babyboar babyboar komentáře u knih

Nahá Nahá Raine Miller

Hodně velká slabota, snaha svézt se na vlně popularity erotických románů, v podstatě výcuc z Odstínů. Pokud se necítíte na 600 stran Odstínů šedi, je pro vás tento 150 stránkový odvárek v light verzi (Ethan zatím nemá potřebu Brynn nařezat, narozdíl od krotnoucího Christiana) vhodnou četbou.

11.08.2013 1 z 5

Láska nebeská Láska nebeská Mariusz Szczygieł

Szczygiel je symapťák a má o nás, Češích, velmi zajímavé postřehy. Jeho knížky jsou čtivé. Sice mi tahle přišla trošku jako takový vývárek Gottlandu, ale početla jsem si a spojení s literaturou mne velmi potěšilo. Až jsem se zastyděla, že nemám tolik české klasiky načteno a budu to muset co nejrychleji napravit.

04.07.2013 4 z 5

Poslední tečka za Rukopisy Poslední tečka za Rukopisy Miloš Urban

Knihu jsem si půjčila, protože mne jako bohemistku upoutal už její název a také proto, že se mi líbil Urbanův poslední román Praga Piccola. Líbí se mi až postmoderní styl psaní (předstíraná literatura faktu, komunikace se čtenářem, prolínání žánrů a hra s grafikou). Pojetí fikce na téma Hanka a Linda je též velmi zajímavé, vyvolá na tváři lehký úsměv a možná v hloubi duše vás, stejně jako mě, nahlodá červíček s otázkou "A proč ne?".

11.03.2013 4 z 5

Můj vysvlečenej deník Můj vysvlečenej deník Johana Rubínová

Knížkou jsem úplně nadšená. Občas si od seriozní četby odpočinu nějakou tou Monyovkou, ale tahle knížka není jen obyčejný dívčí románek. Deníky jsem si psala cca od třetí třídy až zhruba do věku, ve kterém Johana napsala svou knihu, takže znám ten pocit, kdy člověk "listuje svým životem nazpět". Sama Johana v deníku uvádí poznámku literárního vědce, že se mu kniha zdá problémy mladých přesycená . Ovšem ač si to chceme či nechceme přiznat, život takový je a není vůbec nepravděpodobné, že se už v mládí setkáváme v okolí s problematikou nechtěného těhotenství, drog, rodinných trablů, onkologických onemocnění u blízkých, sebevraždy či pobytu v psychiatrickém zařízení. Jen zkuste popřemýšlet sami o svém okolí... Moc se mi líbí styl, jakým je kniha napsaná, ač to tak Johana možná ani nechtěla. Prolínání časových rovin, napínání čtenáře, autentický jazyk včetně hrubek (včetně opakovaného měkkého "i" v příčestí minulém i v případě, že Johana mluví pouze o dívkách). Knížku jsem si "šetřila", jinak bych ji přečetla jedním dechem. A po jejím přečtení jsem si říkala, že se mi bude po Johaně stýskat. :-) Docela bych uvítala třeba i další pokračování, s časovým odstupem, jak se postavy vyvíjí dál. Ale chápu, že autorka se chce ubírat jiným směrem. Budu se tedy těšit na nějakou další knížku, i když s větší dávkou fikce.

09.01.2013 5 z 5

Čechy, země zaslíbená Čechy, země zaslíbená Petra Hůlová

Kniha se mi líbila. Od autorky jsem předtím četla pouze Umělohmotný třípokoj, což je samozřejmě úplně jiná četba. Pokud má autorka skutečné informace z přistěhovaleckých komunit, tak se dokázala do hlavní hrdinky velice pěkně stylizovat a předložit nám náčrt toho, jak se žije různým menšinám v Praze. Myslím, že kniha mi vytvořila i jiný pohled na tyto lidi, než jsem měla doposud.

15.11.2012 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Rozhodně nejslabší hartlovka. :-( Ale čtivé to je...

20.05.2019 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Knížka zdánlivě o ničem. Žádné dramatické zápletky ani napětí jako v té předchozí. Přesto je velmi čtivá a rukopis Třeštíkové nepřehlédnutelný. A protagonistka v mém věku. Líbí se mi poukázání na fenomén kdy mladí lidé odejdou studovat do města a pak mají pocit, že nepatří
ani do města ale ani do své rodné vsi. Zprvu vtipné, pak už méně. Je-li konec dobrý či špatný ať posoudí každý čtenář sám. Dospět se dá i v 33 letech...

14.11.2018 4 z 5

Víkend v Londýně Víkend v Londýně Jan Folný (p)

Na novou knížku Jana Folného jsem se velmi těšila a má očekávání byla naplněna. Baví mě sty jehol psaní. Kniha se mi četla sama, nejraději bych si příběh jednoho víkendu v Londýně přečetla za odpoledne. Jen mít čas. I když ono není v životě kam spěchat, protože je sám o sobě dost krátký. Aspoň, že do té čtyřicítky mám ještě chvíli čas.

22.05.2018 5 z 5

Možná trošku slabší než předchozí díly, ale závěr jasně zanechal touhu přečíst i čtvrtý díl.

