Bača Bača komentáře u knih

Policie Policie Jo Nesbø

Poslední ze série (překladu v ČR). Před lety jsem dostal typ na mastera Larssona a jeho ¨trilogii¨, u které se také nelze mnoho nudit. Tím jsem se dostal k severským autorům a především k Mistrovi. Nebojím se použít onoho označení, jelikož nám Nesbø od svých počátků (beru chronologické řazení knih, ne roky vydání v ČR) dokazuje, že se lze z průměrného autora dostat na celosvětovou špičku! Nesbø mě nikdy nepřestane bavit a budu jej zdolávat jedním dechem. Jedno dlouhé odpoledne protažené do pozdní noci (jednoduše nešlo přestat číst) a poslední přeložené dílo mám za sebou! Autor to na nás sype z mnoha stran a čtenáře nešetří, mozek chrlí jednu dedukci za druhou, aby ke konci byl opět vržen na naprosto jiný cíl. Hlava slušně zamotaná a výsledek je jediný, je potřeba popohnat nakladatelství, ať mašírují a překládají! =)

P.S.: Všem, kteří čtou komentáře a váhají nad Nesbøem, DOPORUČUJI číst od Netopýra chronologicky a vyčkejte na konečné knihy, věřte, že lépe pochopíte celkově postavu HH a budete mít skvělý zážitek! ;)

29.04.2015

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Velmi poutavý příběh! Jak napsala Veronique, po přečtení se musí přestat bát duchů i ten největší strašpytel a já plně souhlasím. Gaiman podává své postavy tak nenuceně a dokonale, že jste najednou jako malá moucha neustále poletující za malým Nikem mezi náhrobky a prožíváte skvělé zážitky. Pravdou však i je, že kniha tak nějak, nedokončená.

05.03.2013

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Hodina děsu... Co říci... Název knihy předurčuje zajímavé čtení, ale za mě můžu říci, že nebýt povídek Prám a snad trochu i Nona, zařadil bych knihu spíše, které nechci nikdy už vidět. Pro mě rozhodně jedna ze slabých Kingovek! Za Prám, dávám dvě hvězdy, jinak bych musel snad i do minusu...

22.11.2012 2 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

I já jsem se k této knize nejdříve dostal přes filmovou verzi. Avšak jsem se zařekl a napřed si jí přečetl a až poté viděl film. A kniha jednoznačně vede!!! Perfektní kniha, kterou jsem přečetl jedním dechem! Skvělé zpracování, vřele doporučuji všem! =)

12.11.2012

Levhart Levhart Jo Nesbø

Levhart... U nás prozatím poslední přeložená kniha série o Harry Holeovi.... Co dodat. tento detektiv musí přirůst k srdci každému fandovi detektivních románů. Ve všech předešlých dílech Nesbø Harry nešetřil, nakládal na něj jednu pohromu za druhou. Ale v tomto díle, klobouk dolů =) Člověk se jednoznačně nenudí!!! A koho by případně odradil onen vyšší počet stránek, nelekejte se! Vážně se ne ani na jedné z nich nebudete nudit a knihu zvládnete za dva večery! =) Jo Nesbø opět dokazuje, že je mistrem detektivního románu. Těším se na další knihy, které snad budou přeloženy brzy a více dílů! Jednoduše, čtěte, čtěte a nudit se opravdu nebudete!!! =)

03.12.2013 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Vyhlídka na věčnost... Co dodat, Mistr Kulhánek to opět chrlí ze všech stran, nedá oddychu a člověka totálně přikotví a nepustí! Jediné, co mě trochu mrzelo bylo, jak dopadli někteří členové Klubu, ale co naplat. Kulhánkův popis pekla je něco neskutečného! A co dodat k panu Mluvčímu, jak autor nenechá čtenáře chvilku v klidu, tak Mluvčí nenechá jednoho démona vcelku... =) A... Rozhovory Mluvčího s Devlinem, no comment!!! =D Dlouho jsem se takto nepobavil! Rozhovory na úrovni, cesta, dávání Devlina do jednoho kusu a dorazil mě doznáním, že pan L si najme psychologa =D Celá kniha neskutečně čtivá a už jen kvůli konečné fázi s Devlinem (panem L) vřele doporučuji přečíst!!! =)

