Bee Bee komentáře u knih

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Tak tohle bylo opravdu milý překvapení. Tématicky je to už taková středoškolská klasika, ale autorka to dokázala pozvednout o level výš. Rozhodně si troufnu to přirovnat ke Krásné katastrofě, kterou jsem taky nemohla odložit, dokud jsem nedočetla. Co se hlavních postav týče, nemám co vytknout, střídání pohledů je tu zvoleno naprosto perfektně, takže se nám částečně rozkrývá příběh každého protagonisty. Jako velké plus zmiňuju to, že autorka si umí udržet čtenářovu pozornost právě tím, jak nám postupně servíruje informace.
Co se týče vedlejších postav, některé byly ztvárněné tak povrchně, až hrůza, a to si myslím, že je jediná věc, kterou téhle knížce můžu vytknout. Reakce na Echo a to, jak ji směrují k tomu, aby se chovala jako zbytek stáda je přímo do očí bijící, ale zkousla jsem to. Rozhodně si to hodlám přečíst znova.

02.03.2015 5 z 5

Slza Slza Lauren Kate

Četla jsem už autorčinu předchozí sérii Andělé a vzdala to po pár dílech, takže jsem se rozhodla dát jí ještě jednu šanci u téhle knihy.
Nejsem si vůbec jistá, co si o tom myslet. Lauren Kate má skvělou schopnost vybrat si zajímavý, neokoukaný téma a vymyslet celkem životaschopnou zápletku, načež to naprosto zabije prací s postavami. Stejně jako u andělské série i tady je všechno prapodivně zmatený a místy tak nudný, až mě to ničí. Děj je předvídatelný a postavy nedotažené a těžko uvěřitelné, což je škoda, protože by z toho opravdu mohla bejt skvělá kniha. Myslím, že další díly asi ani zkoušet nebudu.

20.02.2015 3 z 5

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

První díl série byl pro mě něčím novým a neokoukaným a taky jsem se na něj tešila jak malá. Další dál mě dost zklamal vzhledem k tomu, jak končilo Jsem roztříštěná nadějně. Oproti těmto dvěma dílům je tu jeden velký rozdíl - hlavní postava se konečně vyvinula v normální lidskou bytost. Ale...
Juliette už od začátku byla diskutabilní postavou a to v mnoha ohledech, nevím, jestli ji autorka nechala tak ukňouranou schválně, aby zdůraznila její změnu v posledním díle, ale proměna je to výrazná, sem tam na můj vkus až moc.
Celkově si myslím, že práce s postavami tu je postavená na hlavu, protože Juliette nebyla jedinou, které se to týkalo. Ať už šlo o Warnera nebo Adama, začali se chovat prapodivně a úplně jinak než dřív a tady už mi to vyloženě nesedlo.
Co se děje týče, tak by bylo ještě lepší, kdybychom se tolik nezabývali myšlenkovými pochody, ale dostali se taky k nějaké akci. I tak mi četba ubíhala závratnou rychlostí a bavilo mě to. Samotný závěr byl jako vystřižený z filmu Chucka Norrise, ale pobavilo mě to a myslím se, že to skončilo bezvadně.

20.02.2015 4 z 5

Na hraně věčnosti Na hraně věčnosti Jessica Ann Redmerski

Když jsem zjistila, že kniha má pokračování, naprosto jsem se zhrozila, protože už ze zkušenosti vím, že natahování děje v tomhle žánru je většinou jenom utrpení a nic víc. Kupodivu to nebyla zas až taková hrůza. Autorka pokračuje se stejnými postavami a nachystala jim další rány a problémy, se kterými se musí vyrovnat. Podle mého gusta to bylo moc předvídatelné a oproti předchozímu dílu tomu chyběla ta zábavná jiskra. Každopádně jsem to dočetla a neumřela u toho, takže to musí za něco stát.

