bacouch bacouch komentáře u knih

Dokud držím pohromadě Dokud držím pohromadě Marcela Mlynářová

Milý deníčku, tak jsem se ráno probudila svěží jako rybička, provedla jsem ranní údržbu, navlékla lodičky a šupity dupity na snídani. Snědla jsem půl krávy. Pak jsem vyběhla všechny beskydské vrcholy, seřvala svou matku (nemá být drzá a stará), zorala pole, pak jsem si přepudrovala nosík, pokořila jsem Sněžku i Milešovku a k večeři sežrala tu krávu od snídaně. Jsem prostě úžasná!

13.08.2019 1 z 5

Všemi smysly Všemi smysly * antologie

Zajímavý nápad, těšila jsem se, ale výsledek nic moc. Líbily se mi povídky od Pavly Horákové.

01.08.2023 3 z 5

Když dítě lže Když dítě lže Tereza Beníšková

Útlá knížka popisující jak a proč lžou děti v různých věkových obdobích, čím se liší lež u předškoláků a teenagerů, jak mají rodiče reagovat a čím lze množství lží eliminovat.
Jak by řekl House - všichni lžou - jenže když je tím lhářem vaše dítě a když cítíte, že se křehké pouto důvěry začíná hroutit, je docela obtížné citlivě, ale zároveň jednoznačně tyto věci řešit. Autorka rodiče uklidňuje, ať se z dané situace nehroutí a ukazuje způsoby řešení, např. zlepšování rodinné komunikace. Vše je doplněno množstvím příběhů z praxe.
*Ze strany rodičů je potřebná důslednost, ale i vřelost. Akceptujte nedokonalost svých dětí (a nakonec i svoji vlastní nedokonalost).*

20.06.2023 4 z 5

Důvěrná sdělení Důvěrná sdělení Jan Vodňanský

"...život se tíží blíží olovu, zvláště když na krku máš hlavu volovu..." geniální

05.04.2023 4 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Na knihu jsem slyšela spoustu chvály a kdekdo na ní pěl ódy, jak je skvělá. Možná, že tohle "too hype", nebo taky špatný načasování...nevím...zkrátka mě kniha moc nezaujala. Přitom tam bylo všechno, co mám ráda - divný lidi, hezká příroda i láska k tradičnímu způsobu života. Přesto mi to nějak nesedlo. Možná divný dialogy?

"Ještě vím, jaký to je pocit připadat si hezká a mimořádná a jiná, když se na sebe díváš; vědět, že ses narodila pro něco jiného než tady pro tohle....A vím, jaké to je, když tenhle pocit, tahle jistota, že jsi mimořádná, kousek po kousku chřadne jako strom, který zasadili do špatné půdy a pomocí provazů a kůlů ho nutí růst směrem od slunce."

21.11.2022 3 z 5

Kde se les dotýká hvězd Kde se les dotýká hvězd Glendy Vanderah

(SPOILER) Já se bohužel musím přidat k těm, kteří z knihy tak nadšení nebyli. Kniha začíná zajímavě, ovšem hned na první stránce to přinutí čtenáře gúglit, zda se překladatel nespletl (ořechovec, podhozenec) a myslím si, že občas ano...Děj je dosti předvídatelný, lidé se chovají nelogicky, kromě malé manipulátorky, ale dobře se to čte. Hvězdičku navíc dávám za to, že se autorka nebojí otevřít zajímavá témata (jak dál po masektomii, život s depresí), ale občas je zpracovává trošku nešťastným způsobem. (Jo a její přistup k depresi je trošku něco ve smyslu - pojď radši ven, rozptýlíš se a ono tě to přejde). A konec... tak ten to opravdu zazdil. :-)

24.05.2022 3 z 5

Hledejte ji Hledejte ji Rick Mofina

Tak tohle se fakt nepovedlo. Pachatele jsem identifikovala v podstatě hned, jak se vyskytl na scéně. Ale než došlo konečně k "neuvěřitelnému" odhalení, musel člověk potkat ještě asi milion postav, které s dějem neměli vůbec žádnou souvislost ani do něj nezasáhly, vyslechnout si v každé kapitole nové a překvapující odhalení a motiv ke zločinu a projít hromadu stop. No celému tomuhle cirkusu velí policejní dvojka, kterou by, co se týče vyšetřovací práce, hravě strčili do kapsy i Sváťa Kuřátko s detektivem Štikou.

