Bee240 Bee240 komentáře u knih

Psychohry Psychohry Leona Deakin

Na začátku této knihy jsem si řekla páni tak to bude super čtivo. Bohužel jak jsem četla pořád dál a dál už jsem tak nadšená nebyla. Nápad dobrý - psychohry to je prostě paráda...akorát jsem nejspíš asi už moc náročná a kniha mě úplně nepohltila. Odhalení hlavního psychopata mě vlastně ani nezajímal a celkově jak se příběh rozvíjel mi bylo celkem jedno. Neříkám že kniha byla vyloženě špatná - nápad to byl dobrý - jen mi tam něco chybělo aby mě kniha bavila.
Rozhodně se kniha může někomu líbit , ale já jsem už prostě moc náročná. Kdybych knihu četla pár let zpět byla bych nadšená.
Byla jsem trochu zmatená z příběhu Seraphine - tato dějová linka byla moc zajímavá jen mě pak zaskočilo že jde o minulost. Nevím zda jsem to někde přehlídla nebo zda to tam nebylo zmíněno.
Za mě bohužel ne moc dobrá kniha.

03.07.2020 2 z 5

Spánek Spánek C. L. Taylor

Mé druhé setkání s touto spisovatelkou mě jen utvrdilo v tom, že prostě ví jak na to. Kniha je úžasný psychothriller plný traumat a různých následků z něčí smrti. Bavila mě od první strany a opravdu jsem nečekala že to takto dopadne. Velmi mě překvapilo zjištění kdo stojí za Anninými obavami ze sledování a chvílemi jsem si i myslela že je prostě jen hysterická po událostech co se jí stali. Čtení této knihy jsem si užila a moc mě to bavilo. Musím si přečíst i ostatní knihy od této spisovatelky protože tohle byla jízda.

26.06.2020 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Kniha mě nesmírně dostala a vtáhla do děje až takovým způsobem, že jsem při čtení googlila jako splašená a neustále jsem na knihu myslela. Opět se pan Karika vyznamenal a i tato kniha je prostě skvostem. Jde o tajuplný a místy i dost děsivý, ale zároveň i matoucí příběh. Skvěle bylo popsáno tajemné a misteriozní prostředí Tribeče. Hodně se mi líbil jak je kniha napsaná a že je to podáno jako zpověď což vlastně bylo. Při čtení mi běhal mráz po zádech a hltala jsem každé slovo. Jako u knihy Strach mě autor dostal už od první strany. Musela jsem číst i když jsem místy neměla vůbec dobrý pocit nešlo přestat. Když jsem nečetla myslela jsem na to co jsem přečetla. Nejvíce se mi líbila druhá a třetí část kdy už šlo do tuhého a vyprávění se přeneslo do výpravy na Tribeč. Odhalování záhady těchto slovenských hor mě dostal a některé okolnosti které se časem ukázali mi vyrazily dech. Rozhodně dobrý krok je to že nejde o klasický hororový příběh ale je to skutečnost....aspoň pro někoho...každý to pochopí po svém a buď tomu bude věřit nebo ne, ale i kdyby nevěřil že se něco takového může stát určitě to nenechá chladného nikoho. Skvělí počin od skvělého spisovatele.

22.06.2020 5 z 5

Smrtící záře Smrtící záře Stuart MacBride

Druhý díl ze série Logan McRae mám dočtený a jako u prvního dílu Žulové město se jedná o skvělou knihu plnou morbidních detailů a hrůzných vražd. Sice mi to přišlo ze začátku lehce zmatené jelikož se v knize řeší více případů najednou a Logan tam mezi tím pendluje jak hadr na holy, ale nakonec jsem v tom našla systém a četlo se mi to velmi dobře. Oproti prvnímu dílu mi to přišlo o malinko slabší, ale jen o milimetr. Kniha mě bavila a až do posledních kapitol jsem nevěděla kdo je zhář a kdo zabíjel prostitutky. Neměla jsem tušení kdo to měl vše na svědomí a odhalení mě velmi překvapilo. Tedy hlavně důvod toho všeho. Čtení jsem si užila a rozhodně si musím přečíst další díly z této série.