18.02.2015 3 z 5

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

Občas si říkám, že bych vážně neměla plýtvat pěti hvězdičkami, protože celou sérii hodnotím převážně plným počtem a pak už nemám rezervu. Ale kdo by byl čekal, že se kvalita bude pořád stupňovat?
Konec předchozího dílu byl totální cliffhanger, takže čekání na pětku bylo až děsivě dlouhý, každopádně se to vyplatilo. Autorka si tu s postavami nepěkně pohrává a někdy vás nutí o nich pochybovat takovým způsobem, až to není hezký. Co se děje týče, byla jsem celou dobu napnutá k prasknutí, protože to chvílemi bylo o nervy, ale rozhodně to hodnotím kladně. Oproti předchozím dílům jsme se tolik nedostali k ostatním postavám - třeba takový Eddie s Jill mi tu výrazně chyběli. Myslím, že třeba Adrianův návrat ke dvoru byl naprosto zbytečný - ačkoliv se tam udála jedna zásadní věc - ale ta se klíďo mohla odehrát po telefonu. Absenci postav tu ale vyvažuje děj v nápravném centru, kde jsou postavy nové, i když nemáme šanci je tak dopodrobna prozkoumat.
Co se závěru týče, bylo to trochu uspěchaný, ale vlastně se mi to líbilo. A zase tu máme klasický cliffhanger, díky kterému to čekání na šestku bude stát za to.

03.02.2015 5 z 5

Fenomén Fenomén Marie Lu

Day s June utekli z popravy, ale to je teprve začátek. Je na čase se rozhodnout, na jaké straně vlastně budou bojovat..
Stejně jako první díl, i dvojka byla perfektně napsaná. Dějová linie je plná naprosto šílených zvratů, musím se přiznat, že jsem z toho měla mrtvici asi tak stokrát.
Každopádně, co se děje týče, bylo to perfektní, postavy mi vyhovují, ačkoliv někdy se chovají jinak, než bych chtěla. Autorka sice nejde až tak do hloubky ve vedlejších postavách, ale to se dá, vzhledem k tomu, že se pořád něco děje, přehlédnout.
Samotná zápletka je spíš taková klasika, ale suprově a čtivě napsaná, závěr byl trošku k vzteku, tohle prostě asi většina hrdinů dělává, i když mě to ničí. Legenda je opravdu povedená série, další díl začínám číst okamžitě.

30.01.2015 5 z 5

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

O prvním dílu jsem tvrdila, že se mi opravdu těžko četl, vzhledem ke stylu psaní. Člověk si na to musí zvyknout. Konec mě ale překvapil, najednou to bylo přesně podle mého gusta a těšila jsem se na další díl. Ten ale nenaplnil moje představy. Očekávala jsem nějakou pořádnou akci a něco, co dává smysl, místo toho tu máme jen samé melodrama a rozjímání o tom, jak je život nespravedlivej. Nejspíš mi to hodně zkazil i ten milostnej trojúhelník, kterej už je tak strašně ohranej, až to není hezký. To je tak těžký se zamilovat jen do jednoho, naprosto příčetnýho a normálního člověka? Asi jo.
Každopádně jsem to dočetla, což svědčí o tom, že číst se to dá i přes mou nevoli k tomuto druhu milostných příběhů. Další díl určo přečtu taky.

21.01.2015 3 z 5

Nesmrtelná koruna Nesmrtelná koruna Richelle Mead

O prvním díle jsem tvrdila, že mi tam tak nějak chyběl humor, ale tady autorka válí už od začátku. Atmosféra je celkem napjatá, ale sem tam sarkastická hláška to prostě drží nad vodou. Původní přirovnání k Pokrevním poutům taky beru zpátky, to jsem tu už nezaznamenala. Co se týče postav, tady nemám co vytknout. Sice to jsou paličáci, co si dělají, co se jim zachce, i když vy už dávno vidíte, že se řítí do pekelnýho průseru, ale to mě přesně baví. Děj mi ubíhal úplně sám, střídání pohledů udržuje pozornost a taky tu správnou atmošku, takže za mě paráda. Konec mě překvapil, a to se mi moc často nestává, takže palec nahoru! :)

03.11.2014 5 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Jamie McGuire se tak nějak stává mojí srdcovkou. Po Krásné a Učiněné katastrofě jsem byla zvědavá, co přijde dál a když jsem četla anotaci, zajímalo mě, jak se autorka vypořádá s tímto žánrem. A nezklamala.
Jsem milovníkem všech zombie filmů a serošů, takže jsem se nemohla dočkat, co z toho vlastně vzešlo a musím uznat, že se to povedlo. Ač je to akční, má to šťávu a jsou to ZOMBIE, autorka skvěle pracuje i s postavami. Jsem přesvědčená o tom, že to je její silná stránka. Líbilo se mi střídání pohledů, protože to udržuje určitou míru napětí a zároveň můžete poznat i další postavy knihy. Co se týče děje, nemá to chybu, nenudila jsem se ani u jediného písmenka. Těším se na autorčinu další tvorbu.

