bari_be bari_be komentáře u knih

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Do knihy jsem se začetla jen kvůli Jamiemu a Wesovi, protože se těch kluků po přečtení předchozí série nedokážu vzdát :) Každá zmínka o nich mi vykouzlila úsměv na tváři a jejich svatba mě naprosto dojala. Blake byl už v sérii Him & Us totální zlatíčko, ale tím svým buranským chováním a hláškama mi lezl na nervy. Anakonda Blake? Vážně? :D Jess zase nevěděla co chce a neustále se litovala. Jenže pak se cosi zlomilo, já začala říkat "žíši" a Blake mě dostal úplně stejně jako Jess. Lehká, svěží, místa možná trošku kýčovitá oddechovka, bez přílišného dramatu :)

28.11.2019 4 z 5

My My Elle Kennedy

Miluju ty kluky a absolutně se jich nedokážu vzdát, takže jdeme na WAGs a pak si to dáme celé znovu :) Opravdu jedna z nejlepších knižních gay romancí.

21.11.2019 5 z 5

On On Elle Kennedy

Nevím, jestli jsem schopna sepsat něco rozumného, protože zatraceně, já ty kluky miluju. Úplně mě pobláznili jak nějakou puberťačku :D Bylo to sladké, vzrušující, svěží.. takové, že se usmívám, kdykoliv si na Jamieho s Wesem vzpomenu. Jdu se vrhnout na druhý díl! Děkuju, že se i u nás překládají takové knihy! :)

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Hrozně mě to mrzí, ale tahle kniha se mi vůbec nelíbila a přitom měla takový potencionál. Námět je naprosto geniální, bohužel ztroskotává na svém zpracování. Příběhu chybí emoce. Ač jsem se snažila a knihu dočetla do konce, nedokázala jsem se vcítit do situace hlavních hrdinů. Necítila jsem nic, ani špetku soucitu. Vůbec mě to nevtáhlo do děje..

11.11.2019 2 z 5

Daruj mi křídla Daruj mi křídla Lucie Huková

Milá, nenáročná oddechovka, kterou jsem četla během bezstarostných dní u moře. Nemohla jsem zvolit lépe. Něžný, romantický příběh, který by dle mého mohl nabrat trošku na dravosti, ale autorka se očividně nechtěla pouštět do milostných scén. Děj plynul přirozeně, bez zbytečných zápletek a vyhrocených situací. Krásný příběh.

11.11.2019 4 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Knihu jsem dlouho odkládala, kdoví proč? Přitom jen málo z nich dokáže takhle zasáhnout. Přiznám se, že mi chvíli trvalo se začíst, možná to bylo líným rozjezdem nebo jazykem knihy, na který jsem si musela zvyknout. Pak mě ale naprosto uchvátil. Příběh je protkaný uměním, nádhernými citáty a vaší vlastí představivostí, protože prostě chcete vidět svět v Noahových barvách. Je to upřímné, procítěné, kouzelné, ale i bolavé. Takové pohlazení po duši. Snad poprvé mi nebylo líto, že je příběh u konce. Všechno bylo přesně tak, jak být mělo.

Sám mezi všemi Sám mezi všemi Katrin Walldová

Syrový příběh, který jsem po celou dobu viděla v našedlé mlze. Nic růžového a přeslazeného. O to víc působí autenticky. Do děje se prolíná násilí, temnota, zároveň však i křehkost, pochopení a láska. Děj je nepředvídatelný a já se od něj nemohla odtrhnout. Mrzelo mě, že konec nebyl víc rozepsán. Velmi emotivní příběh, na který jsem myslela ještě dlouho po přečtení.

Vyšší level Vyšší level Katrin Walldová

Tak tenhle příběh se mi zaryl hluboko pod kůži. Četla jsem ho se zatajeným dechem a nemohla se od něj odtrhnout. Mělo to neskutečnou dynamiku! Prožila jsem snad veškeré emoce. Na jednu stranu naprosto dokonalá zakázaná gay story, na druhou stranu hluboký nepředvídatelný příběh o beznaději, hledání východiska ve světě, který je zcela proti vám. Poslední kapitolu vytrhnout a nečíst! :D Autorka neplánuje napsat další díl a já tady prostě potřebovala ten "šťastný" konec. Záměrně píšu ty uvozovky, protože v tomhle světě slovo šťastný má tak trošku jiný rozměr. Víc takových knih!

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Tohle je nejsilnější milostný příběh, jaký jsem kdy četla. Zaryl se mi až do morku kostí.. Je to vlastně taková báseň.. o lásce a mládí. Zasazená do horkých letních dní italského venkova. Autorovi se podařilo čtenáře vtáhnout do příběhu, jako kdyby stáli Eliovi po celou dobu po boku. Bylo to tak živé. Knihu jsem četla pomalu a po částech, abych ji skutečně prožila a neokradla se unáhleně o ten nadpozemsky nádherný zážitek.

11.11.2019 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Dani a Kit.. absolutně srdcová záležitost! Oproti prvnímu dílu se tady řeší "dospělácké" problémy a příběh je složitější. Taky se tady objeví spousta vedlejších postav, které jsou naprosto skvěle napsány. Všechno je přesně tak, jak má být. Nemám nic, co bych příběhu vytkla, snad jen to, aby byl delší :D Protože bych klidně strávila několik dalších týdnů s klukama :)

11.11.2019 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Příběh, který mě zahřál u srdíčka. Zhltla jsem ho během jednoho dne, až jsem litovala, že jsem si ho "nepošetřila" :) Prožila jsem snad veškeré emoce, chvíli se usmívala, chvíli se vztekala, chvíli se zase dojímala. Příběh se může zdát na první pohled jednoduchý, ale ve skutečnosti má hloubku, protože nahlížíme do zranitelného nitra dvou chlapců, mezi kterými vznikne ten nejkrásnější cit - láska. Autor má poutavý styl vyprávění, bylo to uvěřitelné, citlivé a především roztomilé :)

11.11.2019 5 z 5

Na kraj světa Na kraj světa Theo Addair (p)

Fantasy nečtu, tak jsem měla trošku obavy, jak se do příběhu začtu. Ale nedávají nám tyhle nálepky občas zbytečné předsudky? Kniha mě vtáhla už po prvních písmenkách a Kirův svět mi tak připadal okamžitě známý a samozřejmý. Dynamika posledních stran byla skvělá a překvapivá. Jen její obsah rozerval moje srdce.. ale máme přeci před sebou ještě další díl, že jo! Miluju Theův poetický styl psaní a charaktery postav, které nejde než nemilovat. A proto si ráda přečtu jeho jakýkoliv žánr :)