_Bára_ _Bára_ komentáře u knih

Mráz nebo noc Mráz nebo noc Sara Raasch

Třetí a závěrečný díl této série. Musím říct, že tento díl mi dal trochu zabrat. Nebavil mě tolik jako ostatní. Meiru jsem přestala mít ráda a celkově mi žádná z postav nepřirostla k srdci. Tato série byla ovšem celkově docela povedená.

12.05.2021 3 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Námět knížky mi přišel hodně zajímavý a velice jsem se těšila. Ovšem jsem trochu zklamaná. Ani ne tak z použití knížek, což bylo velice dobře popsaný, ale z hlavní zápletky. Na mě byla krapet nepropracovaná. A ani jsem nebyla nějak paf ze všech zvratů. A celkově si troufám říct, že tato knížka byla dost nadhodnocená, rozhodně to není nejlepší knížka co jsem kdy četla.

12.05.2021 2 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Tohle byla asi nejlepší knížka od Mariany Zapaty, která u nás zatím vyšla. Byla vtipná, sarkastická, plná emocí. Kulti byl skvělej, ale nejsem velkej fanda fotbalu, takže mě tak nenadchl, ale Lukov je jinej levl. Jasmine mi byla už od první stránky sympatická a jakmile přišel na scénu Ivan, tak jsem byla nadšená. Na knížku jsem se nějak extrémně netěšila (po Rytmus, já & Malachyn jsem byla na vážkách) ovšem tohle bylo úplně jiný.
Moc se těším až u nás vyjde další autorčin příběh.

08.05.2021 4 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

(SPOILER) Co říct. Kniha má rozhodně kladné stránky, ale je tam i spousta těch špatných. Chyběla mi zde mapa tábora, protože jsem se místy vážně hodně ztrácela. Dále mi vadila romantická linka, ne že by byla špatná, ale vadilo mi bezdůvodné úmrtí Rykera. A co si budem, i tak to nebyla žádná romantika. Chování ostatních dívek bylo velice nevyspělé a připomínalo spíš divokou zvěř. Poté ta záhada s vodou mě nijak nenadchla. Ovšem celkově to mělo dobrou pointu, až tedy na to těhotenství na konci. Líbilo se mi lehké dotčení tématu Hunger games, ale děj mohl být víc propracovaný a každé období mohlo mít svou vlastní knížku.

01.05.2021 3 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

(SPOILER) Musím říct, že tenhle díl mě dostal možná o něco víc než ty předchozí. Blake byl už skvělej ve čtvrtém díle a nebylo těžké ho nemilovat, i přes ty jeho nálady, kdy si zasloužil zabít. A Jude, já si ji hned oblíbila. Hrozně moc se mi líbilo napětí mezi Blakem a Jude, v tomhle se mi sice možná víc líbila Sawyer a Isaac, ale i tak. Někomu může vadit, že už tady tolik nebyla Allie, Kaden, Spencer a Dawn, ale já za to byla ráda, protože Jude a Blake byli kompletně nové postavy, neznali jsme je od prvního dílu, a mě to dost potěšilo. Najednu stranu mě mrzí, že tato série končí, protože bych hrozně ráda četla příběh o Ezrovi a Scottovi. Ovšem všechno někdy končí a série Znovu bude mít vždycky speciální místo v našich srdcích.

20.04.2021 5 z 5

Led nebo oheň Led nebo oheň Sara Raasch

Musím říct, že tohle byl lehce slabší díl. Nedá se říct, že by zde bylo zas až tak moc akce, a musím i přiznat, že jsem se v ději ztrácela. Kdyby autorka trochu víc propracovala jednotlivá království a neudělala tak jednoduchý hledání klíčů, bylo by to zajímavější. Trochu zklamání, ale ještě mám před sebou třetí díl, tak třeba se to zlepší.

