Barbastelle Barbastelle komentáře u knih

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Dobré to bylo - příjemná detektivka, čte se jako po másle, postavy jsou zajímavé a nečernobílé, prostě paráda.
Protože mám ale ráda knížky, které pro mě mají nějaký přesah, není to stoprocentní.

25.03.2014 4 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Knize musím přiznat jedno veliké plus - řemeslně je velmi dobře zpracovaná. Rowlingová je bezpochyby výborná vypravěčka, ať už píše cokoliv. Donutí mě to tedy dočíst také téměř všechno, co napíše.
Jinak mě ale kniha až zas tolik nezaujala. Téma mi nebylo nijak blízké, ocenila bych, kdyby byly postavy víc autentické - nevěřím tomu, že je nutné se zaobírat jen těmi nepěknými pohnutkami a špatnou stránkou osobnosti. Ano, bylo mi z té knihy špatně, ale nevěřím, že lidé takoví doopravdy jsou.

13.03.2014 3 z 5

Dokonalé rande Dokonalé rande Alexandra Potter

Mám ráda knihkupectví, mám ráda Pýchu a předsudek. Ale tuhle knížku nemůžu pozitivně zhodnotit. Ze začátku to nevypadalo špatně, ale jakmile se objevil Spike, štvalo mě to. Začala mě totiž šíleně rozčilovat hlavní hrdinka a celé to začínalo pomalu jít do kytek. Přesalo mě to bavit, různé záhady vůbec nepůsobily záhadně. Zkrátka nic moc. Oddechovku si raději vyberte jinou.

17.02.2014 2 z 5

Lola a kluk od vedle Lola a kluk od vedle Stephanie Perkins

Myslím, že ve své kategorii dívčích románů je to opravdu bomba. Čtivě napsané (jen mě trochu mrzely chyby v textu, myslím, že by se to nemělo stávat - některé věty nedávaly smysl, ale to je spíš chyba překladu), zajímavé nečernobílé postavy a umění vytvořit tu správnou atmosféru dívčího románku. Příjemná oddechovka, kterou jsem si moc užila.

26.12.2013 5 z 5

BioAbecedář Hanky Zemanové BioAbecedář Hanky Zemanové Hana Zemanová

Ǔžasné, skvělé, srozumitelné, přehledné! A probudilo to ve mně tolik chuti k vyzkoušení nových potravin. A výjimečně mi ani ta užitečná reklama nevadila.=)

08.09.2013 5 z 5

Návod na prežitie pre muža Návod na prežitie pre muža Igor Bukovský

Oceňuji informační hodnotu knihy. Je to vše poměrně jednoduše podané, přitom srozumitelné a přesné. Velmi takovýto počin oceňuji. Na druhou stranu někdy bych raději i vážnější vyjadřování, ale třeba mi to jen úplně nesedlo do nálady. Kdo se chce něco dozvědět o zdravém životním stylu, je to pro něj úžasná příležitost - a myslím, že nejen pro muže.

03.09.2013 4 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Přečetla jsem si tuto knížku na doporučení, jakožto oddychová literatura. A bylo to dobré! Nevěřila bych. že budu takhle spokojená s červenou knihovnou a že u ní budu ležet do dvou do rána. Autorka prostě umí dobře psát!

07.05.2013 4 z 5

Vteřinová noc Vteřinová noc Marta Urbanová

Po knížce jsem jen náhodou sáhla do regálu v knihovně a byla to až překvapivě dobře napsaná oddechovka. Začátek byl zajímavější než ten zbytek, celé to bylo příjemně nepřeslazené.
Možná jsou 4 hvězdičky moc, ale za to překvapení je s radostí dám.

07.04.2013 4 z 5

Hvězdná pěchota Hvězdná pěchota Robert A. Heinlein

Nejsem nadšencem, co se týče armády a válek, tedy mě asi nemohla nadchnout ani tato kniha. Přišla mi extrémně utopická a jako hlavní pozitivum vnímám skutečnost, že byla dobře čtivá.

09.03.2013 3 z 5

Předvídatelný příběh, trochu scuknuté myšlenky a spousty krásných klišé - prostě všechno, co Fulghum tak skvěle umí. Četlo se mi to krásně a mám chuť jít si zatančit a otvírat dveře!

17.01.2013 4 z 5

Už zase skáču přes Merde! Už zase skáču přes Merde! Stephen Clarke

Bohužel u některých knih platí, že by se pokračování raději psát neměla. Výsledek bude už pokaždé jako nastavovaná kaše. Clarke vystihnul hlavní rysy Francouzů v první knize a v druhé už je jenom opakuje a motá se v Paulových vztazích. Několik desítek stran před koncem jsem to vzdala - dostalo se mi do ruky zajímavější čtení a zvědavá jsem na konec nebyla.

