Bettybook Bettybook komentáře u knih

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytice je prostě klasa, kterou by si správný Čech měl přečíst povinně. Co k tomu víc říct? Jen to, že mě některé balady bavily více, a jiné zase méně, ale tak už to prostě bývá.
Poklad mě pravděpodobně bavil nejvíc. 3/5

06.07.2023 3 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

(SPOILER) Mlčící pacientka se stala fenoménem na Booktoku a vyhrála mám pocit nějaké to ocenění. Bylo jasné, že tenhle rok se na ni už dostat musí. A jo, chápu ten obří hype, ale pět z pěti jsem tomu nemohla dát z jednoho prostého důvodu. A to, že mi to absolutně nedávalo smysl. Protože proč by Theo chtěl, aby promluvila, aby ji následně na to umlčel? Chápu, autor zvolil přístup alá pachatel se vrátí na místo činu, ale zde mi to vůbec nedávalo smysl. Ale na druhou stranu se mi líbilo, jak si s námi autor pěkně pohrál. V knize se postupně objevovalo více a více mužů, a aspoň jednou jsem každého obvinila ಡ ʖ ಡ
Nu, chybělo málo, abych byla stoprocentně spokojená, ale škoda toho nonsensu. Jinak knížka, která mi nejspíš ještě nějakou dobu v hlavě zůstane. Autorův styl psaní rozhodně nebyl marný. Zkusím se poohlédnout po jeho další knize, a to jsou Panny. Doufám, že už tentokráte to bude lepší. Ne, prostě dávám 4,5/5. Je to zasloužené.

06.07.2023 5 z 5

Solanin 2 Solanin 2 Inio Asano

Tento díl byl přeci jen o něco lepší, ale když se podívám na všechny ty úžasné mangy, které jsem měla tu možnost číst... Takřka jsem už zapomněla skoro celý děj. Takže to už o něčem vypovídá.

06.07.2023 4 z 5

Solanin 1 Solanin 1 Inio Asano

Inio Asano je velký umělec a já už chtěla od něj něco zkusit. Solanin se mi zdál jako skvělá volba. Ale bohužel, docela mě to zklamalo. Možná to má skrytý význam a já to v tom neviděla, je to dost možné. Ale jak říkám, docela mě to zklamalo, uvidím jak to bude s druhým dílem.

06.07.2023 3 z 5

Lži v plamenech Lži v plamenech Jennifer Lynn Alvarez

(SPOILER) Opět jsem podnikala takzvané rande naslepo. Absolutně nic jsem o knize nevěděla, kromě strhující anotace. Znělo to skvěle, tak jsem si řekla proč sakra ne. A ejhle, trefa přímo do černýho. Za mě jeden z nejpovedenějších YA thrillerů, které jsem zatím měla tu možnost okusit.
Sledujeme osudy pěti hlavních hrdinů (ačkoliv je příběh z jednoho pohledu) a doufáme v dobrý konec. Nekecám, beze srandy, měla jsem pocit, že jsem jedna z nich a že vězím ve stejné kaši jako oni. V Hannu bylo velmi jednoduché se vcítit. Chovala se občas někdy tak na facku, jako já. Takže tak (ᴗ-)
První půle, kde se tam řešilo to žhářství, tak to bylo velice zajímavé a ještě zajímavější to bylo, když přišla půle druhá. Jasně, bylo snadné uhádnout, kdo mohl za Violetino zmizení, ale ani to mi nezabránilo koukat na konci s otevřenou pusou. Protože jak to skončilo? Taková zatracená nespravedlnost! No... Dlouho se mi nestalo, že bych byla po dočtení až tak moc rozrušená. No každopádně rozhodně doporučuji. Mezi YA thrillery by se rozhodně ztratit neměla.

