Koty7 Koty7 komentáře u knih

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Stará francouzská klasika, kterou zná snad každý. Filmové zpracování mě moc nezaujalo...

20.03.2024 4 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Krásná dětská knížka, která potěší hlavně milovníky koček. :)

20.03.2024 5 z 5

Rumcajs Rumcajs Václav Čtvrtek (p)

Legendární loupežník z Řáholeckého lesa, kterého známe hlavně díky povedenému večerníčku. Dočká se někdy i hrané podoby?

Broučci Broučci Jan Karafiát

Poměrně depresivní čtení pro děti, protože se tam často umírá. Ale tak nějak to patří do povinné literatury.

15.03.2024 4 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

Krásná Ladova obrázková knížka o zvířatech, kterou zná snad každé dítě.

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Krásná dětská knížka, kterou jsem jako malý zbožňoval. :)

Mach a Šebestová Mach a Šebestová Miloš Macourek

Naprostá Macourkova klasika s kouzelným sluchátkem, kterou zná i díky pěknému večerníčku opravdu každý.

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Úžasná kniha o naší odvážné partě správných hochů, kteří ve Stínadlech pátrají po záhadném létajícím stroji Jana Tleskače.

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Stará česká Poláčova klasika o partě kluků, podle které byl natočen krásný seriál s dobrým obsazením.

Asterix v Hispánii Asterix v Hispánii René Goscinny

Jedním komentářem asi shrnu vše. Jako malý jsem Asterixovy příběhy hodně žral. Mám jich doma spoustu. Pár z nich se i povedlo dobře zfilmovat.

Velká kniha komiksů #1 Velká kniha komiksů #1 Vlastislav Toman

Úžasná sbírka toho nejlepšího, co naše česká scéna může nabídnout. :)

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Kdo by neznal tuto kultovní kreslenou knihu plnou klukovských příběhů?

Hra Hra Neil Strauss

Dost zajímavý životní příběh tohoto muže a jakéhosi balícího guru. Bohužel se kniha zaměřuje jen na pick up a dál už vám neporadí. I tak ale obsahuje velké moudro. :)

Jak sbalit ženu Jak sbalit ženu Tomáš Baránek

Docela zajímavá příručka pro chlapy, kteří takzvaně neví, jak na to. Sám jsem pár rad použil, ale není to návod. Nedá se to brát doslova...

Cesta pravého muže Cesta pravého muže David Deida

Moc nevím, co si o tom myslet. Na doporučení jsem si knihu zakoupil, ale že bych z toho byl nějak dvakrát moudrý, to ne. Možná to člověku trochu pomůže pochopit ženské myšlení, ale je to psáno tokovým dost machoidním způsobem..

14.03.2024 3 z 5

Encyklopedie hororového filmu Encyklopedie hororového filmu Petr Cífka

Nejtlustší ze všech encyklopedií a taky nejobsáhlejší. Tady se pánové opravdu snažili a naservírovali nám všechny nejrůznější podžánry hororů včetně ukázek. Najdeme tu spoustu zajímavých tipů ať už na známé nebo zapadlé kousky.

Továrna na sny Továrna na sny Václav Rybář

Další z děl mé oblíbené redakce MovieZone. Tento díl pojednává o historii hlavních hollywoodských studií a jejich systému. Poodhaluje nám pokličku různých filmových ať už úspěchů nebo přešlapů a ukazuje nám jejich zákulisí.

Umění války Umění války Sun-c'

Asi jsem divný, ale já si tady žádnou metaforu pro dnešní svět nenašel...

14.03.2024 3 z 5

Invaze Invaze Jay Bonansinga

10. díl tu není, tak ohodnotím aspoň tento. Opravdu povedený dnes už kultovní komiks od Roberta Kirkmana. Seriál se taky povedl, ale mohl být kratší...

Batman: Rok nula - Temné město Batman: Rok nula - Temné město Scott Snyder

Opravdový nářez ve společnosti našeho netopýřího přítele nám přinesl hned několik zajímavých příběhů včetně Riddlera.