Belanna Belanna komentáře u knih

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Knížka, která mi naprosto sedla a to jak námětem tak i zpracováním.
Dvě dějové linky - současnost a historie, dva příběhy, které spolu zdánlivě nesouvisí, napětí, trocha tajemna a trocha romantiky.
Perfektní na odpočinek po perných dnech.

02.07.2023 5 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Druhý příběh - skvěle vymyšlený i napsaný. Napínavý a místy drsný děj, u kterého až mrazí.
Ale ... prostě jsem si s Lottie do noty nepadla. Naštěstí má sympatické kolegy :)

16.04.2023 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Z knížky jsem vcelku rozčarovaná. Zřejmě jsem čekala něco jiného, něco, co bude více popisovat samotnou tragickou událost, víc se opírat o historická fakta.
Nemohla jsem přivyknout stylu psaní, krátké kapitoly a přeskakování z postavy na postavu na mě působilo spíš rušivě a i díky tomu jsem se nedokázala s žádnou z nich ztotožnit.
Námět knížky špatný nebyl, ale bylo to uspěchané, bez větší hloubky.

22.02.2023 3 z 5

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Krimi se zajímavým námětem a odhalením počátků spolupráce Holgera a Mii.
Dobře se četlo, jen místy mi přeskoky v ději připadaly až zbrklé. ¨
Chybělo mi tu objasnění motivu pachatele.
Přidávám jednu hvězdičku za to, že tady byla Mia ještě sympatická :)

22.01.2023 4 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Autorčina třetí knížka mě trochu zklamala.
Čekala jsem něco víc. Rozhodně bych neřadila mezi horory, je to spíš spiritistická detektivka.
Na můj vkus vcelku zdlouhavý začátek, jednoduše psané a docela brzo jsem odhalila, kam příběh povede.
Historická linka a pátrání v minulosti mě upoutalo více než současnost.
Celkově je to taková zlatá střední cesta.

26.12.2022 3 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Povedený a napínavý příběh, který se dobře čte. Děj rychle plyne, tedy vyjma velmi pomalého rozjezdu. Je tu poměrně hodně postav, ale jsou dobře popsané, tak že se neztrácíte. Závěr je zajímavě pojatý.
Jen kombinací mi připadalo až trochu moc najednou.

18.10.2022 4 z 5

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Vůbec si nemyslím, že pokračování Trifidů byla chyba. Pan Clark navazuje na klasiku a vzhledem k tomu, že děj se odvíjí s větším časovým odstupem, vytvořil si tak prostor pro úplně nový příběh a nové postavy.
Děj knížky je plný akce, boj s rostlinami ustupuje odvěké lidské rivalitě.
I když je tu pár zdlouhavějších pasáží času, stráveného četbou rozhodně nelituji.
3,5*

28.09.2022 4 z 5

Dolores Claibornová Dolores Claibornová Stephen King

Netradiční, přesto skvělý King. Knížka mi neskutečně sedla.
Hodně dlouho o ní budu přemýšlet ....

07.08.2022 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Geniální dílo. Velmi citlivě napsané. Skrývá v sobě beznaděj, hluboké myšlenky a skryté významy, stejně tak jako úsměvné momenty. Doporučuji všem.

21.02.2022 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Knížky pana Backmana mám ráda. Umí dokonale vystihnout charakter a pocity postav, jeho knížky jsou humorné a zároveň plné emocí a čtou se lehce.
U této knížky mi chvilku trvalo se začíst, protože je tu hodně postav. Ale i tak se mi toto dílko o přátelství, rodičovství, velké lásce k hokeji a životě na malém městě líbilo.

12.02.2022 4 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Film jsem viděla několikrát a tak jsem tentokrát vzala knížku. Nelituju, zajímavý příběh i zápletka, napětí po celou dobu. Oba vyšetřovatelé jsou navíc sympatičtí. Tím, že se kniha od filmu dost odlišuje, rozhodně doporučuji přečíst.

