berila Online berila komentáře u knih

Ticho ve sněžném městě Ticho ve sněžném městě Eva García Sáenz de Urturi

Naprosto vynikající thriller, tady není co dodat. Už se těším na pokračování.

06.05.2020 5 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Opravdu výborný thriller. Také jsem se hned koukla, zda kniha o Ježipetrovi existuje a ona je to pravda. Tak jsem si řekla, co to bylo asi za cvoka, kdo mohl něco takového pro děti napsat.

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Opravdu vynikající psychothriller, až z toho mrazí, co může způsobit obvinění.

27.04.2020 4 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Ač napsáno jiným autorem, přesto se mi série stále líbí a vůbec mi změna autora nevadí.

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Pro mě zatím nejlepší z knížek od autorky. Opravdu všem doporučuji k přečtení.

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Mně se tedy kniha líbila moc. Je to třetí kniha od autorky a vždy jsem byla spokojená.

24.04.2020 5 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Měla jsem trochu obavy, aby mě kniha bavila, ale naprosto zbytečné. Opravdu moc pěkný román o jednom krásném, i když smutném vztahu. Tak trochu mi to připomíná styl Aleny Mornštajnové, kterou velmi obdivuji.

24.04.2020 4 z 5

Veselé pohádky a říkadla Veselé pohádky a říkadla Michail Alexandrovič Bulatov

Oblíbená knížka vnoučat, hlavně "O Koblížkovi".

14.04.2020 5 z 5

Bubáci a hastrmani Bubáci a hastrmani Josef Lada

Tak tuhle knihu jsem v dětství milovala a dodnes ji mám ráda. Nenapodobitelné ilustrace a krásné příběhy.

14.04.2020

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Stejně jako u prvního dílu spokojenost, určitě doporučuji k přečtení.

14.04.2020 5 z 5

Rez & záře hvězd Rez & záře hvězd Tammy Greenwood

S velikým vypětím dočteno, ale nikoliv kvůli způsobu psaní, ale kvůli tématu. Vůbec jsem se do toho neměla pouštět, tohle téma mně hrozně vadí a několikrát jsem to chtěla vzdát. Pak jsem začala hodně přeskakovat a na konec dočetla. A ještě k tomu takový smutný konec. Chce to pevné nervy, ale příště se už raději tomuto tématu obloukem vyhnu. Hvězdičky jsou za styl psaní, tomu nelze nic vytknout.

14.04.2020 4 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Tak tedy tohle byla síla. Úplně jiný námět a ještě k tomu takto perfektně zpracovaný. Až mi z toho šel mráz po zádech.

05.04.2020 5 z 5

Střepy Střepy Michael Robotham

Nelze napsat nic jiného, než vynikající thriller. Ostatně jako doposud vždy od tohoto autora.

05.04.2020 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Mně se kniha četla dobře od samého začátku. Styl psaní mi naprosto vyhovuje, je to první kniha od tohoto autora a už se chystám na další. Opravdu naprostá spokojenost.

31.03.2020 5 z 5

Dům na úskalí Dům na úskalí Agatha Christie

Klasická Agatha, po dlouhých letech jsem se k ní ráda vrátila (v pubertálním mládí jsem od ní přečetla co se dalo a vraha jsem tehdy odhadla jen jednou). Teď jsem si vraha tipla celkem brzy a ejha, zadařilo se. Bylo to takové příjemné čtení, které vždy potěší.

29.03.2020 4 z 5

Ďáblovo písmo Ďáblovo písmo Michael Cordy

Vůbec to nebylo špatné, i když úplně ne "můj šálek čaje". Čtivě napsané, nutilo mě to vyhledávat jednotlivá města, rukopis opravdu existuje - a snad je dobře, že se ho nepodařilo nikomu rozluštit.

26.03.2020 4 z 5

Na útěku Na útěku Harlan Coben

Zajímavý námět, dobře vystavěný příběh a napětí až do konce, takže za mě spokojenost.

23.03.2020 4 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Čtivě napsaný thriller, pachatele jsem ale uhodla brzy (a to nejsem žádný expert). Autor je mladý, takže se snad dočkám dalších jeho knih. Určitě doporučuji k přečtení.

23.03.2020 4 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Kniha v e-podobě vyšla již koncem února, takže jsem se hned do ní pustila. Od ostatních příběhů v sérii se dost liší, protože hlavní hrdinka Kate se v rámci vyšetřování přesune do amišské osady. Příběh výborně napsaný (ostatně jako vždy u autorky), ale malinko mě mrzel konec, který se mi zdál dost uspěchaný a dle mého názoru nebylo vše vysvětleno. Ale přesto dávám plný počet *.

12.03.2020 5 z 5

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Oblíbená autorka a její výborná kniha, ostatně jako celá série.

10.03.2020 5 z 5