18.04.2021 3 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Celou dobu jsem si myslela, že to bude prostě román, ale ono ne. Snad ještě nikdy jsem nebyla takto překvapená. A musím říct, že se to četlo samo. Ovšem musím říct, že se mi hodně líbilo že hlavní myšlenkou knížky ani nebylo to, co se stane za pět let, ale hlavní myšlenkou bylo přátelství. Přátelství dvou úplně odlišných lidí. A bylo tam ukázáno, že mnohdy je láska mezi kamarády silnější než láska mezi mužem a ženou. Ano, tahle knížka má nějaký ty chybičky, ale která nemá. Souhlasím, že knížka mohla mít trochu víc stránek, ale mně se ty ostatní chyby líbily.

11.04.2021 4 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Musím uznat, že ze začátku jsem byla trochu znuděná. Prvních asi 100 stránek se táhne a o nic moc nejde. Naštěstí ve chvíli, kdy se dostanou do střídavého království krále Noama začne být zábava. A konec už byl úplně skvělej. Je pravda, že od téhle knížky nečekejte žádnej zázrak, ale i tak se jedná o celkem povedenou knížku. Musím ale říct, že jsem při čtení měla pocit, že čtu knížku, která je spojená tak z dalších 6 fantasy knížek tohoto stylu.

11.04.2021 3 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Myslím si, že polovina lidí, co začala číst Světlo a stín, to začala číst právě kvůli nadcházejícímu seriálu. Já mezi ty lidi patřím. Do Griši bych se asi jen tak nepustila, od autorky jsem četla Zjizveného krále = nebavil mě, a ani jsem ho nedočetla, Šest vran a Prohnilé město = totálně to miluju, proto jsem se tý Griši trochu obávala. A rozhodně bych neřekla, že všechny tři série psala stejná autorka. Ale musím říct, že jsem byla mile překvapená. Děj je hodně čtivý a je zde spousta věcí, které člověk vážně nečeká. Většina postav jsou udělaný tak, že vám ani nijak nevadí. Jediný co mi možná trochu vadilo, bylo to, že konec se dal už od půlky docela dost předvídat a děj jel možná až moc rychle, ale zase kdyby to bylo naopak, tak by to nebylo tak čtivé.

06.04.2021 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Tohle byla teda jízda! Děj mi přišel mnohem víc napínavý a mnohem víc akční. Hodně se mi líbilo napětí mezi Kazem a Inej, ale kdyby došlo k něčemu víc, tak bych se nezlobila. A samozřejmě Jesper s Wylan to totálně podtrhli.

02.04.2021 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Musím se přiznat, že do téhle knížky se mi ze začátku nechtělo, četla jsem Zjizveného krále a nelíbil se mi styl jak je napsaný. Ovšem Šest vran je úplně něco jiného. Má to akci a člověk si oblíbí hned několik postav. Ale co mi opravdu vadilo bylo Kazovo chování vůči Inej, snad se v druhém díle posunou někam dál. Hvězdičku strhávám za místy nezáživný děj.

30.03.2021 5 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Za mě asi nejlepší díl. Sice musím uznat, že mi vadilo množství kamerových záznamů, ale zase to vylepšily obrázky, které byly opět nádherné.

24.03.2021 4 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Hrozně se mi líbilo, jak už od začátku knížky je vidět, jak Eadlyn dospěla a je připravená vládnout. Tohle bylo asi poprvé kdy jsem neměla tušení co se bude dít a než jsem si k srdci pustila, že můj favorit nebude Prvním, chvíli to trvalo. Ale je vidět, že si vzala někoho, koho skutečně milovala. Celá tahle série v sobě má nespočet různých charakterů, což dodává knížce to kouzlo, že každý najde svou ''spřízněnou duši'', a nebo někoho, v kom se vidí. Tohle se nedá srovnávat se Selekcí Maxona a Americy, tohle je totiž úplně jiná Lovestory.

