bárbra13 bárbra13 komentáře u knih

Šelma Šelma Andrew Mayne

4,5 hvězdiček.
Moc se mi líbilo, jak autor pracoval s vědou. Hlavně v první polovině, poté mi to někdy připadalo trochu moc. Zdálo se mi, že to hlavnímu hrdinovi vše až moc vycházelo.
Co mě zaujalo velmi, byly narážky na neschopnost a neprofesionalitu policie. Ti se v této knize řídili principem Occamovy břitvy, který nemusí fungovat vždy, jelikož někdy právě ta nejnepravděpodobnější řešení dávají smysl.

15.04.2021 5 z 5

Murtagh Murtagh Christopher Paolini

(SPOILER) V průběhu čtení se mi dost měnily názory na knihu. Z počátku jsem byla úplně nadšená, jelikož na pořádný návrat do Alagaesie jsem se opravdu těšila a Murtagh byl vlastně jedna velká nostalgie. Mohla jsem si po tolika letech vychutnat krásně fantasy s draky!!
Pak se ale začal více odkrývat příběh Bachel a její propojení s Galbatorixem. To trochu otřáslo mým přesvědčením, že předchozí díly série jsou dokonalé tak, jak byly napsané a není třeba do nich jakkoli zasahovat. Prostě se ozvala malá část mě, která vůbec nechtěla žádné změny.
Konec byl však moc hezky napsaný a otevřený různým alternativám. Ke zlepšení mého názoru taky výrazně pomohl doslov autora. V celku tedy nemůžu jinak, než překonal tu konzervu ve mně a prostě uznat, že to byla skvělá kniha.

22.05.2024 5 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

Boží! To napětí z knihy úplně srší. A čeká nás Praha.. nemůžu se dočkat.

16.01.2024 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Asi jediná romantická série, které neodolám! Miluju to prostředí, postavy, atmosféru.. prostě vše!

06.01.2024 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Musím přiznat, že jsem to asi nepochopila úplně kompletně, ale moc mě to bavilo! Bavilo mě, jak se příběh pomalu odkrýval a zažívala jsem ty "Ahaaa" momenty :D. Jen mě tedy trochu zklamal konec. Tam toho zůstalo mnoho nevyřčeno.

11.10.2023 4 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Krásný příběh, který pohladí po duši. Zasmála jsem se i jsem si pobrečela.

16.08.2023 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Jízda od začátku až do konce! Když jsem dočítala poslední kapitoly, sbalila jsem se a jela jsem si koupit 3. díl.. asi tolik k hodnocení :D Pro ty, co chtějí číst více v angličtině doporučuji tuto sérii. Je opravdu obohacující pro novou slovní zásobu. Ale pravděpodobně to nebude vhodné pro ty, kteří chtějí se čtením v angličtině začít.

24.06.2023 5 z 5

Zvonkohra Zvonkohra Eliška Václavíková

Tohle byl tak miloučký! Přesně ty příběhy, které chcete číst po náročném dni. Obdivuju to, jak autorka kouzlí se slovy a jak umí krásně vyjádřit myšlenku. Moc mě zaujalo vyprávění od konce, dodává to takovou objevit, co za tím vším je. Při čtení jsem měla husí kůži, i jsem byla dojatá.
Krásná kniha!

02.06.2023 5 z 5

Naprosto pozoruhodná věc Naprosto pozoruhodná věc Hank Green

Knihu jsem si koupila asi za 19 Kč ve výprodeji a neměla jsem velká očekávání. Neměla jsem vlastně žádná očekávání.. vždyť já ani nevěděla, co to bude za žánr :) Asi i díky těmto aspektům mě kniha chytla. Děj rychle ubíhal. A sedl mi i styl psaní. Co jsem tak četla komentáře ostatním, byl styl psaní jednou z nejvíce vytýkaných věcí. Mně se naopak to chaotické pojetí líbilo! Asi proto, že takhle nějak to vypadá v mé hlavě :D. Doporučuji jako oddechovku.

13.02.2023 5 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Kniha je velmi čtivá, to ji nemohu vytknout. 492 stran uteklo jak voda, ale ten příběh pokulhává. Kdyby kniha skončila po první části, byla bych spokojenější. Druhá půlka mi nic nepřinesla. Veškerá ta tajemství na mě byla přehnaná. Byl v té knize alespoň jeden charakter, který neměl problém? A zakončení ve stylu domysli si sám mám většinou ráda, ale tady mi to přišlo nedotažené. Celkově za mě ne a do dalších knih od paní Třeštíková se nepustím.

