Merlinův les aneb Kouzelná vidina

5. kniha série Les mytág. V těchto dnech stejně jako po celé věky byla Brocelinde strašným místem, pradávným temným lesem pokrývajícím mlžná údolí a zapomenuté kameny, plný skrytých jezer a záhadných houštin. Ačkoliv samotné jádro Broceliande nemohlo být nikdy objeveno, pach zkázy se šíří až k jeho okrajům a s ním se z něj sypou duchové jako listí na podzim. Je to ten les, kde podle pověsti usnul začarovaným spánkem Merlin, aby ho čarodějka Vivien mohla připravit o jeho magii… Martin a Rebecca uprchli před lesem už dávno. Ale když se o mnoho let později vrátili na pohřeb své matky, byli znovu lapeni do magické sítě lesa – do sítě zla, která drží místní vesničany ve svém sevření. A když se Rebecce narodil syn Daniel – nádherné, ale hluché a slepé dítě – zjišťuje, že je vtahována do děsivého světa ve kterém ztrácí schopnost zpívat a vidí jen podivné, tajemné stíny. Příběh z „francouzkého lesa mytág“ je doplněn čtyřmi povídkami, které u nás vycházejí poprvé. Přeložil Petr Kotrle....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14512/merlinuv-les-aneb-kouzelna-vidina-It3-14512.jpg 4.155

Les mytág (5.)

Merlin´s Wood (1994)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Polaris

Kniha Merlinův les aneb Kouzelná vidina

petrulka
27.11.2018

Zpočátku hodně těžké čtení, těžce stravitelné, stále jsem se nemohla naladit na dějovou linku, neustále mi něco unikalo, pochopení, oč vlastně jde. Trochu na tom měla i podíl má nesympatie k hlavním hrdinům. Narozením Daniela se vše mění, našla jsem logiku v ději, napětí i zajímavé rozuzlení, dáli-se konec příběhu rozuzlením vůbec nazvat.
Povídky fajnové zpestření.

ludek.n
18.11.2018

Kniha Merlinův les nemá s Ryhopským cyklem žádnou spojitost (pokud tedy nebereme do úvahy, že pojednává o stejně tajuplném a záhadném místě jakým je Ryhopský les nebo to, že byla napsána mezi jednotlivými díly tohoto cyklu). Proto tady nehledejte žádná mytága, ani nikoho z ryhopských hrdinů. Příběh si vystačí se svými vlastními rekvizitami, ať už jsou to mýty, záhady či postavy. Broceliande prostě není Ryhop, a s tím také Merlinův les stojí a padá. Dějová linka je jednodušší a lineárnější, není tak prokombinovaná a zmýtizovaná. Je to prostě jen tajuplný příběh s nádechem fantastična. A budu-li mluvit za sebe, dokud je to příběh o Martinovi, Rebecce a jejich malém Danielovi je všechno v pořádku, jakmile se ale na scéně objeví Merlin a Vivien ztrácí vyprávění dech. Jejich soupeření je nepřesvědčivé a v mnoha ohledech i nudné. A podobné je to i se čtyřmi přidanými povídkami, žádná z nich nesahá ani po kotníky povídkám, uveřejněných ve sbírce Les kostí.

Hun
26.08.2018

Holdstock opět vystavěl chytrý příběh plný náznaků, které do sebe zapadnou až v závěru knihy. Tohle on umí. A jako obvykle, i zde přišel s několika zajímavými nápady (prapůvodní píseň, čas plynoucí jinak dětem a dospělým...). A je to ponuré, krásně ponuré, jako les za chladného podzimního rána.

Tomiholula
16.04.2018

Pri tejto knihe musím povedať, že mi tam niečo stále chýbalo. Oproti ostatným autorovým knihám slabá.

špulo
18.02.2018

Tentokrát dám 5% zo 100 dole. Proste to nebolo úplne ono - oproti minulým dielom. Viac ale nie. Stále je to skvelá a originálna fantasy, akých je málo...

Ikkju
10.02.2016

Příběh Merlina a Vivien byl pro mě byl pro mě návštěvou samotného srdce lesa, vyprávění Merlina o tom, jak funguje magie je naprostá paráda, tajemná stezka táhnoucí se věky a krajinami, místy přikrytá mořem nebo novějšími kopci mi učarovala.

Tenhle příběh pro mě vnitřně výpravu do téhle pohádkové říše uzavřel, hlouběji už se určitě nedostanu. Ale alespoň na kraj lesa zavítám určitě znovu, koho jednou les uchvátí, ten už mu zůstane věrný...

DuncanIdaho
13.12.2015

Asi zatím nejslabší kniha série Les mytág. Hlavní část by mohla být více rozvinutá dále. Vlastní Merlin byl jen ke konci příběhu a jen ve formě jakéhosi vypravěče vlastního příběhu. Příběh Martina a jeho rodiny byl zajímavý i kniha měla nápad, ale chybí tam dokončení. Místo těch čtyř povídek mělo být pokračování hlavního příběhu.

Robert Holdstock

Robert Holdstock