be_pa be_pa komentáře u knih

Výměna rolí Výměna rolí Melanie Moreland

Moc jsem se bavila. Typická romantika, ale podaná jinak. Rozmazlený chlap není nic výjimečného, ale tady jeho hospodyňka za to alespoň dostává zaplaceno :-)). Oba se mi líbili, zasmála jsem se. Mj. při jejich hovorech s OJ a o OJ. No a epilog - to byla perla.
Život s paparazzi za zády je děs. Zase jsem si potvrdila,že je normální, když mám z bulváru husinu a nečtu ho. Většina informací je výplod hov..din. Přesně jak to tu autorka popisuje.

07.10.2021 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Série 50ti odstínů byla vlastně moje první četba "erotických" knížek. Dřív jsem se o tento žánr nezajímala, ale taky jsem podlehla mánii 50ti odstínů. Zajímavější mi přišel pohled očima Greye, který bojoval se svými démony. Tehdy při čtení se mi příběh líbil. Brala jsem to tak, že děj není zase až tak důležitý :-). Teď po letech při logování na tento web už hodnotím jinak.

27.04.2020 3 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Určitě nejsem jediná, která nejdříve viděla seriál v televizi a teprve pak vzala do ruky knížku. Příběhy o cestování časem čtu ráda. Série se mi líbila. Hlavně první díly o válce skotských horalů. I drobné historické reálie, co se v sérii objevily, mě zajímají. Další díly už mi přišly trochu natahované, ale stále čtivé. Osidlování Ameriky z principu moc nemusím, ale osudy Claire a Jamieho v Americe jsem si s přečetla.

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Celá série je čtivá. Hrdinové jednotlivých knih se znají, v každém dílu se náznakem objevují i ostatní. Část se odehrává v Itálii, kde vše řídí maminka „mama Conte“. Dívky si ženichy přičarují :-). Stejně tak pak i v sérii Hledání.

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Poslouchala jsem audioknihu. Cílovka rozhodně nejsem, ale moc jsem se bavila. Přispěl k tomu i způsob namluvení Mily Patricií Pagáčovou. Dávám plný počet.

24.04.2024 5 z 5

Rozhodně ne on Rozhodně ne on Whitney G. (p)

Milá knížka. Bavila jsem, často i smála. Škoda, že byla hodně krátká, jen zjednodušeně naznačené zápletky... a hned konec kapitoly. Druhý epilog byl úplně zbytečný.

29.12.2023 4 z 5

O té noci O té noci Julie James

Bavila jsem se. Vlastně to byl klidný příběh, bez velkých zvratů, s vtipnou zápletkou. Obě postavy mi byly sympatické. Jen jsem měla chuť popadnout tužku a dělat čárky za stále se opakující výrazy, přitom by stačilo občas ubrat pár přívlastků a někdy napsat jen "kolega","moje vedoucí". Souhlasím s Luciska13.

05.10.2023 4 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Po hoodně dlouhé době čtu českou knížku a moc se mi líbí, jak autorka píše. První díl série byl krásně vtipný, místy napínavý , s dobrým koncem. Super. Druhý díl také výborný. Už se tvrďáci začali zjemňovat.
A tenhle poslední díl je podle mne už slabší.
Ani mi nevadilo, že vlastně nikde konkrétně nezazní, jaké kšefty ta zlá mafie vlastně provozuje.
SPOILER: Emily je o hodně mladší než Henry, chápu. Ale v první půli se s bratry chová jak náctiletá, prostě lolitka. Velké tajemství z předchozích dílů znají všichni, divné. O Silvestru už je Emily na zabití (i když o tom žertovat nesmí ). Plyšákovi jsem fandila. Za mne nejvýše 3.5 hvězdy.

06.09.2023 4 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

Po prvním díle jsem se těšila na druhý. Bavila jsem se u Jackových hlášek, obdivovala jsem jeho mírné reakce na všechny ty útoky v bulváru. Líbilo se mi číst o sportu, který znám jen podle jména a ještě s dějem posazeným k protinožcům. Našla jsem si díky tomu při čtení o Zélandu na netu pár zajímavostí. Potvrdila jsem si, že bulvár je spodina a dělám dobře, že ho nečtu a když už jo, tak s myšlenkou "cože si to zase na toho chudáka vymysleli".
Ale samotný děj mě bavil jen do poloviny knihy.
SPOILER: Po zjištění, co byla schopná udělat Riley Jackovi, jsem lapala po dechu. A ještě se za to ani moc neomlouvala. Asi proto, že to bylo neomluvitelné. A ještě se dotčeně taaak divila, co tím způsobila. Skutečně romantický příběh. Tohle by nikdo v upřímném vztahu neodpustil.