26.12.2012 2 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Přiznám se, že je to po dlouhé době kniha, u které jen těžko hledám sic sebemenší drobnost, kterou bych jí mohla vytknout. Uchvátila mě. A uvrhla do zamýšlení se. Nedovedu si představit lepší způsob (krom samotného pobývání v Afghánistánu), jak poznat cizí kulturu, než si přečíst tuto knihu.

16.09.2012 5 z 5

Dobrý ročník Dobrý ročník Peter Mayle

Tedy nic moc. Měla jsem nutkání to odložit hnedka po prvních pár stránkách. Prostě mě to nějak nezaujalo. Nakonec jsem to dočetla, nějak mi přišlo, že byla kniha oproti filmu docela jiná, ale bylo mi to v podstatě fuk. Ani jedno ani druhé mě neuchvátilo natolik, aby mi z toho něco utkvělo v paměti. Jsou lepší knížky, nevím, jestli se pustím do něčeho jiného od tohohle autora.00

21.08.2012 3 z 5

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Asi ve dvanácti letech jsem na tuhle knížku dostala doporučení a dostala jsem se k ní až s "dostletým" zpožděním.=) Ale jsem za to ráda. Jistě, je to taková oddychovka, ale myslím, že také perla mezi tvorbou této autorky. Takže pokud si chce třeba i dospělý čtenář přečíst něco nenáročného, pěkného, ať se do toho pustí.
Ocenila jsem také, že hlavní hrdinka není prvoplánovitý rebel, jak to někdy vypadalo. Tím by se kniiha totiž šíleně shodila.

11.08.2012 4 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Opovážila bych se říct, že jde o knihu, která učiní jednu z vašich hodin výjimečnou a nezapamatovatelnou, protože vás uvrhne do úvah o sobě samých, vašem vztahu ke smrti. Smrt figuruje ve všech třech příbězích, ač nechceme, je všudypřítomná. Autor ji dovedl podat tak, že ji vnímáme jako běžnější jev, než by se na první pohled zdálo.
A určitě mě kniha naladila na přečtení Paní Dallowayové, jsem na ni zvědavá.
Rozhodně to ale není čtení do dob, kdy máte špatnou náladu.
Milé překvapení pro mě byl konec knihy - měla určtié vyvrcholení, příběhy se hezky propojily, což jsem možná zas tolik nečekala.

13.06.2012 4 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Autorův vtip mě nepřestává fascinovat! A také je to první kniha, u které jsem zaznamenala, že by někdo z hrdinů chodil na záchod - srandovní.

08.05.2012 4 z 5

Psí život Psí život Ludvík Aškenazy

Je to působivá knížka, ale smutná. A já ji proto nedovedla dostatečně ocenit. Je to spousta působivých povídek se smutným koncem a asi je jich příliš smutných najednou.

22.04.2012 4 z 5

Dcera Čarodějek Dcera Čarodějek Dorota Terakowska

Musím se přiznat, že už se mi obsah knížky vykouřil z hlavy, je to už pěkná doba, co jsem to četla. Ale jak jsem uviděla známý přebal knížky, název... Vyvolalo to ve mně vlnu nadšení a dojmu, že tohle byla úžasná knížka! Vím, že to byla jedna z těch, u kterých jsem téměř brečela, že už je konec.=)

21.04.2012 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Musím se přiznat, že mi moc nesedí styl psní autora... Není to úplně špatné, dá se to přečíst a v jednu chvíli jsem musela číst, abych mohla v klidu, beze strachu, usnout.
Ale jinak je to asi až příliš překombinované...

18.04.2012 3 z 5

Keltika Keltika Robert Holdstock

Tuto knihu jsem si namátkou půjčila v knihovně, dočetla jsem ji, ale musím se přiznat, že mě moc nebavila. Jistě se v ní našly pěkné a čtivé pasáže, protože autor vypravovat umí, jak jsem zjistila v dalších díle. Tato kniha je ale trochu slabší.
Na druhou stranu bych asi neměla chrli jen kritiku, protože i tak mě přečtení přimělo k tomu, abych si od autora přečetla i něco dalšího.
Děj se odehrává v pěkné krajině, vše si dovedete barvitě představit a příběh nakonec také pěkně odsýpá.=) Ze série Merlinův kodex je to ta nejlepší kniha, které ještě určitě stojí za přečtení, druhý díl jsem, myslím, nedočetla.

18.04.2012 3 z 5