06.07.2023 5 z 5

Tokijský ghúl 5 Tokijský ghúl 5 Sui Išida (p)

Cukijama, postava, která se objevila v minulém volumku, mi přijde hrozně zajímavá a strašně moc doufám, že v tomhle díle to s ním nekončí.
Co mě ještě hodně zaujalo je Nišiova minulost a dost mě to přinutilo toho kluka přehodnotit.
Ken Kaneki je za mě láska, akorát už hodně dlouho vyhlížím nějaký pěkný juicy fight s jeho drápem. A nebo policistů s nějakou vybombenou quinqe.
A bohužel mi to nevyhradil ani fight Tóky, Cukujamiho a Nišiho (i když ten byl taky cool!!).

10.03.2023 4 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 15 Zaslíbená Země Nezemě 15 Kaiu Širai

(SPOILER) Tato série si stabilně drží kvalitu. Každý díl mě uchvacuje, každý díl mi předává něco nového a nečekaného. Teď, kdy se už pomalu dostávám do finishe, je to celé velice zajímavé, hlavně co se Normana týče. Ten kluk je hlava a ví, co a jak, aby ochránil své nejbližší. Ovšem mě rozčiluje, jak do jeho mistrovského plánu šije Emma. Opravdu, Emmo, nech toho kluka pracovat, god damn it. A Ray se Emmě opět podřizuje, jako vždycky, přitom by měl sám nejlépe vědět, že vyhubit démony je jejich jediná šance. Člověk, když je najednou na konci potravního řetězce, by měl za mě uvažovat jasně. Ale prostě Emma je Emma a uvidíme, jestli kvůli ní Norman překope celý plán.

10.03.2023 4 z 5

Případ mrtvého redaktora Případ mrtvého redaktora Josh Lanyon

ConQueer, nové podnakladatelství, které mě uchvátilo. A proč asi, pročpak? Protože moje obsese LGBTQ+ knížkami (ᴗ)
Tato mi slibovala příměs důmyslného vtipu, dobré detektivky a gay romance, což je podle názvu, jasný slash na Sherlocka Holmese a Moriartyho.
No... Knížka mi bohužel nedala ani jedno. Vtipné to bylo ze začátku, poté mi přišlo jakoby autorka ztratila smysl pro humor a už se jenom opakovala.
Dobrá detektivka to nebyla ani náhodou. Spíše docela dost podprůměrná, s koncem, který byl hozen do placu bez jakéhokoliv vysvětlení.
A gay romantika...Tak ta tam byla velice okrajově, takže jsem si neužila ani to. Bohužel. Potenciál tam byl, ale očividně nebyl dostatečně využitý. Zatím největší zklamání za tento rok.

10.03.2023 2 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Já: Je možné, aby mě osmdesáti stránková novela dokázala rozbrečet?

Fredrik Backman: Hold my beer.

27.08.2022 5 z 5

Leo Leo Mia Sheridan

Autorku a její knihy jsem nedávno spatřila na zahraniční scéně a věděla jsem, že ji musím co nejdříve vyzkoušet. A rozhodně jsem nesáhla vedle. Krásný romantický příběh s přesahem, i když trošku pochybuji, jestli by se tohle vše mohlo stát v realitě. Ale co by ne, že?
Ten plot twist... Ačkoliv to byla jedna z mých dvou teorií, tak jsem byla nadšená, že to tak dopadlo. Kdyby se autorka do poloviny knihy tak neopakovala, tak bych snad dala i pět hvězdiček, ale bohužel, začalo to být pořádně zajímavé až po tom velkém plot twistu.
Každopádně hlavní hrdinové byli fajn, ovšem Jake mě často vytáčel svou panovačností.
Autorka rozhodně upoutala moji pozornost a těším se na další její knihy :)