22.10.2014 5 z 5

Žena černé magie Žena černé magie Justin Gustainis

Naprosto mě ohromilo, že mě kniha až takhle bavilo. Tohle není zrovna můj šálek kávy, ale děj byl perfektní a postavy jsou tu reálné a baví. Líbí se mi víc pohledů na věc a to, jak je to všechno propletené. Rozhodně to stálo za přečtení.

29.07.2014 5 z 5

Závist Závist Gregg Olsen

Když jsem knihu rozečítala, určitě jsem nečekala, že to bude taková bomba. Děj mě vtáhl a nepustil do posledního slova. Líbí se mi, že je Závist psána z více pohledů - popravdě si nedokážu představit, že by to tak nebylo. Autor umí perfektně pracovat s postavami a co se děje týče, baví mě, jak postupně rozkrývá veškeré události, které vedly k osudné noci, kdy Katelyn zemřela. Navíc se tu nezabýváme jen jednou věcí, ale dostáváme se na kobylku i dalším nevyřešeným záhadám. Abych to shrnula - děj rozhodně nenudí a postavy stojí za to.

12.06.2014 5 z 5

Tajemství Elly a Michaela Tajemství Elly a Michaela Jessica Sorensen

Tak tohle téma už je taková klasika. Nechápu, proč je teď takovej hit udělat z hlavní hrdinky citově rozbitou osobu, ale budiž. Ze začátku jsem k tomu přistupovala negativně, protože se mi to celý nezdálo. Ale když jsem hodila za hlavu jakýkoliv vazby na realitu, tak mě to chytlo. A ano, z části za to může pokérovanej kořen s piercingem, co zpívá v kapele a je tak sladce drsnej. Postavy jsou takové klišé, včetně Elliny spolubydlící Lily, ta je naprosto tuctová. Co se týče prostředí, ve kterém se děj odehrává, nejsem si jistá, jestli autorka moc nekoukala na Rychle a zběsile a takový ty gansta' nigga' klipy, ale budiž. Hodně mi to připomínalo Krásnou Katastrofu - jak zázemím hlavní hrdinky, tak pokérovanym krasavcem a celou zápletkou, akorát s menší dávkou humoru.
Každopádně - děj je jednoduchý a když nebudete stát nohama pevně na zemi a nebudete si pokládat otázky typu - jak je jenom možný, že se ze dne na den rozhodla odjet na školu a přijali ji, sehnala bydlení a peníze? apod., tak je to fajn.

14.05.2014 3 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Tohle je naprosto mimo od toho, co obvykle čtu, ale příjemně mě to překvapilo. Líbí se mi rozdělení do několika časových linií a víc pohledů na věc - většinou mě to rozčiluje, ale tady to sedí. Taky mě berou dopisy před každou kapitolou, je to originální nápad, který mě zaujal. Co se děje týče, je to neskutečná romanťárna a sem tam mě to neskutečně štvalo, ale přečkala jsem to a nakonec dočetla spokojená. Autorka umí skvěle pracovat s postavami a na tom stojí celá kniha.

06.05.2014 5 z 5

Hrej hráčem Hrej hráčem Emma Hart

Chápu, že tohle téma je teď opravdu populární, na druhou stranu nerozumím tomu, jak mohli nechat vyjít knihu, která je naprosto totožná nejmíň se dvěma filmy, které vyšly jenom od začátku tohohle tisíciletí. Postavy jsou pro mě neuvěřitelné a zápletka naprosto předvídatelná. Tajemná holka, která je uvnitř vlastně úplně rozbitá a křehká, a děvkař, kterému postelí prošla fůra holek, ve kterém to budí ochranářské pocity. Ha. Hlavním problémem pro mě je, že jsem nějak nepostřehla humor. Asi se ze mě stává totální sucháč, ale přísahám, že jsem se při knížce ani nepousmála, a to je podle mě hlavní kámen úrazu.
Ke konci už jsem asi byla ve vegetativním stavu, nebo už jsem se prostě těšila, až to bude za mnou, protože posledních pět stránek mě najednou chytlo. A proto z milosti tři hvězdy.