17.06.2020 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Tato kniha byla mé první setkání s tímto autorem. Knihu mám doma už dlouho a věděla jsem že knihy Roberta Bryndzy jsou velmi oblíbené takže jsem měla určitou představu o tom jaká kniha bude.
Musím říct že i přesto jsem byla mile překvapena, protože jde o dobře vystavěnou a poctivou detektivku. Styl jakým je kniha napsaná mi velice sedl a četlo se to skoro samo.
Co se týče postav v knize tak s těmi mám většinou problém a jsou mi velmi nesympatické, ale tady to bylo tak půl na půl. Asi nikoho kdo tuto knihu četl nepřekvapí, že vyložený odpor jsem měla ke Sparksovi.... ten mi pil krev už od začátku.
Ohledně samotné Eriky Fosterové jsem byla chvílemi skeptická a nevěděla zda je opravdu tak hloupá a nebo tvrdohlavá. Hodně riskovala a šla si za svým což je v její profesi asi dost na hraně, ale občas je to i k něčemu dobré. Hodně jsem si oblíbila Petersona a Mossovou. Spolu s Erikou tvořili skvělí tým.
Samotný případ zmizení mladé dívky z velmi bohaté a vlivné rodiny Douglas-Brown mě zaujal už od začátku a když se její případ změnil na vraždu která je spojena s dalšími vraždami dosáhla kniha ještě větší poutavosti.
To jak zmíněná rodina nebo spíše hlava rodiny Simon Douglas - Brown může jen díky své moci a vlivu zasahovat do vyšetřování a prakticky ho řídit mě hodně štval. Byl to typický zámožný panák, který si myslí že díky penězům může všechno na světě.
Rozhodně si musím pořídit další díly z této série a kdo tuto knihu nečetl určitě doporučuji. Pokud máte rádi poctivé detektivní příběhy tak toto je to právé.

11.06.2020 4 z 5

Mýtné Mýtné Cherie Priest

Od knihy jsem očekávala horor což se nestalo, ale zklamaná úplně nejsem jelikož má kniha opravdu dobrý nápad a potenciál v příběhu. Těšila jsem se na ni jelikož jsem milovník hororů a kniha o strašidelném mostě kde se každých třináct let ztrácí lidi je moc dobrý nápad. Škoda jen že to nebylo úplně dotažené. Moc dobře bylo popsáno prostředí ve kterém se vše odehrává a čtenáře to přenese do toho pochmurného malého městečka. Co se týče postav tak ty byli velký kámen úrazu... Jak Titus a jeho žena Melanie až po Camerona kterého bych asi nejraději střelila brokovnicí do hlavy. Jeho kmotry Daisy a Claire ani nemluvě. Podle mého si více zasloužila prostor postava Karla a jeho příběh by mě zajímal a ještě Dave jeho příběh byl také dobrý a aspoň něco jsem se dozvěděla. Tuto knihu jsem začala číst a najednou byla na konci, ale nezbyl mi žádný zážitek jen prostě něco bylo mezi začátkem a koncem. Ale pokud autorka bude dále psát a vyvíjet se určitě napíše dobrou knihu jelikož tato měla opravdu potenciál.

04.06.2020 2 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Jsem moc ráda, že jsem dala na názor ostatních a pustila se nejdříve do této knihy. Opravdu je kniha naprosto skvělá a klidně si troufám říct, že jsem nic lepšího tento rok ještě nečetla a celkově tato kniha vyčnívá nad všemi ostatními. Je to thriller jak se patří. Už na začátku mě překvapilo jak se kniha lehce čte a jak moc je čtivá... O tom také dost vypovídá že jsem ji přečetla za tři večery - normálně mám knihu na týden. Už dlouho mě kniha tolik nebavila a nepohltila. Ano jsem vždy nadšená z toho co čtu, ale tato je úplně jiný level. Příběh je propracovaný a šokující, napínavý a má šťávu. Nebyl moment kdy by mě to nebavilo a knihu jsem odkládala opravdu nerada. Všechny hlavní postavy jsou perfektně vymyšlené, popsané a každá z nich má příběh, který mě dostal. V první řadě zmíním Daphne - krásnou dokonalou ženu s úspěšným a nechutně bohatým manželem. Měla jsem z ní pocit že jí peníze a vše stouplo do hlavy a ona jen rozhazuje a o nic se nestará. Jak se její část příběhu vyvinula mě šokovalo. Pak tu máme Jacksona šarmantního a milujícího manžela Daphne, který jí splní co jí vidí na očích. Vše ale není tak jak se zdá a bylo mi už od začátku jasné že je to úlisný had. A pak jejich děti.. hlavně Bella tak ta byla na facku už od začátku, ale s odkrytím pravdy chudáci děti. A nakonec Amber chudá holka co chce ukořistit bohatého muže. Nejdříve jsem jí i chápala kvůli tomu jak se jevila Daphne, ale přišel šok a vše bylo jinak... Jsem ráda jak to dopadlo protože lepší konec to mít nemohlo. Rozhodně doporučuji je to nejlepší thriller a to jsem jich už četla spousty.

