Belisima Belisima komentáře u knih

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Krásná a napínavá knížka. Rozhodně lepší než film. I když ve filmu to bylo krásně vizuálně zpracované, celá havárie a hory-nádhera. Knížce nemám co vytknout, chování obou postav bylo vynikající, celý příběh uvěřitelný. Ze začátku jsem lásce Bena ke svojí ženě nevěřila, ale na konci knihy jsem pochopila. Ve filmu mi vadilo chování hlavní hrdinky a to že Ben je černoch. Ale užila jsem si obojí.

10.09.2018 5 z 5

Čtvrtý hrob pod nohama Čtvrtý hrob pod nohama Darynda Jones

Další skvělý díl přečten a mě je smutno. Nechce se mi načínat jinou knihu, když vím že existují další díly. Ale zpět ke knížce. Opět výborně napsané, Charley je úžasná, zase jsme se něco dozvěděli, případ, který na pozadí všeho řešila, byl také velmi zajímavý a na konci překvapivý. Opět vtipné hlášky a nápisy: " Ahoj. Jsem potíž. Prý se po mně sháníš"

16.08.2018 5 z 5

Koule Koule Michael Crichton

Videla jsem driv film, tak ze se mi do cteni moc nechtelo, ale knizka je podrobneji napsana, uzasne a uveritelne. Uzila jsem si cteni.

01.04.2023 5 z 5

Nezkoušej na mě zapomenout Nezkoušej na mě zapomenout Petr Heteša

Tak tohle me silene bavilo. Z kazdou knizkou od Pana Hetesi si rikam, ze zrovna ted ctu to nejlepsi. Jeste ze tech knizek napsal docela dost, ale az mi dojdou tak budu brecet a ja nikdy nebrecim.

21.09.2021 5 z 5

Tekuté krystaly Tekuté krystaly Petr Heteša

Pan Hetesa ani neumi napsat spatnou, nebo nudnou knizku. Co kniha to zabava. Tentokrat bylo mene humoru, ale i tak jsem zrala vsechno.

08.09.2021 5 z 5

Infico Infico Petr Heteša

Jsem nadsena, ze jsem objevila pana spisovatele. Umi uzasne psat, jeho postavy jsou nekdy na zabiti, ale rozloucit se s nimi je tezke. No a par vybuchu smichu jsem taky zazila. I kdyz Yarminuv syndrom je pro mne asi nejlepsi, tak ani Infico nezklamalo. Hlavne at pise dal, ma uzasny talent zaujmout.

15.07.2021 5 z 5

Yarminův syndrom Yarminův syndrom Petr Heteša

Ja chci pokracovani, ale hned ted.

25.06.2021 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Pro mě má knížka sentimentální hodnotu. Tato knížka mě přivedla k aktivnímu čtení a ráda se k ní občas vracím. Ačkoliv jiné knihy podobného žánru odsoudím hned, tato série už bude navždy v mém srdci. Ani nejde o příběh, který je celkem naivní, ale jde o prožitek, který kniha přináší. Úplně mě totiž vcucne do Bely a já úplně cítím co se jí honí hlavou a jak přesně se cítí a tváří, mám to vše před očima. Jiné knížky mě takto zmanipulovat nedokážou.

09.04.2019 5 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Já nevím co si mám myslet. Knížku jsem chtěla několikrát odložit na jindy, ačkoliv vím že už by nikdy žádné jindy nebylo. Ale přinutila jsem se dočíst a možná proto to pro mě bylo utrpení. Mimozemšťané byli neuchopitelní, třeba knížka Xenogenesis: Úsvit, byla krásně napsaná, nechci porovnávat, ale nejde mi nežasnout nad hodnocením a popularitou. No každopádně toto mi nesedlo. A to jsem si knížku odkládala na horší časy až budu trpět, že nemám co číst.

27.03.2019 2 z 5

Klan velkého medvěda 1 Klan velkého medvěda 1 Jean Marie Auel

Moje nejmilejší celá série, přečteno několikrát a ještě několikrát přečtu. Miluji přírodu a divoká zvířata a autorka vše tak krásně popsala. Ajla je úžasná postava kterou si hned zamilujete.

