Čarodějka

Čarodějka https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138949/carodejka-138949.jpg 4 64 17

Čarodějka série

Kouzla z Prahy nezmizela jen proto, že po ulicích jezdí auta. Křišťálovou kouli nenahradí sebechytřejší mobil, a když vám začne vyhrožovat duch mrtvého manžela, musíte hledat pomoc u čarodějnice. Čarodějnice Johana už nebydlí v chatrči za hradbami, žije v krásném bytě na Starém Městě, ale lektvary dokáže uvařit stejně účinné jako její předchůdkyně. Pomocí kouzel se pomstila zlodějům, co jí vybílili byt, vyléčila alkoholika, rodičům našla ztracenou dceru a policii pomohla chytit vraha dítěte. Jenže nic na světě není zadarmo. Jednoho pozdního večera nastoupila do autobusu plného oživlých mrtvol, aby tou jízdou vyrovnala účty. Buď vystoupí s povolením provozovat živnost čarodějnice několik dalších let, nebo cestu nepřežije a už ji nikdo nikdy neuvidí. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Senza Jenka
21.11.2023 2 z 5

Knihu mi kdosi vychválil, tak jsem se pokusila začíst. Stálo mě to dost trpělivosti a sil. Autorka má dobré nápady na zápletky i různé čarodějné skutečnosti - jistě toho za tímto účelem i dost nastudovala. Ale její styl mi nesedí. Je... jednotvárný, popisný. Nic nevyčnívá. Jednotlivé příběhy nejsou nijak zvlášť dramatické, vtipné ani záhadné. Prostá konstatování suché skutečnosti.

moonula
05.08.2023 5 z 5

Dlouho odkládaná kniha po které jsem náhodně sáhla. Od začátku mě chytla. Bezvadně napsaná. Určitě si ji ještě přečtu. Připomínala mi knihu vysmátá koza,kterou napsala Ivana Vostřáková. Takové fajn ulítlé počteníčko.

renefer
02.07.2022 2 z 5

Nějak mi k sobě nešel děj knihy a formát psaní. Zatím co obsah je na pomezí hororu a fantazy, tak jazyk inklinuje spíš k humoristickému románu. Jako hororový příběh v podání Kopyta a Mňouka.

DK197
12.11.2019 3 z 5

Skoro až dětský styl psaní, který může připomínat pohádkový příběh (navíc chybí faktické detaily, které u nepohádkových děl vyžaduji - např. Jolana míchá nějaké bylinky a mumlá nějaká kouzelná slova) se kříží často s drsnými zápletkami, které by na děti mohly být moc nebo je dokonce nepochopí. Eh, tak kdo to má cílově číst?

Ale budu-li se držet pouze dějové linky, tak to bylo zajímavé. Příjemná oddychovka. SPOILER: Až na poslední příběh s mafií, to už bylo trochu moc. Co to mělo být? Demonstrace názoru i mafiáni jsou jen lidi? A to že se v závěru postřílí, přejdeme jako Jolana naprosto nevzrušeně? Asi je to naprosto normální a oukej, nebo nevím... Tohle tedy ne, to za mě autorka silně přestřelila.

Do Sabatu se pustím, ale doufám, že mě tam nečeká nějaký podobný průšvih. Byla by to škoda. A taky musí všechno Jolaně tak vycházet? Přidala bych trochu víc šťávy. 60 % v rámci dětské literatury s přihlédnutím k tomu, že čím starší čtenář, tím líp.

barbora0275
17.02.2018 5 z 5

Necekala jsem nic a jsem prijemne prekvapena. Az me mrazi z toho, jak autorka ma problematiku nastudovanou. Kniha je prijemnce ctiva, ale i hroziva, smrt pomalu v kazde kapitole, krute vrazdy malych deti - z autobusu mrtvol a maleho mimina s trznou ranou v hlave mi bylo dlouho spatne.

EvikU.
15.03.2017 5 z 5

V knize nechyběl humor ani napětí. Přečetla jsem ji za jeden den, protože se četla úplně sama. ...Teď budu číst 2.díl.. Některé pasáže byly hodně drastické, ale aspoň nutili číst dál a neodložit...super! Dávám 5 hvězdiček.

sixi
12.05.2016 4 z 5

Príjemná oddychovka, dej plynie bez zádrhelov, a ta prvá kapitola ma upútala,že vraj čo sa z toho vykľuje. a neľutujem.
Osoby sú tam spracované uveriteľne a každá sa drží svojej osobnosti.

Úprimne povedané, teším sa na dvojku.
Na Mercy síce nemá ale dávam 4/5.

KTera
11.04.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila a také mě pobavila.

Vendelín2000
28.04.2015 4 z 5

Jedna z nejoblíbenějších v mé knihovničce, však jí také patří čestné místo hned vedle Drákuly :)
A s majorem neskončí, pokud si dobře pamatuji :)

1259
05.02.2015 3 z 5

Velmi mě uchvátla tahle její kniha a těším se, až si přečtu další díl. Tolik záhad a vzrušení od české spisovatelky jsem nečekala.

KatnissLavender
01.12.2014 3 z 5

Musím přiznat, že nebýt toho podivného začátku, odehrávajícího se v autobuse plném mrtvol, dostala by ode mne "Čarodějka" hvězdičky čtyři. Johana a její zákazníci mě bavili a je vidět, že autorka nevaří úplně z vody a leccos o magii ví, ale ten začátek... Těžce jsem se jím prokousávala. Ale co, posuďte sami...

Ruxandra
19.11.2014 3 z 5

Že bych to hltala a nemohla se odtrhnout, to ne. Ale jako odpočinkové čtení, u kterého nemusíte moc přemýšlet, je to fajn.

kamolka
02.04.2014 3 z 5

Knížka byla celkem dobře zpracovaná a párkát mě i pobavila. Dobrá oddechovka.

bbara155
26.06.2013 4 z 5

Pokud máte rádi nenáročné pohádky pro dospělé, je tato kniha pro vás. Čte se lehce, děj je svižný, postav málo a pobavila jsem se.

koplik
26.05.2013 3 z 5

Pěkné čtení na dovolenou. Jednoduchý příběh. Čarodějka v našem světě pomáhá řešit různé případy.

Mikisan
28.03.2013 3 z 5

Harry Dresden v sukni...

Silvina
04.03.2013

Příjemná oddechovka, ale čekala jsem od toho trochu víc . Mně čarodějka bohužel neučarovala...