11.11.2013 5 z 5

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

První dílo pana Kulhánka o upírech... Na tento kus jsem se dostal na doporučení od mé dobré kamarádky. Prý se nebudu nudit a Stmívání (ač jsem jej nečetl, ale shlédl filmové zpracování, dva díly) bude oproti tomu nuda. A světe div se, měla pravdu!!! =) Kulhánek nejen, že tak trochu překope veškeré poznatky o upírech, které obecná veřejnost zná z filmů a knižních zpracování, ale ROZHODNĚ se mu to povedlo! Ikdyž je to o prvotina o upírech, je kniha čtivá, má spád a čtenář se nenudí!!! Mohu jen a pouze doporučit! A samozřejmě i volné pokračování, čím je Noční klub I a Noční klub II. =)

Bikiny Bikiny James Patterson

James Patterson opět dokázal, že je mistrem svého oboru. Knihu jsem dal ze jediné odpoledne a večer =) Neskutečný spád od začátku do konce! Knihu doporučuji opravdu všem, vyjma tedy osob se slabou povahou, či žaludkem. Scény v knize jsou popisovány skvěle, ale ne všichni to musí snést... Každopádně, 5*!!!

31.10.2013

Švábi Švábi Jo Nesbø

Knihu jsem přečetl opět skoro na jeden zátah. Čtivá a dobře psaná. Jak jsem četl některé příspěvky, musím s některými souhlasit. Ano, Švábi jsou Nesbovou ¨slabší¨ knihou, ale je třeba si uvědomit, že je druhou v řadě v celé sérii o Harry Holeovi. To, že vyšla až tento rok u nás, neznamená že je to jeho poslední kus. Prvně vyšla v roce 1998. A jak jsem psal, je zde ještě vidět o něco slabší příběh, než které předvádí Nesbo v dalších svých dílech této série! Rozhodně si ale zaslouží své místo a jedná se o kus k dobrému čtení! Těším se až překlad trochu zrychlí a budeme si moci přečíst další knihy o Harry Holeovi.

14.10.2013 4 z 5

Jack a Jill Jack a Jill James Patterson

Patterson opět nezklamal a v díle Jack a Jill mě opět dokázal přišpendlit veškerou pozornost jen na knihu a ocitnout se po boku Alexe Crosse a Johna Samsona v kolotoči vyšetřování. Patterson dokáže čtenáře nejen vtáhnout do děje skvělými dialogy, ale také hrůzami, které dokáže popsat do posledního detailu. Kniha má neskutečný spád a ikdyž jsem tušil trochu ¨návnadu¨ kdo stojí za vraždami, Patterson si opět dokázal najít skulinku, kterou mě odrovnal a já opět netrefil. =) Skvělá kniha a vřele doporučuji všem, kteří váhají nad tímto autorem. Jednoduše, přestaňte váhat a pusťte se do čtení, rozhodně nebudete zklamáni!!! Jedině snad druhý den v práci, kdy vám budou chybět ony nedospané hodiny věnované čtení... =)

08.10.2013

Osvícení Osvícení Stephen King

Musím souhlasit s názory jiných, Osvícení ´´něco´´ chybělo.. Scény nebyly popisovány špatně, ale opět jsem čekal více. Za mě průměr, tudíž za tři...

21.11.2012 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Od Jo Nesba jsem přečetl celou serii o Harry Holeovi (vyjma Švábů). A musím podotknout, že všechny knihy byly výborné a Sněhulák to jen potvrzuje! Přikoval mě to křesla a nešlo se odpoutat do samého konce. Vřele doporučuji číst!!! =)

19.11.2012 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Noční klub... Po Vládcích strachu jsem se vrhl i na toto zpracování o upírech a ... A jednoduše se nemohl odtrhnout, dokud jsem to za odpoledne nepřečetl =)... Nejen, že se mi líbil skvělý nápad se samotným Nočním klubem (škoda jak celý nakonec dopadl), ale následné propojení s tématikou upírů, klobou dolů!!! Neskutečně čtivé dílo, které vás nenechá chvilku oddychnout a stále žene zvědavost dál a dál... =D Skvělé dílo, kde Mistr Kulhánek opět dokázal podat nekonvenční pohled na upíry. A přiznávám, sarkasmus a černý humor Kulhánka mi začíná být bližší. Navíc, ¨Ten druhý¨ je mým favoritem a těším se, že v druhém pokračování dostane více prostoru! =D

