Nezkoušej na mě zapomenout

Chinco není čtvrť pro rozmazlené hraběnky a zhýčkané citlivky s implantovanými enzymatickými zesilovači, neurotransmiterovými urychlovači a dalšími podpůrnými mozkovými biotechnologiemi. Chinco je přirozený stav věcí ve své původním podobě, v jaké byl svět ještě před iPhonem 6. Chinco je městská rezervace se zakonzervovaným technickým vývojem. Z hlediska zpovykané civilizace jde ovšem o nádor uprostřed technologického megaměsta, které blaho svých obyvatel kontroluje a usměrňuje čidly, kamerami a senzory. Proč se ale ta úžasná civilizační technická struktura rozhodne řešit jeden ze svých problémů zrovna v zaostalém Chincu? Pochopili konečně, že jedinou cestou je návrat k původnímu a přirozenému, nebo jde naopak o velký skok na vyšší level, mimo jakékoli lidské vědomí? V podstatě by mi to mohlo být úplně ukradené, kdyby mi ty kusy mrtvol s černými svíčkami okolo nezhoršovaly statistiky. Nesnáším ty namyšlené pablby z Města s implantovanými mobily, kteří si naivně myslí, že Kriminálka Chinco nemá vlastní mozek. Má. A nepotřebuje žádné neurotransmiterové urychlovače, aby jí (tedy mně) došlo, že tady jde o víc než o brutálně uřezané ruce nebo hlavy. Samostatný román....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/350699/nezkousej-na-me-zapomenout-mlJ-350699.jpg 4.437
Literatura česká, Sci-fi
Vydáno · Brokilon

Kniha Nezkoušej na mě zapomenout

roso.mak
29.10.2018

Zatím nejslabší, co jsem od autora četla. Jsem u něj zvyklá na napětí, ale tady, přes všechnu tu střelbu, si děj prostě tak nějak plyne...

tristessa
31.07.2018

Heteša a jeho svět už je pojem, tato kniha klasicky výborná, jen by mohl autor psát rychleji...

orson
14.05.2018

Fajn oddechovka, výborně vymyšlené prostředí, příběh má spád, ale poměrně brzy bylo zřejmé, kdo za tím vězí (což je asi jediné mínus).

croise
27.02.2018

Heteša zraje jako víno :)

Anne95
13.02.2018

Od Heteši jsem četla již 4 knihy a tahle mě rozhodně bavila nejmíň. Ani už jsem ji nemohla skoro dočíst, ale přemohla jsem se. Obzvlášť závěrečná část s přeměnou je velká nuda. Spousta okamžiků byla předvídatelná. Zkrátka za mě zatím nejslabší, spíše doporučuji Morphin Red.

Drowned
07.02.2018

Po přečtení Sex, drogy & cyb´n´roll jsem se začetl i do této knihy. Po pár stránkách jsem byl překvapen i mile potěšen, že autor se drží zajetého stylu svých hlavních hrdinů. Kouří stejná cigára s velbloudy, pijí stejnou značku whisky, mají stejný styl humoru a milují krásné ženy. Vyšetřování "rituálních" vražd hlavního hrdiny Chrise mě moc bavilo a vyvíjelo se správným nečekaným směrem. Jsem rád, že jsem si knihu koupil a chtivě ji přečetl.

rimar
02.02.2018

Tak další Hetešova kniha za mnou a musím nechat že mne každá další baví víc a víc. Jsem rád že jsem tohoto autora poznal a moc se už těším na jeho další knihu. Tenhle styl psaní mu rozhodně sedí. A rozhodně bych to Chinco moc rád navstivil.

michal3736
29.12.2017

Nová Hetešovka rozhodně nezklamala, v podstatě nám neservíroval nový román který bychom mohli zařadit do kategorie noir. Kniha je svižná a čtivá, ale jak to u Heteši většinou je závěr knihy se bere moc hopem a na několika málo stránkách je konec příběhu. Klidně by kniha mohla být trošku delší. Ale jinak 5*

TIP: Máte rádi Databázi knih?

detektivky

Petr Heteša
česká, 1959

všech 27 knih autora

Kniha Nezkoušej na mě zapomenout je v

dalších seznamech1x