29.05.2020 5 z 5

Němý svědek Němý svědek Caroline Mitchell

Tak toto byla jízda, kniha mě vtáhla a nepustila. Příběh je propracovaný a šokující. Při čtení jsem chvílemi nevěděla kdo je ten špatný zda je Luke opravdu parchant a nebo je Emma prostě jen šílená. Nebyla chvíle kdy bych nebyla napnutá. U této knihy prostě musíte číst dál a vědět jak to dopadne. Rozuzlení tajemství a příběhu celkově mě šokoval. Všechny postavy perfektně zapadly do příběhu a každého z nich jsem chvílemi neměla ráda a pohybovala o jejich pravdě. Je to prostě skvěle napsané aby nebylo hned jasné jak to celé bylo. Rozhodně doporučuji.

27.05.2020 5 z 5

Vyvrhel Vyvrhel Gilly Macmillan

Dnes ráno jsem dočetla tento thriller a musím říct, že mě kniha nakonec velmi mile překvapila. Ze začátku jsem byla dost skeptická kvůli hodnocení a taky kvůli absenci kapitol... Což je pro mě problém, ale postupem jak jsem knihu četla jsem si zvykla na způsob napsání a mohla jsem se ponořit do příběhu. Kniha je jiná než cokoliv co jsem četla a za mě je to velké plus. Bavilo mě odhalování příběhu a dávných tajemstvích a příběhu dvou kamarádů. Četla jsem s napětím jak dopadne mladý Abdi a chtěla jsem vědět co stojí za jeho neobvyklým chováním. Rozpletení a odhalení rodinného tajemství mě šokovalo a byla to další dějová linka kterou se příběh celý změnil, aspoň pro Abdiho. Jeho kamaráda s rakovinou Noaha jsem svým způsobem chápala proč je takový jaký je, ale stejně mi moc nesedl. Ale bez něj by kniha nemohla být. Kniha se mi líbila byla napínavá a vtáhla mě do děje. Za mě dobré čtení.

22.05.2020 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Dnes dopoledne jsem dočetla tento skvělí thriller který je parádní od začátku do konce. Washington Poe je prostě frajer a velmi jsem si ho oblíbila už na začátku. Líbil se mi jeho přístup, názory a to jak má svou hlavu a jde si za svým. Při vyšetřování se do případu vrhá po hlavě. Také se mi hodně líbila Tilly - velmi chytrá a trochu podivínská žena, která se dostane poprvé k práci v terénu a nakonec jim to s Poem parádně klape a je z nich skvělí tým. Skvěle ho doplňovala a odvedli spolu dobrou práci. Samotná případ Upalovače je velmi surový a jsem opravdu ráda že se tam nijak extrémně do detailu nepopisovala jeho "práce". Na začátku mi to stačilo a byla jsem za to opravdu ráda že tam toho není víc :D samotný upalovač je na první pohled šílený a zvrácený člověk. Ale každý příběh má dvě strany a hodně mě překvapilo odhalení vraha a nakonec jsem sním i soucítila a chápala proč jednal jak jednal. Kniha je úžasný počin a číst ji byl zážitek.

16.05.2020 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Dnes jsem dočetla další knihu kterou jsem měla vypůjčenou z knihovny a u této jsem opravdu ráda, že jsem si ji nejdříve nekoupila jelikož to pro mě bylo trochu zklamání. Příběh je sám o sobě dobrý nápad, ale nějak mi nesedl styl jakým je napsaný a na mě tam bylo hodně postav a jmen. Nějak jsem se nemohla mezi postavami z orientovat. Jak jsem již zmínila tak příběh je velmi zajímavý a samotná postava novinářky Nory mi byla velmi sympatická a je to opět takové příjemné zpestření, že hlavní postavou není nějaký detektiv nebo policista. Velmi mě bavilo odhalování minulosti a odhalování starého případu brutálního vraha Billa Hixe. Kniha mi i přes dobrý příběh nepřišla nijak záživná a úplně mě nepohltila. Hodně zajímavé bylo posledních několik kapitol které zastínily prakticky celou knihu. Při čtení by mě nikdy nenapadlo, že to s dívkami z trajektu dopadlo takto.

