BarkaS BarkaS komentáře u knih

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Není to žádný vrchol literatury a je to hodně předvídatelné (spoiler: například představa, že by redaktorka novin neznala jméno šéfa archivu, je až směšná), ale i milé. S klidným svědomím si to dopřejte.

14.05.2017 4 z 5

Píseň zvěrokvarka Píseň zvěrokvarka Jasper Fforde

Stejně jako prvním dílem jsem se i Písní těžko z počátku prokousávala, vlastně ani nevím proč. Možná proto, že nutí k přemýšlení. Ale je zábavná a finiš už má švih.

07.05.2017 4 z 5

Smaragdový atlas Smaragdový atlas John Stephens

Není to nic originálního, ale je to malé, je to milé. A vlastně škoda, že ji v Levných knihách měli za 9 korun. To si "nezaslouží".

07.05.2017 4 z 5

Šampion Šampion Marie Lu

(Spoiler.) Kdyby Day na konci spořádaně zemřel, jak měl (se zázrakem by se mělo v knihách opatrně), dala bych za ten finiš i čtvrtou. June mi taky k srdci nijak nepřirostla. To se holt někdy stává.

02.05.2017 3 z 5

Fenomén Fenomén Marie Lu

Pořád nejsem schopná si najít nikoho, komu bych mohla upřímně fandit. Přesto zábavné čtení.

27.04.2017 3 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Uměli byste milovat někoho, kdo se vědomě podílel na smrti vaší matky? Nejen pitomé, ale navíc nedůvěryhodné dějové zvraty, June i Day jsou emocionální binec a zřejmě trpí nějakou formou maniodeprese. Jinak si nedovedu jejich chování vysvětlit. Škoda, napsané je to dobře. Co mě ale tedy ještě v poslední době štve a tohle není jediná kniha (a je to i ve filmech): Když někoho mučí a kopou mu do obličeje, je logické, že takový člověk přijde o zub/y. Pak už moc "sexy" a krásný nebývá... Když ho někdo tak vykresluje, zásadně ubírá realističnosti.

24.04.2017 3 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Slátanina přeslátaná, ale překvapivě čtivá.

20.04.2017 4 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Dějové zvraty přitažené za vlasy trochu ubraly Třpytnému dvoru na lesku. Přesto se jedná o velmi slušný a čtivý příběh. Těším se na další díly.

16.04.2017 4 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Zatím velmi příjemné a hlavně čtivé. Snad se to nerozplizne, jak je u tohoto žánru zvykem.

11.04.2017 4 z 5

Země věčného léta Země věčného léta Lee Carroll

Skvělej námět, dobře vystavěný příběh, ale ta slepice Garett už mě krapánek štvala.

10.04.2017 3 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Strhující finiš, ale jinak trochu zdlouhavé. Robin i Cormoran mi navíc připadali míň autentičtí než v předchozích dílech, skoro mi přišlo, že příběh vypráví o někom jiném.

04.04.2017 3 z 5

Černá labuť vzlétá Černá labuť vzlétá Lee Carroll

Zajímavá a originální urban fantasy s duší. Byť trochu nedotažená, to ale nic nemění na tom, že stojí za to si ji přečíst.

19.03.2017 4 z 5

Poslední drakobijce Poslední drakobijce Jasper Fforde

Tolik zábavy za 59 korun z Levných knih bych nečekala. Ačkoli mě slečna Strange zpočátku moc nechytla, nakonec se z této knihy vyklubalo překvapení měsíce. Styl vyprávění je mírně strohý, vtipy někdy vyžadují soustředění a znalosti (sestry Karamazovy apod.), ale stálo to za to. Milý příběh.

10.03.2017 4 z 5

Smoothie Book - Více než dieta, životní styl Smoothie Book - Více než dieta, životní styl Kateřina Endersová

Krásně udělané, nádherně nafocené, skvělé jako dárek. Jen těch receptů tam zas tak moc není :) a vlastně ani nejsou moc originální.

03.03.2017

Boj o trůn Boj o trůn Amanda Hocking

Asi už jsem na takové série moc stará a moc toho četla. Nebylo to špatné, ale chyběla tomu hloubka. Příběh klouzal po povrchu, emoce se schovávaly v koutě. A zápletky byly průhledné až hanba.

03.03.2017 3 z 5

Rozpolcení Rozpolcení Amanda Hocking

Nebylo to špatné, ale čekala jsem víc. Wendy (děsné jméno) se trochu cyklí v ufňukanosti. Nebýt toho, s klidným svědomím bych dala i 4 *.

27.02.2017 3 z 5

Dedička Dedička Amanda Hocking

Příjemné čtení s jistými dějovými nedostatky, patří však k tomu lepšímu z daného žánru. Byť je hlavní hrdinka střídavě aktivní a zmítaná okolím, docela to funguje.

21.02.2017 4 z 5

Čtvrtý hrob pod nohama Čtvrtý hrob pod nohama Darynda Jones

Určitě by mě to bavilo víc, kdyby se hlavní dějová linka místo démonického nástupu a hrozby konce světa točila kolem vyšetřování jednotlivých případů. I proto jsem původně zvažovala jen ***. Nakonec jsem ale Charley zase vzala na milost. Má to švih, i když její milenec Reyes je trochu monotématický. Zato Will, Nebezpečí, Barbara a další části těla i vybavení jsou pro mě nekonečným zdojem zábavy (mám pochopení, moje auto se jmenuje totiž už léta Citrón).

14.02.2017 4 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Jsou případy, kdy byste autora nebo autorku chtěli přesvědčit, aby nejzásadnější linka byla trochu méně "okatá" a vy jste celou dobu nevěděli, kdo vlastně na konci umře. Tohle je ten případ a důvod, proč si tenhle díl zasloužil jen 3 *. Jinak dobrý.

06.02.2017 3 z 5

Druhý hrob nalevo Druhý hrob nalevo Darynda Jones

Začátek slabší, opakování je matka moudrosti, ale neustáké opakování předchozího děje brzdí příběh. Snad ještě horší byly opakované rozhovory Charley a Reyse: "Budu tě hledat." "Nehledej mě." "Budu." "Já to ale nechci." Až pak se to rozjelo a byla to bomba. Považuji tuhle sérii za svěží vánek v žánru. Super. (Ale ty obálky a lebky a hroby u kapitol jdou děsný.)

01.02.2017 4 z 5