Robert Holdstock

Robert Faulcon pseudonym

anglická, 1948 - 2009 statistiky · web

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 13 knih

Komentáře (7)

Přidat komentář
alexLytton
01. července

Jsem vesnický kluk, který měl vždy raději courání po kopcích a polích, než cokoli jiného. Holdstock, píšící o přírodě a hlubokých lesích, jako kdyby byl mé krve. Otevřel mi oči a ukázal všechno, co jsem kdy znal, jenom o tom nevěděl, ukázal mi cestu úvozem plným spadaného rzivého podzimního listí. Hromový hlas lesního Boha.
Dumná melancholie. Tallis snící na Mohylovém vrchu za Shadoxhurstem, dívající se přes Klikatici k Ryhopu.
Čtu ty knihy každý rok. Znovu a znovu.
Number One.

Ikkju
17.08.2015

Přijde mi, že autor spojuje nejbujnější dětskou fantasii, která je schopna vykouzlit z trnkového křoví za domem celý pohádkový svět, s dospěláckou pochmurností a osudovostí, která zná nesmrtelnost už jenom jako vzpomínku na dětství.

A protože na dospělosti leží obrovská tíha konečnosti života, jsou hrdinové ochotni se pro jeho naplnění vydat do samotného středu obřího mlýnku, který mele lidské bytosti na kusy, a z nějž vytékají jen ryzí osudy, příběhy a mýty o těch, kteří si do poslední chvíle dokázali zachovat silné kosti :o.

Standa Šebek
27.10.2014

Milovaný autor všech, kteří se ztratili v jeho Lese a už nikdy z něj nenašli cestu. Ne doopravdy.

lythande
03.08.2014

Vydejte se do světa, kde se sny stávají skutečností a skutečnost snem. Eóny věků se odehrály, žili jsme svoje životy, znovu se narodili, roky kolem nás běžely, náboženství přišla, náboženství odešla. Čas běžel, lidé přemýšleli, lidé uctívali, lidé prožívali. Na své cestě, ve své mysli, ve svých duších. Na konci cesty, na konci snu čeká Ryhop, les mytág, les Lavondyss, který vše pohltí. Skrze věky se s Vámi spojí svými kořeny a proroste až do kostí. Tam, kde se s Vámi setká, jste se nesetkali ani se svým podvědomím nebo předky. Vysaje Vám krev a nahradí jí mízou proti které nemají ani LSD žádnou šanci. Odvede Vás daleko od Vás, daleko od Všeho a zároveň Vás přitáhne do středu, do středu všeho dění. Avšak neboj se. Strach je to poslední, čeho by ses musel bát. Les je mnohem horší. Les je za Tvým strachem. Les Mytág, mytága a Ty! Ponoř se do Hvozdu!

Psax
06.01.2014

Přidávám se k chvalozpěvu na Ryhopský les. Strhující. Lze číst znovu. :)

Peter.Melon
05.05.2012

Souhlasím s čtenářem Neoxin,mám stejný názor.Holdstockovy knihy jsou originální a vtáhnou čtenáře do děje této knihy.

Neoxin
05.10.2011

Je velká škoda, že ještě nikdo nenapsal komentář k tak skvělému spisovateli, jakým byl pan Holdstock. Jeho knihy jsou nasycené magií lesa, úžasnou hutnou atmosférou, příběhy a postavami, které vás vtáhnou do děje a nepustí. Osobně jeho knihy čtu jedním dechem. Jsou skvělé a zaslouží si mnohem více pozornosti.
Kdo si chce přečíst originální, zajímavé a strhující fantasy knihu, vřele doporučuji knihy pana Holdstocka - nejlépe knihy o Ryhopském lese.