22.08.2022 4 z 5

Skandální noc Skandální noc Elle Kennedy

Už jsem se zmiňovala, že Elle Kennedy miluju? Určitě ano. Proto je pro mě tato kniha jako nůž do srdce a absolutně mi neseděla. Už předem jsem byla dosti skeptická, protože v anotaci jsem byla jasně obeznámena s tím, že to bude na styl "jsem zamilovaný do přítelkyně mého nejlepšího kamaráda" trope. A jak já to nemám ráda. Reed v podstatě porušil první pravidlo bratrského kodexu, "bros before your girl" XD Nehledě na to, že se teda Darcy s AJem rozešla, tak stejně je to otřes.
Absolutně jsem nepochopila AJovu klidnou reakci, protože já bych Reeda asi vymazala z povrchu zemskýho. Zkrátka: Knihu jsem dočetla v bolestech, protože si chci přečíst AJův příběh, protože on je jediná postava, která za něco stojí.
Reed a Darcy se chovali jak lobotomové, opravdu. Darcy jsem absolutně nechápala a už vůbec ne to, že poslala k vodě milionovýho chlapa. A to jenom, že ji AJ "nevzrušoval. LOL. Prostě LOL XD
Tahle část mě totálně zabila, cituju Darcy:
,,Chybí mi jeho přátelství," přiznala. ,,Ovšem ten zbytek... Bože, bude to znít příšerně, ale kdykoliv jsme s AJem měli sex, vzrušovalo mě to asi jako rýžový pudink."
Tak za prvé: Co máš proti rýžovému pudinku?
Za druhé: Vážně jsi AJe pomluvila před svýma kamarádkama jako úplnýho impotenta? XD A ani nezmiňuji nepoměr mezi sexuálními scénami a počtem stran.
Jediné, co by se dalo považovat za hezké bylo, jak se Reed ujmul Devona a konec.
Zakončím to stručně. Tato kniha už nikdy víc a od Elle suverénně nejhorší dílo.

20.08.2022 2 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 13 Zaslíbená Země Nezemě 13 Kaiu Širai

No, tak toto byl velice výživný díl... Kdo má rád pořádnou dávku akce, není možné, aby si tento díl neužil. Já osobně jsem si přestřelku užila, ale nemůžu skousnout úmrtí mých oblíbených postav. Nu což, toto k tomu bohužel patří. Ke konci se můžeme seznámit se dvěma novými postavami, ale já už netrpělivě vyhlížím znovu shledání Normana a ostatních. Je velká škoda, že se za ním v tomto díle nepodíváme.
Jeden ze slabších dílů, ale líbí se mi, že už konečně docházíme k nějakému progresu.

18.08.2022 4 z 5

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

Jakmile jsem se začetla do první stránky, věděla jsem, že tohle pro mě nebude pětihvězdičková kniha. Zkrátka jsem od knihy očekávala průměr.
A to jsem více méně dostala.
Způsob, jakým Gayle Forman píše mi celkem sedl a knihu jsem přečetla za jediný den. Ačkoliv se příběh nevěnuje pozitivním tématům, tak mi zpříjemnil odpoledne.
Co je tedy nutno podotknout, hlavní hrdinka nebyla příliš sympatická a ani k vedlejším hrdinům jsem si nevybudovala žádný vztah.
Moc bych od tohoto neočekávala a třeba vás to mile překvapí.

13.08.2022 3 z 5

Zápisník smrti 7 Zápisník smrti 7 Tsugumi Ohba

Tak a je to tady... Moment, který jsem doufala, že nenastane. Kdo četl, tak ví. Úmrtí této postavy je pro mě zarážející, protože to byl jeden z tahounů celé série. A abych řekla pravdu, sympatie, které jsem měla k Lightovi, postupně opadávají, tím pádem nejsem pro to, aby to skončilo tímto dílem. Takže uvidíme, jak si povedou nové postavy, Mello a Near.
Mello: Chápu, proč některé čtenáře otravuje a nemají ho rádi. Za to mě prozatím baví a moc se mi líbí jeho styl. Takeshi Obata udělal s jeho nakreslením skvělou práci :) Uvidíme jak Mello ještě zamíchá kartami.
Near: Některé rysy má jako L, ale to z něj ještě L nedělá. Každopádně zatím se mi líbí.
Toto byl za mě jeden z nejslabších dílů a souhlasím s DarthSorenem, akorát já budu stále doufat, že se to překlene a tato série pro mě stále bude 10/10, protože zatím autor předvedl neskutečnou práci a smekám před ním klobouk.

