit o měsíc později. Palec nahoru pro Yoli, že se rozhodli tuto knihu vydat.

08.07.2022 3 z 5

Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení * antologie

Jak už to tak u sbírek povídek bývá, některé povídky byly famózní, jiné průměrné a další by se zase daly označit jako něco, co nemělo spatřit lidské oko.
Každopádně těch průměrných povídek bylo o něco více a o dvou konkrétních se radši ani bavit nebudu. Ale i přesto se našly dvě, které pro mě byly pětihvězdičkové: Milostný labyrint od Jona Skovrona a Mapa perfektních maličkostí od Leva Grossmana.
Obě povídky mají společné to, že mají mužského autora. A něco na tom bude. Ráda jsem si po dlouhé době přečetla romantiku, kterou napsal muž. Jinak obě povídky byly trochu jiné.
Milostný labyrint je pro mě hodně povedená a vtipná povídka s jednoduchou, avšak poutavou příběhovou linkou.
Mapa perfektních maličkostí je zase něco na popřemýšlení nad životem.
Kdybych knihu měla zhodnotit celkově, dala bych jí asi 3,5/5. Každý si tam najde něco svého, něco co mu bude vyhovovat a hlavně bavit a přeci jenom to ve výsledku byla dobrá odpočinková kniha na prázdniny.

05.07.2022 3 z 5

Plavec ve tmě Plavec ve tmě Tomasz Jedrowski

Tak útlá kniha, a přesto v sobě skrývá skvěle napsaný příběh. Autorův záměr pravděpodobně byl přenést na čtenáře emoce, což se mu podařilo. Na mě sice ne v takové míře jako na ostatní, protože se o tuto dobu příliš nezajímám a nic mě k ní nepoutá. Ovšem i tak se na mě přenesla Ludwikova frustrace, strach a zlost.
Autor rozhodně upoutal moji pozornost a těším se na jeho další díla.

26.06.2022 4 z 5

Zápisník smrti 6 Zápisník smrti 6 Cugumi Óba (p)

Misa je pro mě asi největší oříšek, protože zatím se nemůžu rozhodnout, jestli mě její vývoj v příběhu baví, či nikoli. Tento díl byl rozhodně slabší, než předchozí díly. Dost mě štvalo, že cokoli Light řekl, to Kira udělal, což mi přijde jaksi nepravděpodobné, ještě když ani neměli žádný plán B. Konec velmi zajímavý, i když velice očekávaný. Přesto se strašně moc těším na další díly. A btw, už mi chybí Ryuk :( XD

19.06.2022 4 z 5

Zápisník smrti 4 Zápisník smrti 4 Tsugumi Ohba

Se vstupem Misy na scénu za mě příběh hodně ztratil. Je sice pro další postup v příběhu velmi důležitá, ale k Lightovi se vůbec nehodí a celkově nezapadá. I přesto se mi tento díl líbil, protože byl nabitý akcí, jako předešlé díly a utvrdilo mě to v tom, že autor je geniální.

17.05.2022 4 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

(SPOILER) Jakmile jsem narazila na tuhle knihu, musela jsem si přečíst anotaci a následně celou knihu. A sakra, tohle byl mazec.
Už z anotace mi bylo jasné, že autor bude rozebírat téma sebevraždy a pomsty pěkně do hloubky, a ne jen klouzat po povrchu. A to se mu povedlo na výbornou. Líbily se mi jeho myšlenky a to, jak to všechno krásně do sebe zapadalo s Leonardovým charakterem. Moc se mi líbil prvek dopisů z budoucnosti, které si měl psát pro sebe sám Leonard, jako nějakou osobní terapii. Jako poslední kapitolu si můžeme přečíst dopis od jeho dcery a rozjímat nad tím, jak to asi bude s Leonardem dál...

14.05.2022 5 z 5

Šóto Todoroki: Počátek Šóto Todoroki: Počátek Kóhei Horikoši

Miluji Todorokiho, takže díl zaměřený přesně na něho byl za mě velmi uspokojující a zatím nejlepší ze všech dílů.