02.05.2014 3 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Pokračování Manželské smlouvy není nijak závratně skvělé, je to spíš taková oddechovka a s tím jsem do toho šla. Celý děj se vlastně odehrával podle stejné osnovy jako díl první, ale i tak mě to bavilo, občas člověk asi potřebuje podobný žánr.. Každopádně zápletka je naprosto klasická - citově uzavřená žena s tajemstvím, a sexy, vášnivý ital. Každopádně se mi líbil smysl pro humor a zábavné okamžiky, které se tu udály a to beru jako plus. Není to nic závratného, ale na odložení očí to perfektně stačí :)

09.04.2014 3 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Měla jsem od knihy vysoká očekávání a ta se všechna splnila. Podle mě autor plně využil potenciál a na postavách se doslova vyřádil. Líbí se mi střídání pohledů, protože to udržuje napětí - někdy ho pro mě bylo až moc.
Zbožňuju atmosféru, která tam panuje a nejvíc mě bavilo, že to nebylo ani tak akční, jako spíš k zamyšlení, jak snadno se dá všechno otočit a přesvědčit lidi o tom, na které straně mají vlastně stát. Nehledě na to, jak chytře na to Jiní šli. Rozhodně se k tomu ještě vrátím.

09.02.2014 5 z 5

Nikdy nezemřít Nikdy nezemřít Kim Harrison

Rozhodně je to o mnoho lepší než předchozí dva díly. Co se děje týče, ustoupila pomatenost, kdy se skáče z jednoho tématu k druhému, a je to konečně trochu akčnější. Postavy mi připadají reálnější a vývoj vztahů v knize mě bavil a dokonce potěšil. Sice to není nijak velkolepá série, ale začíná se to hezky rozjíždět a další díl už mám skoro dočtený :)

15.01.2014 4 z 5

Dokonalý svět Dokonalý svět Ally Condie

První díl jsme strávili ve Společnosti, druhý nás zavedl za hranice mezi abnormály a ukázalo se, že Společnost je prohnilá a existuje Vzpoura. Ve třetím se dostáváme přímo do srdce Vzpoury a zjišťujeme, že ani tady to není úplně oukej. Líbí se mi, jak to autorka podala, kniha má skvělou atmosféru a i když je to sem tam předvídatelné, baví to, postavy mě neomrzely a dokonce mi ani nevadilo číst ze tří pohledů. Závěr mě bavil a i když to nebylo vyloženě sluníčkově šťastný, líbilo se mi to. Ještě musím zmínit, že celá série má naprosto dokonalý obálky. U mě to účel splnilo :)

24.11.2013 5 z 5

Jak začíná láska Jak začíná láska Meg Cabot

Meg Cabot je skvělá spisovatelka, která ze stokrát omílaného tématu dokáže udělat něco, co vás baví. Měla samozřejmě i mnohem lepší knihy, než je tahle, ale po všech těch dystopiích, upírech a kožoměncích je úleva poskočit do úplně jiného žánru a odpočinout si u takové pohodové četby :) A dávám plus za formu psaní.

31.10.2013 4 z 5

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Meagan Spooner

Tahle kniha rozhodně předčila všechna má očekávání. Autorka vsadila na profláklý žánr, ale vyplatilo se to, protože do toho přidala spoustu originálních prvků, které mě braly. Líbí se mi, jak to je všechno realistické - jako příklad uvedu třeba Lindin strach z oblohy, který je naprosto pochopitelný, ale tohle v ostatních knihách chybí. Většinou postavy vyplivnou do světa a oni jsou úplně úžasní. Tady ne.
Co se týče závěru knihy, bavilo mě to, s Orenem jsem to tak trochu tušila, ale jsem zvědavá, jak to bude pokračovat :)

17.10.2013 5 z 5