A pavouk přichází A pavouk přichází James Patterson

Pattersonova první detektivka s Alexem Crossem. A jak je zvykem tohoto autora, čtenáře vyloženě nešetří a pere to do čtenářů hlava nehlava! Kniha nemá chybu a rozhodně doporučuji všem číst! Ostatně, jako všechny knihy od Pattersona. Zopakuji stejně jako Zlosynus, BOMBA!!! P.S.: Na filmové zpracování ani nekoukejte!!! Ač se Morgan Freeman snaží, celkové pojetí se rovná braku...

15.10.2013

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Povídka Nadaný žák byla dobrá, ale připadá mi, že na takový zajímavý námět by se dala i více rozvinout, především konec povídky byl zatraceně rychle utnutý. Druhá povídka, Tělo, mě zklamala. Ač nerad, souhlasím s uživatelem ´´habakkuk´´ čekal jsem prostě o dost víc...

19.11.2012 3 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Musím se přiznat, že je to má první kniha od Kinga. Dle všech komentářů jsem se na ní vyloženě těšil, byla popisována moc zajímavě. Avšak po přečtení se přiznávám, že jsem došel k jakémusi zklamání. Možná jsem čekal moc, snad si ji budu v budoucnu muset přečíst ještě jednou, nevím... Příběh rozhodně zajímavý, ale ten konec mohl být i jinačí obrátky =) ... Přiznám se, že ono přeskakování mezi dějem a výpisky knih budoucích mi někdy trochu zamotaly hlavu. =) Ale abych jenom nehanil, kniha se čte leckdy svižně a příjemně. Těším se na další knihu od Kinga. =)

15.11.2012 3 z 5

Kříže Kříže Jiří Kulhánek

Serie Divocí a zlí... Co dodat?! Lidi čtěte, čtěte a opět čtěte!!! Celá série jde vzít na jeden zátah, mám to ozkoušené... =) Člověk se ani chvilku nenudí a Mistr to na čtenáře opět sype ze všech stran! Líbily se mi i odkazy na sérii Cesta krve! =) Závěr neskutečný a Patejl je borec co projde od frontového vojáka, přes speciála,svatého, temného až po ... Co vlastně? =) Čtěte a dovíte se!

26.11.2013 5 z 5

Cynik Cynik Jiří Kulhánek

Aha, takže Cestu krve III: Kat nenapsal sám Mistr... Tak nic =D Možná dočtu jindy

18.11.2013 4 z 5

Cynik Cynik Jiří Kulhánek

Cynik... Dočteno... Co dodat =) Není nad to být výkonnější než Terminátor, být věčně pod povzbuzujícímu prostředky a nechat si ničit tělo výbuchy =) Ale část, kdy hlavní hrdina leží v džungli, uřezává si nohu a ¨vzberkává¨se je prostě bomba!

P.S.: Dostala se mi do ruky zřejmě třetí část serie, ale tady jsem jí nikde nenašel. Je to psané jako trojka Cesty krve pod názvem Kat... Je to správné, nebo je vše dílem někoho jiného, nevíte? Díky

18.11.2013 4 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Noční klub II... A opět jedno odpoledne strávené s upíry. Nejde, opravdu nejde tuto knihu odložit ani na chvilku, nemluvě o tom, že bych jí měl třeba dočítat druhý den! =D Jak napsal/a tanuki, Kulhánek vám nedá šanci se odtrhnout a na chvilku vydechnout. Opět skvěle zpracované a přes ujasnění všeho z prvního dílu, hromady mrtvol a krve se opět na konci dostáváme k původní myšlence Nočního klubu a jeho ¨obměně¨... Čtěte, čtěte, čtěte!!! Nebudete se rozhodně nudit a Kulhánkův černý humor jen vše podtrhuje!

P.S.: Autorovi dík za větší prostor ¨Tomu druhému¨ =D ... Leckdy mi myšlenkové souboje Tobiáše a Toho druhého připomínají mě samotného! =D =D =D