Smaragdový atlas

Tři děti, Katka, Michael a Emma, jsou v noci vyhnány ze svých domovů do běsnící sněhové bouře. O deset let později nejsou ani o krok blíže k rozluštění záhady toho, co rozdělilo jejich rodinu. Odpověď je ukryta v kouzelném atlasu. Když jeho moc začne působit, děti jsou přeneseny do země, jíž vládne zlatovlasá panovnice a její nestvůrná armáda. Katka i její sourozenci prožívají úžasná dobrodružství – ocitají se v zajetí, získávají nečekané spojence, setkávají se s krvežíznivými vlky, svádějí bitvy v podzemí, navštíví ples přízraků, pozorují souboj obrů a přitom se stále snaží najít tři knihy nesmírné ceny. Kniha Smaragdový atlas, citlivě napsaná, akční a humorná zároveň, líčí první úsek putování tří sourozenců po tajuplných, nebezpečných krajích i po vlastním nitru. Katka, Michael a Emma se vypravili zachraňovat vlastní rodinu, ale nakonec musí zachránit celý svět! zdroj: legie.info...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94392/smaragdovy-atlas-94392.jpg 455

Knihy počátku 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

The Emerald Atlas, 2009

Kniha Smaragdový atlas

trudoš
22.10.2018

Docela fajn dětská fantasy ve stylu Letopisů Narnie, ve které náctiletí hrdinové zachraňují to, co odrostlejší nezvládli, protože neměli dost odvahy. Je v tom napínavé dobrodružství, rodinné vazby, jemný humor, děsivá tajemství a trochu té křišťálové lásky. Nic víc, nic míň. Jenže čím jsem starší, tím mi tahle premisa začíná nějak vadit. Nemyslím teď ty fantastické heroické skutky, ale to jak předčasně vyspělé děti komandují předčasně zaostalé dospělé, ať už jde o mágy, generály, či panovníky. Na můj vkus to až příliš sklouzává k pohádkové naivitě, což byl ostatně celý můj problém se Smaragdovým atlasem. To ovšem neznamená, že by šlo o knihu špatnou, jen je prostě věnována konkrétní věkové skupině. Ne že by šlo o chybu – vždyť to je to samé, jako stěžovat si, že Teletubbies nemají přesah (nikdy ovšem nepodceňujte Teletubbies). K nedobrému dojmu pak přispěl i rozsah, který je možná o maličko delší, než by být musel. Na druhou stranu, když se u knihy nudíte, je každý rozsah příliš dlouhý.

BarkaS
07.05.2017

Není to nic originálního, ale je to malé, je to milé. A vlastně škoda, že ji v Levných knihách měli za 9 korun. To si "nezaslouží".

MirijamFrankl
17.07.2015

Líbilo se mi, že děti nebyly dokonalé, dělaly chyby atd. Zároveň mi však přišly trochu moc odvážné, ale to je asi tím, že já jsem takový strašpytel. Pravda, hlavně na začátku seto dost podobá knize Lev, čarodějnice a skříň, po tom, co utečou vlkům a morum cadi to nabývá originálnější ráz. Celkové hodnocení: Četla jsem i pár lepších, ale stálo to za to!
Takže můžu doporučit!

Safira55
06.02.2015

Tuto knihu jsem podcenila je úžasná!

Dandulka
16.06.2014

Děj knihy je hezký, čtivý, ale chtěla bych potkat toho překladatele!!!!!!!! Každá práce se musí umět a pokud chce někdo překládat do češtiny, musí vědět, že v českém jazyce se vlastní jména skloňují!!!!!!! Katka, Katky, Katce, Katku, o Katce, s Katkou!!!!!! Našla jsem spoustu chyb právě tohoto rázu a tak si myslím, že to už překlepy asi nebudou!

martin99
28.03.2014

Výborná čtivá kniha kterou jsem si zamiloval

Hanyuu-hime
25.06.2013

Je to neoriginální, až moc připomínající Letopisy Narnie... I tak, se ale neoriginální námět dá zpracovat čtivou formou, pokud autor umí.
Největší problém u této knihy ale je, že autor nijak výrazně neumí, celkový výsledek je tedy cosi, co je i na cca 390 stranách zdlouhavé a nudné. Než se pročtete někam, kde se konečně něco děje, musíte absolvovat zkoušku trpělivosti ve formě textu, kde vás každá druhá postava irituje a kde máte pocit, že si za chvíli ukousnete obě nohy nudou.
Než jsem si však stihla začít oddělovat jednotlivé končetiny od těla, povedlo se mi dříve několikrát usnout nebo zjistit, že přemýšlím úplně o něčem jiném než o tom, co právě čtu.
Tahle knížka je prostě jen nuda přepsaná na 388 stranách.

taylor13
13.06.2012

Velmi mě zaujala,ale v první polovině to bylo děsivé..zároveň kouzelné..tahle knížka mě mile překvapila.Moc se mi líbila,nikdy by mě nenapadlo něco takového napsat :)