barbora0275 barbora0275 komentáře u knih

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

čekala jsem gotický horor a dostala jsem... něco jiného s otevřeným koncem. Trošičku zklamání, i když podle obálky jde vidět, že to nebude ta klasická D.C.

23.11.2021 3 z 5

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

nádherný obraz 90.let

09.09.2021

Světla nad močálem Světla nad močálem Lucie Ortega (Navrátilová)

Čekala jsem trochu víc romance (já si té chemie teda všimla), ale obecně autorky fantasy se do tohoto moc nepouštějí. Snad aby je někdo nenařkl, že píší červenou knihovnu. Škoda, jinak bych dala plný počet * Slovanská mytologie krásně použita a originální.

02.07.2021 4 z 5

O nevěře trochu jinak O nevěře trochu jinak Ida Myslikovjanová

Jedna z nejlepších knih o nevěře. Žádný alibistický Plzák, ale ani odsuzování.

22.05.2021

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Bohužel to nebyla přímo mrazivá duchařina, jak jsem čekala. ale četla se velice dobře.

27.11.2020 4 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Do prvni poloviny knihy jsem premyslela, proc se kniha radi k thrilerum. Jak si mlada zena nasla mamanka-burana s protivnou manipulativni tchyni. Pro Britky asi psycho, pro Cesky smutny kolorit, rikala jsem si. Potom zacala autorka pritvrzovat, az to vyvrcholilo v pro me celkem nepravdepodobny thrillerovy zaver. Dejovy obrat byl ale tak nejak nepresvedcivy. Kdybych knihu necetla, nic by se nestalo.

17.02.2020 2 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Naprosto genialne vykreslene charakery i jejich navaznost na sebe. V dnesni dobe uz na vesnicich nic podobneho nezazijete, je to takova nostalgie, ktera nas bavi. Chtelo by to dalsi dil :)

25.01.2020 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

málokdy to říkám, ale - film je lepší, než kniha. Vytvořila zajímavý svět, ale zasadila do něj místy hloupou teen-romanci.

20.05.2019 2 z 5

Nebezpečná iluze Nebezpečná iluze Winter Renshaw

Konec jsem uz preskakovala a nedocetla. Byl na me prilis neuveritelny. Stejne jako jazyk postav jakozto vzdelanych tricatniku, spis by se hodil pro nejake adolescenty. Mozna spatny preklad.

16.08.2018

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

nějak nechápu, proč tady někteří prozrazují dopředu zvraty v knize. Bez čtení recenzí tady bych si knihu užila víc.

10.08.2018 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Neotrele a originalni.

03.07.2018 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Rozhodne to neni ducharina, spis takove sci-fi. A nejhruznejsi na celem pribehu byly spis vrazdy deti, nez nejake ozivle mrtvoly.

08.06.2018 2 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

zezačátku to vypadá jako klasický sociální thriller o milostném trojúhelníku. V druhé polovině se vyvine v mystery až skoro horor. Začátek se strašně vlekl.

13.05.2018 3 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Zajimava zapletka, ale o napinavosti se zde rozhodne hovorit neda. Prvni polovina se spis neuveritelne vlece, pachatele znate odzacatku, nejstale utrpne cekate, kdy to dojde i detektivum. Zvrat nastava az v poslednich kapitolach.

22.04.2018 3 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Nejprve me odradil jazyk, ale jakmile ho clovek prekousne, jedna se o vic nez zdarile dilo. Takova sonda do duse milenialu.

12.03.2018 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Plny pocet hvezd a naprosto zaslouzene. Necetla jsem recenze a tak jsem nejdriv myslela, ze se bude jednat o zensky roman, jak jedna zlatokopka ke stesti prisla. takze me druha i treti cast velice, a rovnez velice prijemne, prekvapila.

08.03.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Proti Manzele odvedle to byl caj. A dost rozvlacne, zacalo se mi to opravdu libit az v posledni kapitole.

02.03.2018 4 z 5

S kým mě bavil svět S kým mě bavil svět Marie Poledňáková

Kniha je vhodná hlavně pro obdivovatele filmů paní P. Mně se dostala do rukou náhodou a na její filmy se dívám hlavně z čistého sentimentu - pohladí po duši, ale mají děravé dialogy a plytké postavy. Ani memoáry mě nepřesvědčily o opaku, doufala jsem, že v nich bude víc - víc o filmech, víc o ní samé, co mi zaplní díry v mentalitě postav. Přitom autorka vůbec nechce jít s kůží na trh. Že s někým chodila se dozvídáme jen tak mimochodem, spíše se toho více dozvíme o soukromí jejích rodičů než jejím. V první části zmiňuje spoustu jmen, s kterými spolupracovala a pražských rodin, které znala, ta mi jako nepražákovi skoro nic neřeknou. Má tam pár jasných momentů, kdy popisuje získání licence na soukromou TV - je zajímavé si přečíst, jak to tehdy chodilo, ale s mnohými jejími životními postoji nesouhlasím a divím se, že je někdo vůbec chce napsat do svých memoárů - např. když ji zaměstnanec požádá o stravenky, aby nakoupil dětem na neděli maso a ona mu řekne, že v soukromé firmě nemá nárok. A potom neví, jak utratit peníze do daní, tak zbytečně nakoupí letenky do Asie.
Každopádně je kniha aspoň lehce napsaná - za co ale nejspíš nemůže až tak autorka, jako redaktorky, které ji editovaly. Přesto si nemyslím, že by byla úplnou ztrátou času, nebo že by čtenáři nic nedala, stejně jako si to nemyslím o jejích filmech.

24.02.2018 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

precetla jsem za jeden vecer, nemohla jsem se dockat, az tyran dostane za vyucenou - a v tomtokniha nezklamala. Skoda, ze skoncila tak brzy, ocenila bych epilog.

19.02.2018 4 z 5

Čarodějka Čarodějka Blanka Jehlíková

Necekala jsem nic a jsem prijemne prekvapena. Az me mrazi z toho, jak autorka ma problematiku nastudovanou. Kniha je prijemnce ctiva, ale i hroziva, smrt pomalu v kazde kapitole, krute vrazdy malych deti - z autobusu mrtvol a maleho mimina s trznou ranou v hlave mi bylo dlouho spatne.

17.02.2018 5 z 5