Robert Holdstock citáty

Robert Faulcon · pseudonym

anglická, 1948 - 2009

Citáty (5)

„Sny jsou od toho, aby se snily, ne aby se žily.“ (Merlinův les)


Když dítě příjde na svět, léta mu utíkají stejně jako všem kolem něj. Ale pro dítě je čas pomalý. Teprve v dospělosti čas uvnitř dohoní čas venku. Ujařmit dětský čas znamená získat nejdokonalejší vládu nad časem, jakou je možno mít. Je to vlastně jakýsi smyšlený čas. Pokud se čas skutečně řídí nějakými silami, jež nejsme s to pochopit, a já cítím, že nějaké být musejí, jsou slabší, když svou moc používají na dítě. (Merlinův les)


Moje milá Tallis. Jsem už starý a píšu ti jedné chladné prosincové noci. Jestlipak budeš mít ráda sníh stejně jako já? A stejně litovat, jak tě může uvěznit. Sníh má v sobě staré vzpomínky. Však ty na to v pravý čas přijdeš. Já už totiž vím, odkud přicházíš... (Lavondyss)


Nepatří k nám, k našemu klanu ani k našemu rodu, není z naší země ani z této doby ani z žádné doby, ve které náš národ žil. Jeho slova nejsou naše slova, jeho kov pochází z větších zemských hlubin, než v jakých přebývají vlkodlaci, jeho stádo jsou netvoři z temný končin, jeho slova jsou jako slova umírajícího, nemají smysl; pro něj je náš lid jen dobytek dobrý na porážku, ženy na obskákání. Přišel, aby nás zničil, tak jako ničí všechno, co je mu cizí. Je prudký dech času, kterému se buď postavíme, nebo před ním padneme, ale nikdy s ním nemůžeme být jeden lid. Je to Cizák. (Les mytág)


Skladatelé neodcházejí do důchodu. Protože hudba přichází pořád. Lavondyss