30.04.2022 5 z 5

Kluci ze hřbitova Kluci ze hřbitova Aiden Thomas

Po dlouhé době kniha, která mě dokázala svým obsahem úplně rozsekat. Protože tohle bylo skvělé, boží atd. Jako pardon, ale já jsem byla naprosto okouzlena! Příběh nádherně plynul, postavy jsem si naprosto zamilovala, co víc si přát? To co jsem čekala, to jsem dostala v desetinásobné míře. A španělština v knize mi vůbec nevadila, ba naopak, ještě více upevnila příběhu tu dokonalou atmosféru, která mě provázela až do samotného konce. Rozhodně záležitost na kterou budu ještě dlouho vzpomínat. #Yadrian

03.04.2022 5 z 5

Dneska jsem vyšla z domu! Dneska jsem vyšla z domu! Cassandra Calin

Tohle byla záležitost, u které jsem se cítila více jak komfortně. Autorka s humorem popisuje každodenní strasti a i insecurities, které většina z nás má. I já mám své nedokonalosti a díky autorce jsem na chvíli pocítila znovu nalezenou jistotu. Doporučuji!

03.04.2022 5 z 5

Touha Touha Helen Hardt

Tahle kniha je pro mě definicí hromádky neštěstí, protože to BYLA jedna velká hromádka neštěstí. Ten popis sexuálních scén a v podstatě celý překlad byl tak špatný, až jsem se hanbou propadala. Ačkoliv to má takovou velkou chybu, tak se to na druhou stranu četlo dobře a nerada to říkám, protože si potom připadám jako jeden velký protimluv XD

26.02.2022 2 z 5

Všechny barvy duhy Všechny barvy duhy * antologie

Kniha se prostě vyvedla. Na to se nic jiného říci ani nedá. Růžová ořízka a ilustrace? GENIÁLNÍ. Co se týče povídek, tak některé mě bavily méně a některé více, ale to je dle mého normální a každý si tam zase přijde na své.
Zde jsou mé pětihvězdičkové povídky :3

1. Šťastně nezamilovanej - Radek Blažek
2. Jak jsem šla na záchod - Martina D. Antonín
3. Pecka jak z broskve - Sára Vůchová
4. Pozdní léto, sobota odpoledne - Eva a Klára Pospíšilovy

06.02.2022 4 z 5

Sexuální výchova: Road trip Sexuální výchova: Road trip Katy Birchall

Co jsem se u seriálu smála non-stop, tady jsem se zasmála párkrát za celou knihu. Zcela to postrádalo veškerý humor, který seriál má. Ale i přesto se mi kniha líbila a hodnotím ji jako průměr.

06.02.2022 3 z 5

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

(SPOILER) K tomuto se musím vyjádřit a to bohužel negativně. Dám ti slunce je moje nejoblíbenější kniha za rok 2019 a doporučuji ji kudy chodím. Ale toto... Toto mě silně zabolelo u srdíčka.
Měla jsem hodně vysoká očekávání, co si budem, ale nečekala jsem, že to bude vyloženě takový průšvih. Jak říká slečna pode mnou, dost tomu uškodil ten milostný trojúhelník, který mě vytáčel na maximum. Plus to Lenniino dosti ignorantské chování vůči své rodině tomu dodávalo korunu. A tím se Lennie stala nejotravnější hlavní hrdinkou, o které jsem kdy četla.
Vůči Dám ti slunce obrovské zklamání.

20.01.2022 2 z 5

Limea Limea Lin Rina

Autorčin styl psaní jsem zde z Kronik prachu poznávala, a přišel mi velice známý. Ovšem bylo zde poznat, že to je autorčina prvotina a proto mi přišly Kroniky prachu o hodně lépe zdařilé. Co si neodpustím a musím poznamenat, byl opět konec, a abych byla přesnější: závěrečná bitva, či vyřešení zápletky. Autorka by na tomhle opravdu měla zapracovat, protože to bylo celé zase uspěchané a až moc jednoduše vyřešené. Toto mi chybělo, abych dala knize plné hodnocení.

27.12.2021 4 z 5