09.05.2020 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Včera před půlnocí jsem dočetla první díl ze série Holger Munch a Mia Krügerová. Musím říct že po recenzích jsem čekala trochu něco jiného, nebo spíše něco víc. Kniha byla dobrá a zajímavá jen mě neuchvátila natolik abych jí dala pět hvězd. Co se týče postav tak nelíbil se mi tedy asi nikdo - Holger Munch mi byl docela sympatický, ale nezískal si mě a jeho kolegyně Mia už vůbec ne. Zkrachovalá ženská co žere prášky skoro více než dýchá kyslík - no prostě asi kámošky nebudeme :D . Samotný příběh byl dobrý a celkem dobře se mi to i četlo. Celou dobu jsem čekala jak celý případ dopadne a velké plus že to nerozlouskly už někde v půlce, ale opravdu musíte číst až do konce jinak se nic nedozvíte. U některých knih je to jasné hned a prakticky je zbytečné je číst dále, ale tady ne. Ohledně další postavy pastora Simona tak ten mě teda pil krev...ale zapadl on i jeho "sekta" do příběhu skvěle a doplnilo to příběh zase o dalšího cvoka. Co se týče samotného rozuzlení příběhu tak to jsem tedy nečekala ani náhodou. Hodně mě to překvapilo. Celkově je kniha dobrá a určitě se pustím i do dalších dílů a třeba se můj názor na hlavní postavy změní.

05.05.2020 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Má první kniha od tohoto autora a také první kniha ze série Oddělení Q. Na začátek musím říct že tato kniha je naprosto skvělá. Bylo to zajímavé a napínavé čtení. Místy jsem se i zasmála nad hláškami hlavních postav Carla Morcka a jeho „kolegy“ . Carl je prostě sympaťák se vším všudy. Opravdu jsem si ho oblíbila a líbil se mi jeho postoj a jeho protřelost. Z boudy zvané Oddělení Q vytřískal co nejvíce a když mu dali k ruce Asada, kterého měl brát spíše jako sekretářku se vyklubal skvělí tým a s Asadem příběh nabral další směr. Líbilo se mi jak Carl procházel proměnou od návratu z nemocenské až po chvilku kdy se vzbudil jeho zapomenutý detektivní čuch a instinkt. Asad je prostě Asad :D a doplňoval sarkastického Carla naprosto skvěle. Samotný případ zmizení mladé političky Merete Linggaardové byl velmi zajímavý a velké plus, že v knize jako hlavní vyšetřování je právě zmizení Merete a tudíž řeší už pět let starý případ a ne nějakého
masového vraha nebo něco podobného co tu bylo už mnohokrát předtím. Čtení jsem si pravdu užila a musím si pořídit zbylé díly z této série a určitě se tento autor zařadil mezi mé oblíbence. Kdo tuto knihu ještě nečetl rozhodně doporučuji.

24.04.2020

Ďáblovo dílo Ďáblovo dílo Lotte Petri

Dnes jsem dočetla tuto ďábelskou detektivku nebo jak to mám nazvat. Opravdu nevím co bych o samotném příběhu řekla je to příběh plný záhadných vražd opředených okultismem a podobnými věcmi. Jediné plus která kniha asi má je že až do konce není jasné kdo je vrah. I když je pravda že žádné velké překvapení se nekonalo. Asi to bylo tím že mě kniha moc nechytla a nezaujala mě. Nazvala bych to takovým čtením které neurazí, ale ani nenadchne. Aspoň u mě kniha nic moc nevyvolala.

14.04.2020 2 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Tuto knihu mám doma už pár let a vždy se našlo na čtení něco nového a lepšího, ale musím říct že s touto knihou nešlápne vedle nikdo...je to strhující thriller plný emocí a zvratů. Upřímně mě ta kniha dostala a čtení jsem si užila. Je to napínavé čtení u kterého se rozhodně nebudete nudit a na konci zůstanete s otevřenou pusou a otázkou ... to jako vážně ?? Osobně mi nesedla jedna z hlavních postav Lisa, ale s postupem času mi už tolik nevadila. Knihu doporučuji všem kdo ji ještě nečetl.

05.04.2020 5 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

No tak to byla jízda. Na začátku to vypadalo že je jasné co se stalo a kdo to udělal, ale kniha byla plná překvapení a zvratů. Starého dobrého vyšetřování a magie. Nejsem fanoušek rituálů a magie ale tady to prostě parádně sedlo do příběhu. Tato kniha byla první od této autorky a musím říct že jsem si čtení užila a moc se mi líbila.

26.03.2020 5 z 5

Tajemství živých Tajemství živých Carol Wyer

Dnes dopoledne jsem dočetla pátou knihu tohoto roku. Tajemství živých je thriller u kterého jsem hned po prologu měla chuť ho odložit. Mám doma malou dceru takže zneužití malých dětí se mě vždy dotkne, ale knihu jsem neodložila a hltala stránku po stránce. Při čtení se může zdát že je to klasický předvídatelný thriller, ale opak je pravdou. Směr kterým se celý příběh postupem času ubíral byl stále více a více zajímavý. V knize máme různé pohledy do příběhu od různých postav a všechny se mi líbily. Musím říct že je to velmi poutavá a povedená kniha. Kdo ji nečetl rozhodně doporučuji.

