Belanna Belanna komentáře u knih

V Krvavém pásu V Krvavém pásu Jakub Mařík

Skvělé pokračování, Užila jsem si to.

11.05.2022 5 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Z mého pohledu od začátku do konce perfektní díl.
Další dobrodružství oblíbených postav mi sedla. Navíc je tu znát, že autor značně vyzrál a nebál se pustit děj více směry, mnohé z myšlenek šly do hloubky a není tu opomenuta i dávka vtipu a skvělý konec.

04.05.2022 5 z 5

Velká ilustrovaná encyklopedie sexy anekdot Velká ilustrovaná encyklopedie sexy anekdot Jiří Plachetka

Lechtivé vtípky, některé lepší a jiné horší, navíc ilustrováno panem Nepraktou.
Pohodová oddechovka.

24.04.2022 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Trochu šílený příběh plný humoru, ale také plný citu a životního moudra.
Bavila jsem se, ale i hodně přemýšlela.

23.04.2022 3 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Námět, který by většina autorů zpracovala do povídky, dokázal Stephen King svým vypravěčským umem rozvést do maxi knihy. Navíc jsem se při čtení ani chvilku nenudila, protože je tu snad naprosto vše, co v knize má být. Jen rozjezd knížky byl i na Kinga zdlouhavý.

21.04.2022 4 z 5

Persona Persona Maxime Girardeau

Tohle byla dobrá volba.
Velmi pěkně zpracovaná kniha. Nechybělo tu napětí, trocha politických machinací, pohled na marketing digi firem z jiného úhlu. Příběh byl zajímavě propletený a příčina toho všeho se odkrývá až na konci. Oceňuji autorovu vyváženost, kdy na jedné straně je opravu brutalita a na straně druhé humorné nitky, zvláště v dialozích. Je zde i hodně zajímavých informací.

19.04.2022 5 z 5

Prach tisíce cest Prach tisíce cest Robert James Waller

Jsem ráda, že se mi do rukou dostala i tato kniha. Nejen že jsem se seznámila s životem, Roberta Kincaida a Francesky Johnsonové, ale pochopila jsem souvislosti v jejich chování, jejich hodnoty a pohled na život. Prach tisíce cest na mě zapůsobil mnohem víc, hlavně emočně.

14.04.2022 5 z 5

Malér jménem Bella Malér jménem Bella Ali Standish

Úžasný příběh.
Bella mi učarovala od samého začátku. Usmívala jsem se nad jejími kousky i myšlenkovými pochody a zároveň mi tekly slzy, když jsem si uvědomila, jak málo stačí, aby byl pejsek nedůvěřivý, smutný a bojácný.
Jazyk knížky je jednoduchý, srozumitelný a pobaví jak dětské čtenáře tak i dospěláky. Doporučuji všem !

13.04.2022 5 z 5

Lars útočí Lars útočí Daniel Gris

Další skvělá jednohubka s Larsem, u které jsem se pobavila.

12.04.2022 5 z 5

Město Město Dean Koontz

Další kniha, která mě nezklamala. Je psaná trochu jinak, než jak jsem u Deana Koonze zvyklá, ale zde to vůbec nebylo na škodu.
Knížka není vyloženě strašidelná, je spíše tajemná a plná symboliky.

11.04.2022 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Tuto knížku zmiňoval s velkým zaujetím několikrát v jiné knize J. Deaver a tak jsem se rozhodla si ji přečíst.
Poutavý a velmi citlivě psaný příběh z Alabamy třicátých let. Líbilo se mi, že většina byla z pohledu osmileté dívenky a postupně se příběh od dětských her přehoupnul k vážnému morálnímu dilematu. Na knížku budu dlouho vzpomínat už jen proto, že jsem si opět uvědomila hodnoty člověka, na které se pomalu zapomíná.

10.04.2022 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Další skvělá Kingovka. Ukázka bezbřehé posedlosti.
Na takovou knížku se nezapomíná.

06.04.2022 5 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Vážka se mi dostala na kobylku. Právem si získala TOP v mém žebříčku knih. Netradiční detektivka, která mě od prvních okamžiků držela, nutila přemýšlet a skládat získané indicie a když už jsem říkala: "Mám to!", zjistila jsem, že vůbec ne a začínala zase od začátku. Jen v jedné věci jsem se nemýlila, aspoň to :) ... Určitě doporučuji.

04.04.2022 5 z 5

Muži pod ochranou Muži pod ochranou Robert Merle

Knihám Roberta Merleho jsem se zdárně mnoho let vyhýbala. Letos mě díky CV dostihl.
Překvapilo mě, jak nadčasová je to kniha. To, co bylo před lety bráno jako sci-fi, je dnes v určitém úhlu pohledu skutečnost. Žádná postava v knize není zbytečná, žádná věta tu nechybí. Vše je sladěno v dokonalý celek.
S podobnou tématikou běžel polský film Sexmise, ale rozhodně není tato knížka psaná v komediálním stylu. Zachází do velké hloubky.

03.04.2022 5 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Nekonečný, ale také nesmrtelný příběh. Ráda ho prožívám jak v psaném tak i ve filmovém zpracování a když je mi smutno, často se k němu vracím...

02.04.2022 5 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Opět velice čtivý a svižný příběh, který je plný napětí, zvratů a nic není tak, jak vypadá. Navíc mi sedlo prostředí a propojení s historií. Lincoln nepřestává být méně rýpavý a Amélie méně drsná. Závěr knížky mě velmi potěšil.

31.03.2022 5 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Nespavost je sama o sobě horor. Nespavost, důchodci, aury a tajemno v podání pana Kinga je pak horor na druhou. A opět v Derry. Nuda to opravdu nebyla.

28.03.2022 4 z 5

Tiché dítě Tiché dítě Sarah A. Denzil

Vůbec to nebylo špatné. Zajímavý námět, dobře propracovaná psychologie, začátek a konec napínavý. Sice jsem od poloviny knížky tušila, kdo za tím stojí, ale nevadilo mi to a nezkazilo celkový dojem.

27.03.2022 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Paní Viola si prožila neskutečnou bolest, utrpení, ponížení a nakonec přežila. Příběh to byl velmi poutavý a velmi smutný.
Na knize jako takové mi ale něco nesedlo, snad styl psaní, rozvleklý začátek a cítila jsem z ní jakýsi patos, který mi vadil. Rozhodně ale nelituji, že jsem četla.

23.03.2022 3 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Moc hezký příběh, do kterého jsem doslova vplula. Mnoho smutku, naděje, ale také radosti z každého prožitého dne. Je tu mnoho věcí k zamyšlení ať už nad životem a nebo nad srdcem. Trocha té odbornosti v knížce vůbec nebyla na škodu.

20.03.2022 5 z 5