09.09.2022 2 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Do čtení této knihy jsem šla s tím, že si odpočinu u knížky pro děti. Ale obyčejná pohádka to opravdu nebyla.
Moc se mi líbil svět, do kterého byl děj zasazený. Postavy byly skvěle popsané a příběh byl poutavý. Kniha přinesla krásná ponaučení nejen v závěru.
Přece jenom jsem musela dát o hvězdičku míň. Nedokážu si totiž moc představit, číst tuto knihu dítěti. Některé pasáže na mě byly moc drsné, vzhledem k tomu, že je to pohádka. Snad nikdy nezapomenu na pasáž, kde se zmiňuje, že se hřbitov za sirotčincem plní čím dál víc..
Ale dospělákům knihu doporučuji. Už je kvůli těm krásným ilustracím od dětí.

02.05.2021 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Knihu jsem začala číst už před 4 roky, ale tehdy jsem ji nedočetla. Dala jsem ji ještě jednu šanci a lakomec ji hodnotím celkem pozitivně. Pobavila, ale neohromila.

09.02.2021 4 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Agatha Christie

Moje mamka absolutně miluje knihy od A. Christie, takže si čas od času nějakou z její knihovny vypůjčím. Miluji příběh s Poirotem, a proto jsem byla trochu zklamaná, že se v tomto příběhu neobjevuje. Zápletka je ale velmi zajímavá!

14.11.2020 4 z 5

Němý viník Němý viník Maureen Johnson

Na knize se mi moc líbílo, že už v druhém díle se dozvíme, kdo za únosy stojí. Hrdinové knihy ale celou pravdu ještě neznají. V třetím díle se tedy nejspíš můžeme těšit na postupné odhalování záhady v současnosti.

04.09.2020 5 z 5

Mrtvá říše Mrtvá říše Stacey Marie Brown

Opět jsem knížku přečetla jedním dechem, je opravdu čtivá a rychle ubíhá. Tentokrát jde male nebyla tak nadšená jako u předchozích dílů. Přišlo mi, že se celou knihou opakovala jedna ústřední scéna, jen vždy v jiném prostředí. Chvílemi se mi zdálo, že se příběh začíná zbytečně moc zamotávat. Byla jsem ale mile potěšena "zmínkou" Kutné Hory a Prahy. Určitě budu v sérii pokračovat.
A mimo příběh - hodně mě rozčiloval počet chyb v knize.. spousta překlepů atd.

17.06.2024 4 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Jak je na obálce drak, má knížka moji pozornost! A tahle konkrétní mě úplně uchvátila svým obsahem. Opravdu jsem se zapřemýšlela, ale nenašla jsem nic, co by mi při čtení vadilo, nebo bych se u toho pozastavila.
Líbí se mi, jaká témata kniha otevřela - rodinné vztahy, důvěra a zrada, odvaha činit to, co je správné, ale ne podporované.
No prostě jsem příběhu propadla a běžím si pro druhý díl!

21.02.2024 5 z 5

Neodpovídej Neodpovídej Lucie Bechynková

Na Lucky prvotní beletrii jsem se moc těšila. A asi i proto jsem měla přehnaná očekávání.
První polovina se mi líbila moc. Mělo to zajímavý námět a těšila jsem se na odhalení Tinder vraha.. jenže pak se příběh zcela změnil. Měla jsem pocit, jako bych si četla polovinu jiné knížky.
Bohužel ani rozdělení kapitol mi nesedlo. Do zhruba půlky klasické kapitoly a pak (až na jednu závěrečnou) jedna dloooouhá kapitola. A určitě by to chtělo zarovnání do bloku!
Vrah ani jeho motiv nebyl nijak originální. Také se mi zdálo, že postavy jsou charakterně rozděleny na dva typy.. muže a ženy :)
Bohužel tedy hodnotím 2/5, ale pokud Lucka vydá něco dalšího, dám tomu šanci, potenciál tam je!

25.01.2024 2 z 5

Kosení: Příběhy ze světa smrtek Kosení: Příběhy ze světa smrtek * antologie

Nejsem úplně fanouškem doplňkových povídkových knih, ale tato mě bavila. Bylo skvělé, že jsme se dozvěděli úplně novinky, ale i nám bylo poodhaleno něco navíc z původní série.

30.11.2023 5 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Tohle mě bavilo od začátku do konce! Nebyla kapitola, kdy bych se nudila. Miluju to temné prostředí a to, že si autorka nebere servítky. Třešničkou na dortu je, že jsem v Budapešti byla relativně nedávno a umím si tak živě představit místa, kde se příběh odehrává.

01.10.2023 5 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

Úplně upřímně jsem si knihu koupila proto, že jsem velký fanoušek Paoliniho. Sci-fi není úplně můj žánr.. a myslím si, že tahle knížka určitě není pro sci-fi začátečníky. I proto jsem se někdy ztrácela v pojmech a nedokázala si některé věci představit. I tak se mi ale příběh líbil a byl velmi čtivý. Sice se ze mě nestane velký fanoušek sci-fi, ale druhý díl si přečtu.

13.08.2023 4 z 5