27.04.2022 2 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Hunger games miluju, ale tohle bylo fakt slabý. Postavy se chovají strašně rozporuplně a v jedné kapitole jsou citoví rozervanci a měkotové a v druhé jsou hnedka teroristi (...)? Bylo to pro mě hrozně nevěrohodný. Do toho nesympatický postavy (tu mrňavou Maud Ivory jsem měla po pěti minutách chuť zašlapat do země), furt se tam jen zpívalo (autorka asi nevěděla, co napsat, tak tam vždycky prdla nějakou tesknou vodrhovačku) a bylo to dlouhý jak tejden před vejplatou. No shrnu-li to tak: příliš mnoho slov, příliš mnoho tónů a nepatrné množství děje, či nějaké hloubky.

26.01.2022 2 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

(SPOILER) Knihu jsem přečetla na doporučení, normálně bych jí asi v knihovně přešla. Nicméně recenze byla velmi kladná, tak jsem si říkala, že si můžu přečíst někdy něco "hezkého", když jinak čtu krváky a thrillery. Knížka má velmi hezkou obálku a je poměrně útlá. TAké je psána jednoduchým jazykem. Ovšem, co se děje týče, ten mne příliš nenadchnul. Spíše než vědět, co si dává hlavní hrdinka k snídani, obědu, večeři, čím to zapíjí a proč si dneska nedá raději svůj oblíbený bagel, bych se ráda dozvěděla něco o samotných postavách, jejich motivacích, emocích apod. Takhle jsem se dozvěděla, že hlavní hrdinka je holka, co má ráda věci pod kontrolou, ale už netuším, co s ní udělá, když to najednou pod kontrolou nemá. Co s ní udělá, když se rozejde po 5 letech s přítelem? Nic? Aha...A pak tam bylo spousta nelogičností - opravdu nevadí v právnické prestižní firmě, když tam x měsíců pauzíruju? Opravdu existují v takovémto konkurenčním a dravém prostředí šéfové, kteří mne za mizerný pracovní výkon odmění tím, že ze mě udělají společníka? Really? Jinak vztah s kámoškou byl jediný uvěřitelný. Všechno ostatní bylo plytké a klouzalo po povrchu. Sorry.

20.10.2021 3 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

(SPOILER) Jak je vidno i ze zdejších komentářů, kniha toho (kromě nostalgického vzpomínání na dětství a mládí prožitá ve sweet 90´s) zas až tak dějově moc nenabízí. Ale mě se vlastně docela líbila. Byly věci který ve mně zarezonovaly více (žena na mateřský čekající na svého muže, aby promluvila konečně s někým dospělým, bo kamarádky daleko, ale manžel nechápe) a některé věci jsem zase nechápala vůbec - proč je Kryštof s Markétou? a proč na sebe vzal tu krádež? Kvůli kámošům? Really? Přijde mi to jako chabý motiv. No ale jinak pohodička čtení.

09.09.2021 3 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Na začátku jsem měla problém s tím množstvím postav, ale jak postupně "odcházely", tak se to vyřešilo. Knížku jsem četla na doporučení někoho tady z cbdb a absolutně jsem netušila, do čeho jdu. Po pomalém rozjezdu to však dostalo spád a já se od knihy nemohla odtrhnout. Některé nechutnější pasáže jsem teda přeskakovala, ale jinak mě to hodně bavilo. A závěr mě teda totálně rozsekal...Až při vracení do knihovny jsem zjistila, že to je dílo českého autora a to mě mě tedy velmi mile překvapilo. Takže za mě plný počet :-)

23.08.2021 5 z 5

Blíž tě nepustím Blíž tě nepustím Rolf Sellin

Nejdřív jsem byla z této knihy rozpačitá, ale pak jsem se začetla a velice to mnou zarezonovalo. Člověk odhalí spoustu skrytých vzorců chování jak svých, tak jeho bližních i drobné i větší způsoby manipulace, se kterými se v běžném životě denodenně setkává. Kniha také obsahuje několik způsobů, jak těmto manipulacím čelit a vymezit se bez pocitů viny. Moc se mi to líbilo.

