Čarodějka

Kouzla z Prahy nezmizela jen proto, že po ulicích jezdí auta. Křišťálovou kouli nenahradí sebechytřejší mobil, a když vám začne vyhrožovat duch mrtvého manžela, musíte hledat pomoc u čarodějnice. Čarodějnice Johana už nebydlí v chatrči za hradbami, žije v krásném bytě na Starém Městě, ale lektvary dokáže uvařit stejně účinné jako její předchůdkyně. Pomocí kouzel se pomstila zlodějům, co jí vybílili byt, vyléčila alkoholika, rodičům našla ztracenou dceru a policii pomohla chytit vraha dítěte. Jenže nic na světě není zadarmo. Jednoho pozdního večera nastoupila do autobusu plného oživlých mrtvol, aby tou jízdou vyrovnala účty. Buď vystoupí s povolením provozovat živnost čarodějnice několik dalších let, nebo cestu nepřežije a už ji nikdo nikdy neuvidí. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138949/carodejka-138949.jpg 3.959

Kniha Čarodějka

renefer

Nějak mi k sobě nešel děj knihy a formát psaní. Zatím co obsah je na pomezí hororu a fantazy, tak jazyk inklinuje spíš k humoristickému románu. Jako hororový příběh v podání Kopyta a Mňouka.

DK197
12.11.2019

Skoro až dětský styl psaní, který může připomínat pohádkový příběh (navíc chybí faktické detaily, které u nepohádkových děl vyžaduji - např. Jolana míchá nějaké bylinky a mumlá nějaká kouzelná slova) se kříží často s drsnými zápletkami, které by na děti mohly být moc nebo je dokonce nepochopí. Eh, tak kdo to má cílově číst?

Ale budu-li se držet pouze dějové linky, tak to bylo zajímavé. Příjemná oddychovka. SPOILER: Až na poslední příběh s mafií, to už bylo trochu moc. Co to mělo být? Demonstrace názoru i mafiáni jsou jen lidi? A to že se v závěru postřílí, přejdeme jako Jolana naprosto nevzrušeně? Asi je to naprosto normální a oukej, nebo nevím... Tohle tedy ne, to za mě autorka silně přestřelila.

Do Sabatu se pustím, ale doufám, že mě tam nečeká nějaký podobný průšvih. Byla by to škoda. A taky musí všechno Jolaně tak vycházet? Přidala bych trochu víc šťávy. 60 % v rámci dětské literatury s přihlédnutím k tomu, že čím starší čtenář, tím líp.

barbora0275
17.02.2018

Necekala jsem nic a jsem prijemne prekvapena. Az me mrazi z toho, jak autorka ma problematiku nastudovanou. Kniha je prijemnce ctiva, ale i hroziva, smrt pomalu v kazde kapitole, krute vrazdy malych deti - z autobusu mrtvol a maleho mimina s trznou ranou v hlave mi bylo dlouho spatne.

EvikU.
15.03.2017

V knize nechyběl humor ani napětí. Přečetla jsem ji za jeden den, protože se četla úplně sama. ...Teď budu číst 2.díl.. Některé pasáže byly hodně drastické, ale aspoň nutili číst dál a neodložit...super! Dávám 5 hvězdiček.

sixi
12.05.2016

Príjemná oddychovka, dej plynie bez zádrhelov, a ta prvá kapitola ma upútala,že vraj čo sa z toho vykľuje. a neľutujem.
Osoby sú tam spracované uveriteľne a každá sa drží svojej osobnosti.

Úprimne povedané, teším sa na dvojku.
Na Mercy síce nemá ale dávam 4/5.

KTera
11.04.2016

Kniha se mi líbila a také mě pobavila.

Vendelín2000
28.04.2015

Jedna z nejoblíbenějších v mé knihovničce, však jí také patří čestné místo hned vedle Drákuly :)
A s majorem neskončí, pokud si dobře pamatuji :)

05.02.2015

Velmi mě uchvátla tahle její kniha a těším se, až si přečtu další díl. Tolik záhad a vzrušení od české spisovatelky jsem nečekala.

Cinder & Ella
Cinder & Ella