11.08.2022 4 z 5

Spolu na věky Spolu na věky Shanna Miles

Knihu jsem dočetla do třetiny a dočítat ji nehodlám. Už od začátku mi hlavní hrdinové přišli arogantní a jejich osud mi byl prakticky jedno. To by zas tak takový problém nebyl, kdybych se aspoň začetla. Šance byla ovšem nulová. Absolutně ničím mě příběh nezaujal. Knize jsem dala dnf hned poté, co jsem si uvědomila, že se k ní vracím s nechutí.

07.08.2022

Malvína Malvína Anna Szafrańska

Pokud jsem psala, že Liliana je emocemi nacpaná k prasknutí, tak Malvína to v tomto směru zase posunula o pomyslnou laťku výš. Emoce se na mě hrnuly ze všech stran, ať už to byla Malvína, Arek, anebo vlastně celý tým Pink Tattoo.
Malvína jako hlavní hrdinka byla skvělá. Zprvu jsem se vůbec nemohla vžít do její frustrace a výčitek z minulosti, ale pak jsem si řekla, jak bych se asi cítila, kdybych byla na jejím místě. A najednou... Chápala jsem ji. Žila bych s těžkým srdcem stejně jako ona.
Co se týče Areka, tak pro toho jsem prolila ne jednu slzu, protože takových dětí jako byl on bylo, je a bude mnoho. Samozřejmě nesmím opomenout jeho schopnost zbožňovat ženu celým svým srdcem.
Závěrečný plot twist mě vyhodil ze sedla a navnadil mě na poslední díl této trilogie, který má být o Jasmíně, neboli Džas.
Prosím všechny bohy a tým lidí z Redu, aby si pospíšili s vydáním Jasmíny, protože cítím, že bude stejně dobrý, ne-li ještě lepší než Liliana a Malvína.
Anna Szafranska se umístila do mého žebříčku top autorek a s klidným svědomím vám mohu její knihy doporučit.
5/5

06.08.2022 5 z 5

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Liliana mě velmi nalákala na svou velice slibně znějící anotaci. Ale to, co jsem dostala? Takovou haldu emocí jsem rozhodně nečekala.
Zprvu chci upozornit na to, že kniha se rozhodně neřadí do prvoplánových erotických knih. To tady prostě nečekejte, protože do prvoplánové erotické knihy má velice daleko. Toto hrálo na mnohem vážnější strunu and I´m here for it.
Development charakterů byl velice výrazný a moc se mi líbil.
Tento příběh byl pro mě rozhodně nadstandard, když se podívám na romanťárny od Redu, které jsem už přečetla. Pro mě jedna z nejlepších knih za tento rok a mohu vřele doporučit!!

30.07.2022 5 z 5

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

Vůbec nechápu negativní komentáře, protože tohle je přesně Elle Kennedy, akorát v kratší verzi. Souhlasím s tím, že by autorka mohla dát zápletce příběhu víc, ale jinak mě kniha nezklamala a těším se na další díl této série, který má být o Reedovi.

24.07.2022 4 z 5

Nick a Charlie Nick a Charlie Alice Oseman

Jsem věrným fanouškem Srdcerváčů, proto mě tato novela nemohla minout. Letos v zimě jsem četla v lednu a autorčin styl psaní jsem si nemohla dostatečně vynachválit. A Alice Oseman mi i v této novele dokázala, že to umí a já ji za to miluji. Díla ze světa Srdcerváčů mě nikdy nepřestanou bavit. Už si jen přečíst Solitaire.

23.07.2022 5 z 5

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Tato sbírka mi přijde slabší, než předchozí dvě, ale možná to je tím, že nemám kočičku ani pejska, tak se nemůžu tolik ztotožnit :D

22.07.2022 3 z 5