Belanna Belanna komentáře u knih

Hříšníci Hříšníci John Ringo

Nemůžu jinak, na lovce monster nedám dopustit.
Perfektní zábava.

09.07.2022 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Knížka pro letošní CV. Očekávala jsem klasickou červenou knihovnu, ale byla jsem mile překvapena. Svižný a vtipný příběh, u kterého jsem se bavila. Skvělá knížka na relaxaci.

08.07.2022 4 z 5

Návrat Návrat Victoria Hislop

Nádherný příběh, plný emocí. Nevěřila jsem, jak krásy Španělska a tance mohou být společně s hrůzami občanské války v jedné knize, v jediném příběhu. Mohou. Autorce se to povedlo. Nenásilné přechody mezi současností a minulostí, skvělý jazyk a navíc poutavá obálka knihy.

02.07.2022 5 z 5

Blízký konec Blízký konec Robin Cook

Cookova klasika, napínavé, akční. Smypaťák Sean se postaral o skvělou, místy vtipnou zábavu. Stejně tak, jako většina autorových knih i tato měla v sobě výrazný morální podtext.

02.07.2022 4 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Knížka se zajímavou myšlenkou, kde příběh pěkně odsýpá. Dobře se četla a navíc mám ráda, když se vzpomíná na to, co se postupně stalo. Jsem spokojená.

30.06.2022 4 z 5

Lars pod palbou Lars pod palbou Daniel Gris

Opět skvělé, vtipné a zábavné čtení. Tento díl se mi líbil nejvíce a doufám, že na další příběhy nebudu dlouho čekat.

28.06.2022 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Knížka mě chytla od samého začátku, přesto že jsem dějovou linku tak nějak předvídala, nevadilo mi to. Líbil se mi příběh pohledem několika postav a navíc odskoky do minulosti. Autorka mě držela stále v napětí.
Bohužel, jako píše většina tu, konec byl s wow efektem, ale prostě se sem dle mého naprosto nehodil.

27.06.2022 3 z 5

Rudý vrabčák Rudý vrabčák František Kotleta (p)

Líbilo se mi, víc se k tomu nedá říct :)

22.06.2022 4 z 5

Gravitace Gravitace Tess Gerritsen

Tuto autorku teprve poznávám, ale už po její druhé knize musím uznat, že je to paní spisovatelka. Perfektní jazyk a smysl pro detail, příběh, který měl hlavu a patu a navíc mnoho odborných technických i medicínských znalostí, dokázala nenásilně a chytlavě skloubit.
Možná většina namítne, že se tu mnoho věcí i závěr knížky dal předvídat, ale v tomto případě to prostě jinak dopadnout nemohlo.

20.06.2022 5 z 5

Grunge Grunge John Ringo

Lovci monster opět nezklamali. Super oddechovka, skvělý humor.

19.06.2022 5 z 5

Kuchařka naší vesnice Kuchařka naší vesnice Milan Pohunek

Tak tuhle kuchařku mám už dlouho a často jí používám. Hlavně, když nevím, co uvařit a nebo zapomenu nějaký recept. Nádherná česká klasika.

13.06.2022 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Tak tohle je právě přesně taková kniha, kde přečtete první řádky a najednou zjistíte, že už je konec.
Svižně a čtivě napsané, rozvine fantazii čtenáře a když ty to není klasický horor, má v sobě notnou dávku tajemna, se kterým si není radno zahrávat.

13.06.2022 5 z 5

Hostitel Hostitel Robin Cook

Pro mě je Hostitel jedna z TOP od Robina Cooka.
Lékařské prostředí, napínavé v každém okamžiku, sympatická dvojice, prostě super.

12.06.2022 5 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Vcelku zábavná série.

09.06.2022 3 z 5

Leda Leda Ed O'Connor

Velmi poutavě napsaná detektivka. Krátké kapitoly, několik linek, které se postupně spojí.
Zaujalo mě téma mytologie a malířství, líbily se mi odskoky do minulosti. Nechybělo napětí, dynamika, ale také jiskřička romantiky.
Škoda, že tu není víc knih od tohoto autora.

07.06.2022 5 z 5

Graciino tajemství Graciino tajemství Jill Childs

Trochu netradičně psaná knížka o lásce matky, o tajemství a klinické smrti a to jak stylem psaní, tak autorčiným přístupem. Četla se dobře a líbila se mi.

04.06.2022 4 z 5

Planeta mezi dvěma slunci Planeta mezi dvěma slunci Robert Fabian

Knížka byla náhodnou volbou a hodně překvapila.
Ponurá atmosféra, která mě provázela celým příběhem, mi občas způsobila mrazení v zádech. Velmi se mi líbila skladba charakterů postav, které byly tak odlišné, že se vzájemně perfektně doplňovaly. Určitě se pustím i do dalších autorových knížek.

02.06.2022 4 z 5

Panny Panny Alex Michaelides

Knížka se mi líbila.
Je naprosto odlišná než Mlčící pacientka, ale stejně poutavá a napínavá. Propojení s řeckou mytologií bylo naprosto super a takové rozuzlení jsem opravdu nečekala. Doporučuji přečíst.

27.05.2022 4 z 5

Sputnik, má láska Sputnik, má láska Haruki Murakami

Tentokrát jsem s hodnocením knihy na rozpacích.
Příběh byl sice zajímavý, jazyk autora vytříbený, ale celkově na mě knížka nezapůsobila. Nedýchla na mě atmosféra, vše mi připadalo psáno jako by ve stejné rovině.

27.05.2022 3 z 5

Náhradní dcera Náhradní dcera Lisa Gardner

První setkání s autorkou, knížku jsem si vybrala do CV.
Když jsem přivykla jazyku a stylu, mohla jsem se na plno vnořit do velice dobré detektivky, která byla napínavá, plná nepředvídatelných zvratů, se skvělým, nečekaným závěrem. Určitě si přečtu i další autorčiny knihy.

21.05.2022 4 z 5