Baruska.ska Baruska.ska komentáře u knih

Kámen, nůžky, papír Kámen, nůžky, papír Alice Feeney

Tak toto byl parádní psychothriller, se zvratem, ze kterého vám spadne nejen brada. :)
České autorky "psychothrillerů" by se mohly přiučit.
Tuto paní autorku všem milovníkům kvalitního čtiva
doporučuji !!!!

27.05.2024 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Pohodová oddechovka ze života, která se četla sama.
Knihy pana Hartla doporučuji.

20.05.2024 4 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Kniha se cetla celkem hezky, ale pribeh byl misty zbytecny rozvlekly. Sluselo by mu zkraceni na polovinu.
Takto je to za 3-4 hvezdy, za dobrou zapletku, pejska a bramboraky a hezkou cestinu.

04.05.2024 3 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Knihu jsem dostala jako darek hned jak vysla. To kdyz moje okoli vi, co koupit, kdyz moji oblibene autorce vyjde kniha.
Hezka sbirka pohodovych povidek se cte prijemne a jen ukazuje vsestrannost a sebejisty rukopis autorky.
Moc doporucuji cist pomalu, po kouskach. A po docteni se pustit do dalsi autorciny knihy.

04.05.2024 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Moc hezke cteni, cetlo se jednim dechem. Autorku jsem dosud neznala, ale urcite si prectu i dalsi knizky autorky. Doporucuji

02.05.2024 4 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Líbilo se mi to.
Způsob, jakým to autorka pojala a napsala.
Témata a myšlenky k zamyšlení.
Knihu jsem si vybrala záměrně, v rámci čtení oceněných knih a ta podivnost mi sedla. Magnesia Litera je podle mě zasloužená.

31.05.2024 4 z 5

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Moc hezka kniha, dej plyne hladce a jste u konce ani nevite jak.

28.04.2024

Úplně jiný příběh Úplně jiný příběh Håkan Nesser

Moje oblibena severska serie. I tento dil se cetl lehce, mel zajimavou zapletku a dobre popsane postavy. Autora i serii doporucuji.

09.05.2024 4 z 5

Matčina panenka Matčina panenka Abby Davies

Dalsi skvely psychologicky thriller. Prestoze kniha pojednava o hruznych vecech, pribeh je uveritelny. Doporucuji.

07.05.2024 5 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Moc hezky pribeh. Dojemne, smutne a neuveritelne cteni. Neslo odlozit, ani na knihu zapomenout.

07.05.2024 4 z 5

Jeho a její Jeho a její Alice Feeney

Dalsi vyborny psychologicky thriller. Stridani vypravecu cinilo vypraveni pribehu napinavym a ctivym.
Autorka si s vami hraje hru na kocku a mys, a takto to v dobrem psychothrilleru ma byt.

07.05.2024 5 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Moc hezke cteni, i kdyz fantasy bezne nectu. Hlavni postava byla pekne napsana. Nelituji, ze jsem se nechala zlakat doporucenim.

04.05.2024 5 z 5

Pravda nebyla k dostání Pravda nebyla k dostání Lucie Hlavinková

Moc hezky roman pro zeny.
Pekne se to cetlo, autorka ma prijemny styl psani.

02.05.2024 4 z 5

Via Mala Via Mala John Knittel

Toto byla jedna z tech knih, co se vam dostanou pod kuzi a nezapomenete na ni.
Porad aktualni, pribeh rodiny, smutny, kruty, skvele napsany.
Je to hodne smutne, emotivni cteni a pro ty, co neco podobneho vd svem detstvi a zivote zazili, dvojnasob.
Moc doporucuji.

02.05.2024 5 z 5

Smrt paní Westawayové Smrt paní Westawayové Ruth Ware (p)

Dalsi hezka detektivka od Ruth Ware.
Libila se mi, jak se pribehl rozbehl, ze neslo prestat cist. Napeti, tajemna atmosfera, tajemstvi.
Doporucuji, stejne jako dalsi knihy autorky.

01.05.2024 4 z 5

Občas lžu Občas lžu Alice Feeney

Výborný psychothriller. Zamotaný jaksepatří, že jsem se nadechla až po dočtení.
Od autorky jsem přečetla všechny psychothrillery a doporučuji je všem.
Jsou top.

21.06.2024 4 z 5

Oběti Oběti Jonathan Kellerman

Napínavé, neotřelé, čtivé.

25.05.2024 4 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Švédská detektivka od úspěšné autorky opět potěšila.
Víc linek a každá napínavá jako kšandy.
Líbi se mi styl, jakým autorka píše a odvypráví svůj příběh, jak vykreslí postavy a vytvoří atmosféru.
Ve Fjallbacce jsem nebyla, ale autorka tam umí čtenáře přenést.
Doporučuji všem tuto celou sérii s Erikou a Patrikem.

25.05.2024 5 z 5

Hra o přežití Hra o přežití David Urban

Tato detektivka českého autora a kriminalisty v jedné osobě mě překvapila; jak dobře je napsaná.

Neotřelý námět, dobře vymyšlená zápletka, krátké kapitoly, prostředí Klánovického lesa, to vše se dobře četlo a dělalo z thrillerově laděného příběhu napínavé čtení.
Jediný problém jsem měla s velkým množstvím postav, policistů, které mi vsechny připadaly stejně a ztrácela jsem se v nich. Proto dávám o hvězdu méně.

Autor sklízí právem nadšené komentáře čtenářů i cenu za nejlepší detektivku roku.
Doporučuji všem k přečtení.
Jo a ten závěr, to bylo hodně dobrý.

20.05.2024 4 z 5

Vražda bez soucitu Vražda bez soucitu Catherine Shepherd

Druhý díl série se rozjel a líbil se mi ještě víc než první díl.
Doporučuji

15.05.2024 4 z 5