23.03.2021 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

(SPOILER) Minulý rok jsem knížku nedočetla, nevím proč, ale nebyla jsem už od začátku tak nadšená jako ze Selekce. Ano Selekce bude navždy moje srdcovka a asi nebude nikdy nic lepšího, ale Dcera se mi taky moc líbila. Hodně se mi líbil progres charakteru u několika postav a celkově se mi líbilo prožívat ten proces z pohledu člověka, co není soutěžící. A musím se přiznat, že vůbec nedokážu určit kdo vyhraje. Spousta lidí říká jak je kniha předvídatelná, ale není. A pardon, ale ten konec, přece nemůže zabít tu úplně nejhlavnější postavu.

22.03.2021 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Pro mě to bylo poměrně hezké doplnění děje, a byla jsem ráda, že nějaké okamžiky jsem mohla vidět z více pohledů. Hrozně mě bavily kapitoly Marlee, Maxona. Naopak Aspen mě nějak nenadchl. Asi patřím do týmu Maxon, ale já prostě Aspenovi nevěřím. Hrozně by se mi líbilo, kdyby autorka vytvořila novou trilogii z doby kdy v selekci byla Amberly, jejich příběh si podle mě zaslouží víc než jen 8 kapitol, a taky by mě zajímalo co se stalo, že se z krále Clarksona stalo takové monstrum. Jinak autorka opět nezklamala.

21.03.2021 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Tahle knížka byla překvapení, protože nedokážu nějak vymyslet co mi vadilo a co se mi naopak líbilo. Hlavní postava je na jednu stranu skvělá a inteligentní holka, ale pak má dny, kdy je náladová a chová se jako malé dítě. Pana Reeda je to samé, akorát u něj mi to zas tak tolik nevadilo. Jediná věc, z které jsem byla krapet vykolejená, byla romantická linka, protože ta se táhne strašně dlouho. A chvíli se jí líbí ten a pak ten, byla jsem zmatená. Ovšem celkově mi knížka asi nějak extra nevadilo.

20.03.2021 3 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

K tomuhle dílu jsem se dost dlouho přemlouvala, a dokonce jsem si první přečetla čtyřku. Ovšem jsem ráda, že jsem jí dala šanci. Za mě je to možná i nejlepší díl ze série. Sawyer mi začala být mnohem víc sympatická a byla nejspíš jediná hlavní postava, které jsem už od začátku rozuměla. Isaac byl hodně velká záhada a musím uznat, že zrovna v něm jsem se dost ztrácela, ale na druhou stranu byl skvělej. Troufám si říct, že dokud bude mít autorka chuť budeme číst sérii znovu ještě nějakou tu chvíli.

16.03.2021 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Bylo to hezké počtení, ale nebylo to moc pro mě. Asi jsem už prostě zvyklá na romány z dnešní doby. Ale musím zde ocenit, že knížka byla velice čtivá a roztomilá. Pomalá romantika a líbilo se mi, že zde máme více romantických linek. Ovšem já radši zůstanu u knížek že současnosti.

13.03.2021 3 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Tahle kniha má být dodatek k ději, takže nemůžeme očekávat nějaký zvraty, jako byl konec trojky, různá zjištění a rozhodnutí...) Tahle knížka mě velice mile doplnila mezery v ději, naskytla mi trochu jiný pohled na postavy. A i když se to asi nezdá, knížka vás v tom ději vážně posune trochu dál. Massová nás už krapet připravila na další díl (který doufám brzo vyjde) Konečně budeme moct číst o vztahu, který bude mezi Nestou a Cassienem. Rozhodně neberte Dvůr mrazu a hvězd na lehkou váhu, podle mě byl důležitý a líbil se mi.

10.03.2021 4 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Amélie Wen Zhao

(SPOILER) Dobře napsaný fantasy. Neměla jsem problém téměř s žádnou postavou. Romantická linka mi přišla krapet nerozvinutá, ale snad v druhém díle. A poslední věc. Může mi někdo vysvětlit, proč najednou všichni autoři zabíjí nějaké důležitější postavy?

10.03.2021 2 z 5