14.03.2020 5 z 5

Úkryt Úkryt Lisa Gardner

Tuto knihu už mám doma dlouhá léta a i když jsem ji měla rozečtenou opravdu dlouho byla to skvělá detektivka, která rozhodně stojí za přečtení. Začala jsem jí číst 16.února ale nečetla jsem každý den proto mi to trvalo tak dlouho. Co se týče knihy samotné tak se jedná o napínavý detektivní příběh. Příběh o šesti mrtvých mumifikovaných holčičkách byl opravdu silný a zajímavý. Chvílemi jsem měla svého vraha, ale opět to bylo celé jinak. Hlavní postava Annabelle mi byla celkem sympatická a v příběhu má velmi důležitou roly. To jak je součástí vyšetřování bylo velmi dobře vymyšlené. Moje oblíbenou postavou byl detektiv Bobby Dodge, který má roly toho fešného super detektiva. Za to jeho kolegyně/nadřízená D.D. mi nebyla sympatická ani trochu. Příběh mě chytil pořádně až v polovině, ale nebylo to knihou ta byla dobrá od začátku do konce. Byla to prostě práva solidní detektivka, kde o akci a napětí není nouze.

06.03.2020 4 z 5

Krvavý pomeranč Krvavý pomeranč Harriet Tyce

V tomto roce jsem se rozhodla přečíst hlavně straší knihy co mám doma v knihovně, takže jsem šla do Krvavého pomeranče. V první řadě chci říct že je to povedený thriller , děj byl napínavý a kniha mě bavila. Místy to bylo dost přitažené za vlasy. Co se týče hlavní postavy právničky Alison tak ta mi dost lezla ze začátku na nervy svým chlastáním a nevěrou. Její manžel byl ale na tom hůře ohledně sympatií i když se ze začátku projevoval jen jako věčně vynervovaný a kritický chlap. Postupem času byla kniha stále více zajímavá a postavy se vyvíjely a ukazovaly v pravém světle. Ke konci už kniha nešla odložit a bylo tam několik pro mě nečekaných zvratů. Alison už mi pak nepřišla až tak špatná a jejího manžela bych schodila pod vlak. Kniha má i právnickou zápletku, která mě velmi bavila a hodně mi připomínala život samotné hlavní představitelky. Jako celek je kniha velmi dobrá a má právoplatné místo v mé knihovně mezi ostatními thrillery.

16.02.2020 4 z 5

To To Stephen King

Knihu jsem začala číst poprvé cca před dvěma lety ale dostala jsem se jen ke druhé kapitole. Ne že by se mi poprvé kniha nelíbila, ale na Kinga musí být ten správný čas a ten tehdy nebyl.Před čtením jsem nečetla ani anotaci ke knize a neviděla jsem ani trailer k filmu. Vlastně jsem jen věděla jak vypadá filmový klaun. Na začátku se to pomaleji rozjíždělo pokud to tak můžu říct i když tam byl popsán jeden hrůzný čin za druhým. Když jsem byla cca na straně 100 přečetla jsem si anotaci a četla dál. Velmi opravdu velmi jsem si oblíbila hlavní postavy tohoto příběhu. Nejvíce mi byl sympatický kecal Richie a velký Bill. Jediné velké mínus byla neustálá šikana těchto dětí ať ze strany jiných dětí nebo u některých jejich vlastních rodičů. Ale do příběhu to patří a bez toho by byl příběh neúplný. Líbila se mi jak část kdy byli dětmi i ta kdy se setkávají po letech. Celkově je kniha neuvěřitelná a jedná se o opravdu mistrovské dílo. Četla jsem hodně že jsou tam věci které tam být nemusí , že je to moc překombinované a některé části moc popisované, ale za mě jediné vytržení jakékoliv věci z knihy by ji totálně znehodnotilo. Vše tam patří a díky detailnímu popisu všech situací, postav a města Derry samotného je kniha tak dobrá. Jde vidět že si na ní dal pan King opravdu záležet a vyšperkoval jí do posledního detailu.Když se spojí jednotlivé části knihy a vidíte jí jako celek zůstanete s pusou dokořán jak se toto může někomu zrodit v hlavě. Každý den mi neustále v hlavě běžely myšlenky na tuto knihu a na postavy. Měla jsem knihy a příběhu plnou hlavu a vždy těšila až budu moct číst dál...A velké překvapení pro mě že To není jen klaunem což jsem opravdu nečekala.

10.02.2020 5 z 5