Keltika

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

1. kniha série Merlinův kodex. Staletí předtím, než se setká s Artušem, kráčí Merlin světem, věčně mladý, poutník po cestách magie a poznání. Při svém putování se setká s Iásonem pátrajícím po zlatém rounu a přidá se k jeho výpravě. Za své rozhodnutí jednou draze zaplatí. O stovky let později uslyší Merlin volání lodi v jezeře na dalekém severu. Tou lodí je Argó a Iáson na její palubě stále oplakává své syny, které považuje ze mrtvé. Ale smrtí nic nekončí a Merlinova cesta na sever vede ke vzkříšení lodi i jejího kapitána, k nové výpravě s novými druhy a novému cíli – nalezení Iásonových synů. Keltika je první kniha dvoudílného Merlinova kodexu. Merlinova cesta, začínající na mrazivém severu a pokračující přes strašidelný ostrov Artušova království a hluboké lesy do prastarých svatyní antického Řecka, je bohatá na události, mistrně vykreslené postavy a dějové zvraty. V Keltice se mísí rozměry epické ságy s tajemstvím a magií fantasy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14503/keltika-14503.jpg 3.852
Série:

Merlinův kodex 1.


Žánr:
Romány, Fantasy

Vydáno: , Polaris
Originální název:

Celtika, 2001


více info...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Keltika

Finn69
21.08.2020

Poté, co mě poněkud otrávil Yuval Noah Harari a jeho Sapiens, rozhodl jsem se podívat se do starověku očima mýtů a pověstí, zkrátka pohledem Roberta Holdstocka. To je totiž vždycky skvělá volba.
Keltika sice nepatří do jeho nejznámějšího cyklu Lesa mytág, ale to kouzlo starověkých mýtů mají společné všechny Holdstockovy knihy. Když ji otevřete, prožijete příběh dvou známých mytických hrdinů, keltského Merlina a řeckého Iásóna, které přes propast 700 let spojila tajemná magie lodi Argó. Je to vyprávění o dlouhém hledání Iásonových synů, o válečné výpravě spojených keltských kmenů do delfské věštírny, o magii a kouzlech čarodějky Médey, o živých, mrtvých i nezrozených hrdinech, o lásce i pomstě. Zkrátka sága jak se patří.
Čtu to už podruhé či potřetí, a klidně si to ještě párkrát zopakuju.

Vlk.kh
07.03.2020

Velmi originálním způsobem pojaté provázání řecké a keltské mytologie - částečně umístěné na pozadí skutečných historických událostí, jako např. tažení spojených keltských kmenů na Delfy. Jak už tu bylo uvedeno, není to příběh z Ryhopského lesa, ale i tak je to parádní. Pan Holdstock to s mytologií zkrátka uměl a musel mít ohromné znalosti a ještě větší fantazii, kterou dokázal uchopit a spoutat do slov na papíře. Těším se na další díl.


Tyet
04.03.2019

skvělé fantasy podle mého gusta, ale nemohu dát plný počet, protože série Les mytág je nepřekonatelná

Gedzita
17.09.2018

Keltiku jsem zkoušela číst několikrát a dočetla jsem ji až na dovolené pod olivovníkem. Těžké, moc těžké, ale úžasné čtení. Holdstock je jeden z mých nej autorů, miluju jeho styl psaní, tu syrovost a složitost. Propojit Merlinovskou a Iásonovskou legendu mi přijde jako geniální nápad.

jirkapos
10.11.2015

tato kniha není uplně špatná, pokud vydržíte a dokážete se prokousat chaotickým začátkem, pak se děj rozvine v zajímavé dobrodružství. Bohužel mi moc nevyhovuje styl vyprávění autora (dle mého popisuje zcela zbytečně i ten nejmenší kamínek v obrazu) a tak, se do dalšího dílu nepustím - i když tajně bych chěla vědět jak to s hlavními představiteli dopadne.

Eldar80
19.08.2014

Setkávají se 2 světy, ranné starověké Řecko a pozdější pohanská část severní evropy. Zprvu jsem se velmi obával této kombinace, ale skloubení těchto dvou světů je zcela harmonické. To je asi největší klad této knihy. Jinak kniha není psána způsobem, kdy příběhu propadnete, ale naopak budete udržováni v určitém nadhledu. Knížka bohužel kvůli tomu není příliš záživná a dá se doporučit pouze fanouškům Holdstockových předchozích knih. Ostatní toho na příběhu příliš nezaujme, protože se nejedná o fantasy, ale určitou starověkou alternativní realitu a nebo právě náš svět? V tom dále spočívá dokonalost této knihy a to veskrze "reálnou" magií. Žádní elfové, žádní trpaslíci, žádní draci a mágové, ale náš svět z mýtického starověku. 70%

Barbastelle
18.04.2012

Tuto knihu jsem si namátkou půjčila v knihovně, dočetla jsem ji, ale musím se přiznat, že mě moc nebavila. Jistě se v ní našly pěkné a čtivé pasáže, protože autor vypravovat umí, jak jsem zjistila v dalších díle. Tato kniha je ale trochu slabší.
Na druhou stranu bych asi neměla chrli jen kritiku, protože i tak mě přečtení přimělo k tomu, abych si od autora přečetla i něco dalšího.
Děj se odehrává v pěkné krajině, vše si dovedete barvitě představit a příběh nakonec také pěkně odsýpá.=) Ze série Merlinův kodex je to ta nejlepší kniha, které ještě určitě stojí za přečtení, druhý díl jsem, myslím, nedočetla.

tsal
06.10.2011

Musím uznat, že jsem váhala, mám-li si knihu půjčit nebo ne, protože další Merliňárna je to poslední, co v životě potřebuji. Nakonec mě ale zlákala anotace prezentující nezvyklou kombinaci britské a antické legendy. Kombinace to nakonec byla zajímavá a originální, což je nejspíš hlavní důvod, proč jsem knihu dočetla. Jednoduše tam na mě nikde nevykukoval kulatý stůl, přestože by k tomu podle pár náznaků později možná i mohlo dojít.
Iason je zajímavá postava, Merlin je pojat značně netradičně, krajiny, ať už ta severská nebo ta řecká, jsou popsány nádherně, jen u bitev a bojů se autor nějak zadrhával a nedokázal jim vtisknout atmosféru napětí a hrůzy.