19.08.2021 4 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Devátý díl série s Kim Stone mě bohužel zklamal. Co se děje kolem Stacyina případu odhalí každý fanoušek Dr. House během 5 minut. Štvalo mě, že jsem to věděla o několik kapitol dříve než detektivové. Celkově mě ta knižka tentokrát nějak nebavila. Až jsem měla problém jí dočíst. Ale co se mi líbilo - a co v předchozích dílech myslím nebylo - taková ta zajímavá fakta a postupy z detektivní práce. Třeba jaké jsou fáze výslechu a podrobnosti z forenzní praxe. To se mi líbilo hodně.

22.07.2021 3 z 5

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Nejlepší pro všechny jsem četla a líbilo se mi to hodně. Tenhle sequel jsem v plánu číst ani neměla. Ale k dětem (7) se to nějak dostalo v audioverzi a byly nadšený. Po Klubu divných dětí se tak P. Soukupová stala i jejich oblíbenou autorkou. Mě se to líbilo taky moc a v audioverzi ještě vynikne, jak skvěle autorka zvládá dialogy. Je to trošku drsný, ale ne drastický. A hodně ze života. Akorát se teda děti díky této knize dozvěděly, jak je to s Ježíškem... :-)

25.05.2021 5 z 5

Amálie Zubatá a Příšerný ples Amálie Zubatá a Příšerný ples Laura Ellen Anderson

Kniha nadchla nejen děti, ale i mě. Je to svěží, vtipné dílko, moc hezky ilustrované, plné nechutností, které pobavěj jak děti, tak i rodiče. Rozhodně si přečteme další díly.

14.05.2021 5 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Knihu jsem si půjčila na doporučení jedné booktuberky a byla to dobrá volba. Autor zpracoval několik současných ožehavých témat a přimíchal k nim lehkou scifi linku. Výsledkem je pak naprosto vynikající, neuvěřitelně čtivé, napínavé a mnohoúrovňové dílo, které vás rozhodně nenechá klidnými. Je to přesně ten typ knihy, nad kterou si ve 2 v noci říkáte, že už byste vážně měli jít spát, protože to bude ráno šílený, ale...no ...tak ještě jednu stránku...nebo kapitolu...? Zkrátka skvělý a výborný počin. 6* z 5

12.04.2021 5 z 5

Ticho promlouvá Ticho promlouvá Eckhart Tolle

Co zbyde z vašich obav a tužeb spojených s problematickými situacemi vašeho života, jež zaměstnávají vaší pozornost? Pomlčka - pět centimetrů dlouhá pomlčka mezi datem vašeho narození a datem vašeho úmrtí na náhrobní desce.

19.02.2021 5 z 5

Ghostwriter Ghostwriter Alessandra Torre

Výborná kniha. Autorka si se mnou hrála od začátku do konce. Moc se mi líbila povaha hlavní hrdinky (mám ráda tyhle asociály:-)), způsob jakým se odvíjel děj, styl knihy, který se krásně četl a moc se těším, až si od autorky přečtu něco dalšího.

04.01.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Lapena má dar psát svižně, napínavě a její knihy může čtenář shltnout během dvou dnů. Princip 10 malých černoušků, na kterém je děj této knihy vystavěn, mě vždycky bavil. Postavy se mi tedy trochu pletly, příliš mnoho párů. A taky mám ráda, když mám možnost přijít na pachatele sama a ne, že se najednou objeví nějaké vysvětlení, o kterém doteď nebyla řeč, nebo se na předposlední stránce objeví nějaký důkaz, který jednoznačně ukáže na pachatele. Z těchto důvodů nedávám plný počet ale jen 4*.

08.12.2020 4 z 5

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

Tohle byla hodně milá kniha, která ovšem absolutně nesplnila má očekávání. Až když jsem byla v půlce, tak jsem zjistila, že knižně vyšla v roce 1957 a to pak leccos vysvětluje. Je to takové pohádkové sci-fi, kde se toho zas tak moc neděje, děj plyne pomalu a představy o budoucnosti - konkrétně roku 2000- jsou naivně úsměvné. Tak 3,5*

18.09.2020 3 z 5