25.03.2023 3 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Znám film. Líbil se mi. A právě proto jsem dlouho odkládala čtení knížky, abych nebyla překvapená, že je o něčem jiném. Ale tentokrát se film hodně drží knižní předlohy (na rozdíl např. od Virgin river) a oboje stojí za pozornost. Příběh mě pohltil a pustil až na poslední stránce. Dávám 5 *.

14.03.2023 5 z 5

Záležitost lásky Záležitost lásky Julie James

Suprově vše shrnul/a moudivlacek. Bavila jsem se. Trochu napětí, trochu špičkování, chemie mezi hrdiny fungovala.
Jen to stálé vysvětlování, že jsou agenti pracující v utajení a jejich případy jsou pro agenty pracující v utajení, že půjde do Týmu pro záchranu rukojmích a jde do Výcvikové školy nových operativců, atp.... Kdybych měla v kapse pořád tužku, dělala bych si čárky !!

22.02.2023 4 z 5

Dej mi Království Dej mi Království Marcy Jell

Tak tady určitě nepatřím do správné cílové skupiny. Podle mne dost uspěchané. Příběh posazený do pro hodně čtenářek poutavého světa modelingu, by to mohl být zajímavý, ale děj těká z místa na místo, nikde žádné podrobnější rozebraní situace nebo myšlení hrdinů.
SPOILER: Layla dokázala zmanipulovat všechny Oliverovi přátele a po 3 týdnech od seznámení přemluvit, aby mu roky lhali. Na Oliverově straně jsem neviděla žádný podíl viny, jedině tak to jedno přespáni u Tessy.

15.06.2022 2 z 5

Zrádná říše Zrádná říše Julie Johnson

Série se rychle četla. Škoda, že někdy děj působil dětsky naivně, někdy překombinovaně - hlavně závěrečné rozuzlení příběhu. SPOILER: To, co celé tři díly nemělo řešení, na konci bylo prekvapivě přijato bez komentářů.

20.02.2022 3 z 5

Líbej mě, když spím Líbej mě, když spím Linda S. Howington

Zase všemocný a 'spravedlivý' Velký bratr. Ale knížka se mi četla dobře. Příběh byl napínavý a v současném světě, kde jsou peníze vždy až na prvním místě i uvěřitelný. Oběma hrdinům jsem fandila. Jen jsem jim vždy nevěřila jejich chladnokrevnost a zodpovědnost, párkrát je autorka nechala chovat se naivně, nezkušeně.
SPOILER: A za závěr, který byl přeslazený, bez jakéhokoli vzájemného vysvětlování, dotčenosti, nebo i omluvy, dávám jednu hvězdu dolů. Nepochopila jsem ani odhalení skauta zabijáků Rogerse. V knize je popisovaný jako záporná postava, která přemlouvá náctileté ke kariéře agentů... a v závěru je z něj kladný hrdina.

17.11.2021 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Napínavé, na mne trochu moc drastické krve, ale výborně se četlo a moc se mi kniha líbila. Jen jsem udělala chybu, že knihy beru napřeskáčku. Už se mi nebude chtít číst předchozí díl, když jsem tady postřehla pár hintů.

13.07.2021 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Moje druhá knížka tohoto autora. Podle první, tou byl Pentagram, byla tato "klidná", proložená krátkými popisy přírody, historie Austrálie a jejích původních obyvatel Austrálců. Líbila se mi i proto, že jsem poslouchala audio výborně namluvené Hynkem Čermákem.

07.07.2021 5 z 5

Adamův pád Adamův pád Sandra Brown

Bavilo mě špičkování mezi oběma postavami i líčení práce fyzioterapeuta, který musí být z velké míry i psycholog. Celkově se jedná o knihu s vážným tématem, ale s jednoduchým předvídatelným dějem.

09.04.2021 3 z 5

Zničená Zničená Rachel Van Dyken

Hezky se četlo. Příběh smutný, napínavý. Do poslední chvíle jsem netušila,jak se osudy hlavních hrdinů uzavřou.
Četla jsem před časem pod názvem Ruin a pak hned i dvojku, ta měla název Toxic.

24.02.2021 4 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Pořád jsem se nemohla začíst. Hlavní hrdinka mi neseděla. Četla jsem dál hlavně kvůli Tajemství. Ale po jeho odhalení jsem se už nedokázala od knížky odtrhnout. Počet hvězd je hl. za tuhle část.

04.10.2020 5 z 5

Muž ze středověku Muž ze středověku Janet Chapman

Knihy o cestování časem mám ráda. U všech dílů byly zajímavé příběhy, částečně na sebe navazovaly, postavy se prolínaly jednotlivými díly. Celá série se mi líbila.