Bettybook Bettybook komentáře u knih

Otrávená Otrávená Jennifer Donnelly

Po delší době kniha, která dokázala nasytit moje čtecí chuťové buňky. Byla jsem příběhem naprosto oslněna! Zážitky ze zvratů byly přímo povznášející. Dámy a pánové, tohle přesně chci v YA fantasy literatuře číst!

27.12.2021 5 z 5

První muž První muž Lenka Křížová

Na autorčinu prvotinu to nebylo špatné, ovšem bylo tam spoustu věcí, které by potřebovaly doladit. Chvilku mi trvalo si zvyknout na česká jména a české prostředí, i když za to palec nahoru, protože kdo si na to v dnešní době vzpomene, že žijeme v České republice. Za co palec dolů: nemastné neslané dialogy a také by to chtělo více stránek. Jsem zvědavá na autorčinu druhou knihu a určitě se do ní pustím.

21.11.2021 3 z 5

Královská hra 5 Královská hra 5 Nobuaki Kanazawa

Jak jsem byla na začátku série mile překvapená, závěrečný díl byl za mě velkým zklamáním. Z hodnocení mi vychází v průměru 4/5, ale stejně mám z toho hrozně špatný pocit. Možná jsem moc velká citlivka, ale zde brutalita překračovala meze, change my mind.

14.11.2021 3 z 5

V pasti V pasti Lydia Strong

Ááách, tohle zase bylo něco. Skvělý příběh nabušený humorem, sexem a emocemi. S Jaredovými průpovídkami jsem se hodně nasmála, co si budem, ale úsměv z tváře mi smazala autorčina ťafka v podobě konce. Takhle to skončit nesmí, prostě ne. Potřebuji nutně další díl.

07.11.2021 5 z 5

Král Oidipús Král Oidipús Sofoklés

Tahle divadelní hra by se dala nazvat dvěma slovy: Zmatené hádání, nic jiného v tom nehledejte. Přesto dávám dvě hvězdičky za svižnost a za Kreona.

30.10.2021 2 z 5

Královská hra 1 Královská hra 1 Nobuaki Kanazawa

Ach, ty mangy mě nepřestávají překvapovat... Ale v dobrém, samozřejmě.
Já si to přiznám, jsem cílovka, proto se mi to tolik líbilo. Kdybych to četla o něco starší, nejspíše bych nějakou tu hvězdičku ubrala, co se týče toho sexuálního podtextu, který jsem vůbec nečekala. Ale v tuto chvíli mě to hodně mile překvapilo a těším se, co bude dál.

27.10.2021 5 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 12 Zaslíbená Země Nezemě 12 Kaiu Širai

Jakože ten konec??! Hned potřebuju další díl!!

24.10.2021 5 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 11 Zaslíbená Země Nezemě 11 Kaiu Širai

(SPOILER) Setkání Huga alias Šéfíka a Lucase bylo nejvíc v topu :3

23.10.2021 5 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 10 Zaslíbená Země Nezemě 10 Kaiu Širai

Příběh čím dál tím víc eskaluje a já to miluju!

23.10.2021 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 4 Srdcerváči. Kniha 4 Alice Oseman

Zatím nejlepší díl. Sice se to celé otáčelo okolo Charlieho a jeho problému, ale to mi vůbec nevadilo, naopak mě to hodně zaujalo a Srdcerváči dostali díky tomu nový rozměr.

09.09.2021 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Opět přečteno jedním dechem jako Introvertka v hlučném světě. Debbie Tung boduje svými nápaditými a výstižnými situacemi.

25.08.2021 5 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 1 Zaslíbená Země Nezemě 1 Kaiu Širai

Pokud si o příběhu nic nezjistíte a jen se podíváte na obálku, zaručuji vám šokující čtení. Okamžitě potřebuji další díly, abych se dozvěděla, jak to s dětmi skončí.

12.08.2021 4 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Výstižně napsaná kniha o životě s členem rodiny, který má autismus. Nechybělo málo a už bych se do hlavních hrdinů sama vžila. Doporučuji!

12.08.2021 4 z 5

Pět temných osudů Pět temných osudů Kendare Blake

Blake uzavřela sérii epickým závěrečným dílem. Rozhodně zatím můj favorit za rok 2021.
Člověk by řekl, že poslední díl nepřekoná předchozí tři díly, ale opak je pravdou a Blake to tam zase nabombila!! Čtivost je na prvním místě, to je prostě autorčina priorita. Díky tomu mně příběh od začátku do konce nepustil. S koncem se tak nějak pořád nedokážu smířit, ale body za to rozhodně strhávat nebudu. Je to autorčino rozhodnutí a já to plně respektuji, ačkoliv mé sympatie byly u jiné královny :)

07.08.2021 5 z 5

Stínka Stínka Daniela Schreiter

Moc povedená směsice komiksu a autobiografie o Aspergerově syndromu. Je až neuvěřitelné, jak moc mi to otevřelo oči. Stínka si mě získala.

11.07.2021 5 z 5

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

Úplně nevím, jak tohle dílo shrnout. Je to moje druhá knížka od Murakamiho, první byla Podivná knihovna a ta se mi líbila o dost více. Takže japonskou literaturu načtenou nemám a snažím se ji pochopit. Jak tak koukám, zatím marně.

11.07.2021 2 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Za mě příjemné překvapení. Krapet slabší rozjezd, ale chápu, že nás autorka musela nějak seznámit s postavami. Potom už to byla jízda až do konce. 4,5/5.

20.06.2021 5 z 5

Vyšší level Vyšší level Katrin Walldová

Autorka se měla vykašlat na tu nesmyslnou erotiku a raději se věnovat příběhu. Chyběly mi informace, podrobnosti. Nápad za mě skvělý, ale zpracování je malinko nešťastné. Souhlasím s tím, že by to chtělo nejspíš druhý díl. Autorčinu prvotinu, Sám mezi všemi, jsem si užila víc. Přivírám obě oči a dávám 4/5.

17.06.2021 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Moc mě zaujalo téma, takže jsem si pro ni musela běžet do knihovny. Jakmile jsem přišla domů, řekla jsem si, že si jen tak na zkoušku přečtu pár stránek. No a z pár stran se během dvou hodinek vyklubala celá kniha.
Největší pohon při čtení byly za mě rozzlobenost a neklid. Když jsem četla za matku, tak jsem nasupeně přetáčela stránky a chtěla vědět, co bude dál. Za to Barča si mě získala hned. Nebylo pro mě vůbec těžké s Bárou soucítit, dýchat a žít. Zasáhla na citlivých místech a díky této knize jsem si uvědomila, jak je moje maminka zlatá. Díky za tebe, mami.

11.06.2021 4 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Rozhodně se tam našlo spoustu prvků, které mě oslovily, např. styl vyprávění, texty k písním na konci příběhu,... Ale kniha jako celek pro mě bylo zklamáním. Co si budem, měla jsem hodně velká očekávání.
3,75/5

09.06.2021 4 z 5