18.12.2021 5 z 5

Musím uznat, že pan Javůrek prostě umí.
Prošly mi rukou již 4 knihy a všechny na mě udělaly velký dojem.
Pokračování Sudetského domu je drsnější a syrovější a pravda a poměry té doby jsou servírovány bez obalu přesně tak, jak se odehrávaly.
Lidí, žijících ve Sklářích mi bylo neskutečně líto a bylo mi jasné, že to nebyla jediná vesnice, kde se takto žilo.
Můj obdiv patřil Jarmile, jejímu odhodlání píli, ale nejvíce jejímu pohledu na život a Františka jsem měla chvílemi chuť praštit.
Jsem zvědavá, kam se cesty stočí dál a doufám, že se další díl ke mně dostane co nejdříve.

30.04.2024 5 z 5

Neviditelní Neviditelní Vlastimil Vondruška

Hlásím se ke skupině, která knížku hodnotí kladně.
Líbilo se mi téma i zpracování, ale vize takovéto budoucnosti se mi vůbec nelíbí, přestože mnoho aspektů ukazuje, že nemáme daleko od tohoto směru.
Oceňuji, že se pan Vondruška nebál v tomto díle užít svoje historické znalosti a dobře je sem zasadil. Myslím, že každý si tu najde to svoje.

20.03.2024 4 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Děj knížky se mi líbil, i když jsem se s podobným tématem už nejednou setkala.
Zpracování už tam dobré nebylo. Místy se to hodně vleklo a neustálo se vše točilo kolem pocitů a jednání Laury a Cherry, jejich ustavičné lhaní místy dostávalo hodně velké rozměry. Navíc ani jedna z nich si nezískala moje sympatie.
Daniela a jeho otce mi bylo chvílemi líto.

19.11.2023 3 z 5

Tikot Tikot Dean Koontz

Dean Koontz v jiném kabátě.
Trochu bláznivá komedie s prvky sci-fi, hororu a fantasy mě pobavila.
Postavy se mi líbily, děj byl místy pěkně zamotaný a upřímně jsem byla ráda, že se na celém tom dění podíleli i lidé, do kterých bych to neřekla.

01.10.2023 4 z 5

Temnota Temnota David Lagercrantz

Klasická detektivka postavená na logice a postřehu s neotřelou zápletkou se mi četla dobře. Trochu víc švihu a méně té politické opakovací omáčky by na škodu nebylo.
Micaela a Hans se mi líbili. Myslím, že se z nich vyklube skvělá dvojka.
Určitě sáhnu i po dalších dílech, pokud budou.

16.09.2023 4 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Moc se mi líbilo.
Napínavé, plné dobrodružství, tajemství a záhad, vše zasazené do prostředí džungle.
Děj bez zbytečných odboček, vše souvisí se vším. Postavy se mi líbily, klaďáci i záporáci se vzájemně perfektně doplňovali. Četlo se mi skvěle.

31.08.2023 5 z 5

Text Text Dmitry Glukhovsky

Ať napíšu cokoliv, nedokáže to vyjádřit, jak na mě knížka zapůsobila.
Mrazivý, ponurý pohled očima mladíka na současné Rusko. Hluboká psychologická sonda do jeho nitra, boj se sebou samým a polemika o tom, zda si zachovat alespoň kousek lidskosti a nebo se stát stejným padouchem, jako jsou ostatní.
Přestože, je to naprosto jiný Glukhovsky, je prostě skvělý.

05.07.2023 5 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Opět Kingovsky skvělé.
Originální námět, dynamický děj, trocha té retrospektivy. A kupodivu tentokrát i pozitivní závěr.
Místy mě opravdu mrazilo při myšlence, jak malý kousek jsme od toho, aby to vše byla pravda - tedy pokud již není ...

02.07.2023 4 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Exotický Hongkong, napínavý děj, zajímavé téma.
Doslova mě mrazilo při vědomí, jakým způsobem by se daly (a jistě už i dají) moderní technologie zneužít. Překvapila mě autorova znalost v tomto oboru a díky tomu jsem se dozvěděla celkem zajímavé věci.
Knížka na mne udělala velmi dobrá dojem. Bylo to moje první setkání s panem Minierem a rozhodně nebude poslední.

18.05.2023 5 z 5