Beruska18 Beruska18 komentáře u knih

Malý princ: Velká obrazová kniha Malý princ: Velká obrazová kniha Antoine de Saint-Exupéry

Když jsem byla mladší, školou povinná, vím, že jsem příběhu nerozuměla. Na příběh Malého prince je totiž třeba dospět a uzrát. Nádherný počin!

20.11.2023 5 z 5

Schovávaná Schovávaná Tereza Herzogová

Já jsem mile překvapena. Čtení mě fakt moc bavilo, bylo vtipné, reálné, odpočinkové. Příběh je ze života, o hledání se, o vztazích, které vypadají, že snad ani nemůžou fungovat. Můžu jen doporučit.

20.11.2023 5 z 5

Jeřabinový dům Jeřabinový dům Marie Hajdová

Kniha o vztazích, ztrátách a nálezech, o minulosti, která ovlivňuje přítomnost. Určitě budu autorčinu tvorbu i nadále sledovat

12.11.2023 4 z 5

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Opět skvělá kniha od této autorky .... Opět silné téma, propracované postavy ... Můžu jen doporučit.

28.10.2023 5 z 5

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

Příběh se zabývá závažnými tématy jako je panická ataka, kyberšikana, alkoholismus .... a s těmito problémy je asi hrozně těžké někomu své srdce otevřít ..... No uvidíme, třeba se to v dalším díle podaří

18.10.2023 4 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Taková útlá knížka, a přitom je v ní skryt silný příběh o domácím násilí a božích mlýnech.

04.09.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Jakmile se vám kniha dostane do rukou, tak ji prostě otevřete a čtěte a čtěte.... Až se těžko věří tomu, že se to ve skutečnosti fakt děje ....

07.08.2023 5 z 5

Znovu a lépe Znovu a lépe Catherine Bybee

Romantika spojená s kriminální zápletkou,takové fajn dovolenkové čtení.

25.07.2023 4 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Příběh dvou žen, zcela odlišných, a to jak ve způsobu života, tak ve způsobu uvažování. Jejich životy se protnou v okamžiku, kdy obě ztrácí blízkého člověka - jedna žena manžela, druh milence .... Tento příběh vybízí k zamyšlení nad životem, nad hodnotami. Určitě doporučuji.

07.07.2023 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Záměna dětí je jen začátek toho, co následuje. Strhující příběh, plný bezmoci a zoufalství dvou hlavních hrdinů, žádná brutalita, jen totální psychický tlak.

27.05.2023 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Knihu jsem přečetla jedním dechem .....Je to příběh plný lidskosti, přátelství, silného citu, kouzla života a smrti...na konci i slza ukápla ...moc hezky příběh.

16.05.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Děj je velmi akční, nabitý napětím, překvapením, neustále stupňovaným očekáváním, stránky fičí ...kdo má rád Joonyho a Ságu tak je to čtení pro něj

14.05.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Hodně silné téma, hodně dobře napsané. Autorka dokázala otevřít a prozkoumat opět těžké téma, o kterém se nejen těžce píše, ale i čte

20.03.2023 4 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Vtipný příběh dvou „bláznivých holek“ 70+ , které si nepřipouští seniorský věk a užívají života naplno...takové fajn oddechové čtení.

23.01.2023 3 z 5

Herečka: Múza první republiky Herečka: Múza první republiky Jana Poncarová

Herečku Jarmilu Horákovou jsem neznala,měla jsem tak možnost poznat její životní příběh. Ze začátku jsem měla trochu problém se začíst, ale s přibývajícími stránky nabýval děj většího spádu...

08.01.2023 4 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Knihu jsem četla v době, kdy jsem byla cílová skupina, což už je pár let. Tento příběh jsem měla moc ráda, stejně jako film, na který se ráda podívám i nyní.

31.12.2022 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Velmi hezký a poutavě napsaná kniha. Zajímavé osudy řeckých uprchlíků a jejich rodin v Československu. Kdo má rád knihy typu Šikmý kostel, tak tato se mu bude určitě líbit taky.

27.11.2022 5 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Knihy tohoto typu mám strašně ráda, čtou se prostě samy. Tento příběh popisuje osud jedné rodiny ve 20. století, především život Emilky, se kterou prožívame její radosti, i starosti, se kterými se snaží vyrovnat co nejlépe.

10.11.2022 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Jednoduchá čtivá romantika, jako odechovka příjemné.

28.10.2022 3 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Knihy líčí osudy lidí, kteří se pohybují kolem salónu Hany Podolské. Prostřednictvím jejich osudů můžeme "prožít" významné události 20. století, únorovým převratem počínaje a srpnem 1968 konče. Někteří z nich jen nenápadně přežívají, jiní vzdorují nebo kolaborují.

19.09.2022 5 z 5