27.03.2018 5 z 5

Hodina psodava Hodina psodava Veronika Matysová

Kniha me velmi mile prekvapila. Mila pani v knihkupectvi Fantasya mi ji vnutila. Uzasny svet, vubec se nedalo odhadnout jak se to bude vyvijet. Az mi je lito ze to nema pokracovani. Nechce se mi loucit s pribehem.

06.12.2022 5 z 5

Zpráva z Hádu Zpráva z Hádu Edita Dufková

Celá knížka je velmi zajímavě napsaná. Lidé se chovají jako lidé. Nedělám si iluze, vím co jsme zač. Do jedné knihy byl nahuštěný napínavý děj se vším všudy. Mělo to i mouchy, ale oproti jiným sci fi knížkám je tento příběh uvěřitelný (alespoň pro mě). Klobouk dolů paní spisovatelce, jak krásně popsala celý vesmír i planety a světy. Rozhodně jsem tuto knížku nečetla naposledy. Nádhera. A česká spisovatelka. Nemám slov.

13.03.2019 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Do ted byl pro me Martan top kniha v zanru scifi, kterou nic nedokazalo prekonat. Ovsem, precetla jsem cyklus Algor od J. Hlavky a J. Vybiralove a tento cyklus porazil moji prvni pricku. A tak si rikam, ze si to nenecham jenom pro sebe a doporucim tento uzasny zazitek i ostatnim. Tak pratele dotoho. Je to skvost od ceskeho spisovatele a nenechte se odradit tloustkou ani mnozstvim postav, vse je dokonale promyslene.

11.11.2018 5 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Nejlepší díl, zatím. Tedy nejvtipnější. Jak já tu holku zbožňuji, je to přesně typ hrdinky které mám tak ráda. Hubatá, tvrdohlavá, sarkastická, ale hlavně vtipná. Na nic si nehraje, je prostě boží. I ostatní postavy jsou skvělé, ale vedle Charley tolik nevynikají. Příběh/zápletka v tomto díle se také povedla. Za mě plných 5 a doporučuji.

13.08.2018 5 z 5

Dítě zvané „To" Dítě zvané „To" Dave Pelzer

Nelze hodnotit knížku, ale jsem ráda že jsem to přečetla, nešlo nedočíst. Knížku je dobré si přečíst, alespoň nezůstanu zaslepená ve svém spokojeném životě.

15.05.2018

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Dočten 1. díl a musím říct, že mě knížka dlouho nepohltila tak, jako tato. Ačkoliv ji mám jenom půjčenou s knihovny, tak mi to nestačí, tuto knihu hned musím vlastnit i když pro ni nemám místo. Ale musí být moje. Nápad na zpracování knihy v tomto stylu je geniální. Knížka je tím jiná, jakoby jsem nahlížela do tajných neveřejných dokumentů. Možná díky tomu je knížka víc uvěřitelnější a tím pádem mě více pohltila. To byly krásné 3 dny ve vesmíru.

03.04.2018 5 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Oddechovka. Velmi ctive napsana.

11.02.2024 4 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Hm, velmi zajimava knizka. Poprve jsem cetla asi pred 10 lety a nelibila. Ted jsem uz dozrala natolik, ze pribeh ocenuji, ackoliv neni uplne uveritelny.

23.12.2022 5 z 5

Ruská ruleta Ruská ruleta Petr Heteša

Tak to byla pecka. Kde na ty napady a humor chodi. Pan Hetesa snad musel pracovat v krematoriu... Tohle se neda vymyslet. Uzasne. Dekuji.

14.09.2021 5 z 5

Žádná chvíle není poslední Žádná chvíle není poslední Petr Heteša

Kazdou dalsi prectenou knizkou od pana Hetesi je to lepsi a lepsi. Stala jsem se zavislou. A co ten konec? To si mam jako domyslet? Ja chci pokracovani. A s Degardinem se nechci loucit, je to muj milacek. Asi zatim nejlepsi postava ze vsech knizek. Kdyby to byl zivy chlap, tak uz mu lezu do postele.

20.08.2021 5 z 5