13.03.2018 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Rozjezd byl trochu pomalejší, ale nakonec jsem se začetla. Líbilo se mi vyprávění příběhu na různých časových rovinách. Jen se nemohu rozhodnout, kdo z postav mi byl vůbec sympatický. Nejvíce asi dvojčata. Knížku jsem nakonec zhltala až do konce, který mi vůbec nepřišel špatný jako jiným čtenářům. Po průměrných Bábovkách jsem se pustila do Třeštíkové č.3 "To prší moře".

14.02.2018 5 z 5

Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Tomáš Kosačík

Další z řady tolik oblíbených motivačních knih. Možná jsou to tak trochu motivační knihy "v kostce", protože se jedná o krátké kapitolky (sloupky) na různá na sebe nijak nenavazující témata. Kniha je zajímavá především tím, že ji napsal ten "Břicháč Tom" Kosačík. Svým způsobem to pojal velmi dobře marketingově. Ti, kdo ho znají, těm má možnost promluvit do duše a ukázat správnou cestu nejen v hubnutí, ale i v životě. A ti, kdo ho neznají, tak nemohou uniknout stálému připomínání autorství třech knih o hubnutí a jejich dech beroucího úspěchu.
Poučky obsažené v knize všichni známe, více o nich a moc je nedodržujeme, protože je milion důvodů proč to nejde. Tak zkusme alespoň ten počet důvodů zredukovat.:-)

25.01.2018 3 z 5

Želvy Ninja: Menu číslo 2: Jedinečný originál Želvy Ninja: Menu číslo 2: Jedinečný originál Kevin Eastman

Komiksy běžně nečtu, ale želvy jsou moje srdeční záležitostz dětství. A tato forma želv "pro dospělé" mě fakt baví. Je to trochu nezvyk oproti animovaném seriálu, ale svým způsobem je ten komiks daleko lepší!

27.07.2017 5 z 5

Diagnóza: učitelka Diagnóza: učitelka Gabriela Falcová

Neí to žádné hluboké literární dílo, ale pokud jste studovali školu pedagogického směru nebo máte zkušenost s pedagogickou praxí, určitě se u knížky pobavíte. Paní Falcová knihu vypráví jako kámoška u kafe a je z ní cítit, že je to společenská energická žena. Chvílemi jsem s ní musela upřímně souhlasit, chvílemi se neméně upřímně smát.

20.07.2017 5 z 5

Únava materiálu Únava materiálu Marek Šindelka

Tato kniha se mi velmi těžko hodnotí. Chtěla jsem si ji přečíst ještě před jejím oceněním, ale tak nějak to vyšlo, že jsem se k ní dostala právě ve chvíli, kdy získala cenu ML. Z pohledu literárního se mi kniha líbila velmi. Bála jsem se, že půjde o nesouvislé, "umělecké" lyrické texty, které člověk pochopí až po několikerém přečtení. Naštěstí tomu tak nebylo. Vyprávění ve své zkratkovitosti čtenáře pohltí, sevře úzkostí a vrhne jej do víru myšlenek. Závěr mě sice také nechal chvíli na pochybách, ale domnívám se, že jsem mu porozuměla a jsem za něj ráda. Nejvíce jsem se obávala sladkého závěru z pohádky. Co se mi ovšem nelíbí, nebo je v rozporu s mým světonázorem, je očividná podpora migrační vlny, s níž se Evropa aktuálně potýká včetně všech důsledků. Kniha přímo na čtenáře vřeští pdpru chudáků migrantů. Ono, kdyby do Evropy putovali občas třeba dva bratři, bylo by to člověku při čtení i líto. Koneckonců knihy s tématem útěk vychází stále a stále, světové války, holocaust... a vždy je to neveselé čtení, kdy trpí lidé, jenže tyto problémy se musí řešit systémově. Chvílemi jsem tedy s autorem nesouhlasila, ale i to je dle mého názoru účel literatury. Rozpoutávat diskuse o dění kolem nás. A svým vystoupením na ML mě Šindelka v mém názoru jen utvrdil.

13.04.2017 4 z 5

Setkání o Vánocích Setkání o Vánocích Abby Clements

Milá romantická knížka, která čtenářky naladí do sváteční nálady. Sympatičtí hrdinové různých věkových kategorií, lehce dramatický příběh s happy endem a blížící se Vánoce. Doporučuji číst jako adventní kalendář. :)

26.12.2016 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Místy průhledné a předvídatelné, ale opět dojáček jako "Než jsem tě poznala". Moyesová je čtivé (spíše) babské čtení. :)

31.08.2016 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Super oddechovka na dovolenou, nebo na čtení v MHD. Krátké příběhy se dobře čtou a proplétají se jeden s druhým. Knihu ocení čtenáři Viewegha, Monyové nebo třeba Hartla. Mně osobně se ovšem Hartl líbíl více.

22.08.2016 4 z 5

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Po dlouhé době jsem se zase dostala ke čtení foglarovky a nadšení ze čtení bylo téměř stejné jako v pubertě.

30.05.2016 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Velmi zajímavý příběh na zajímavé téma. O Lilly Elbe jsem neměla ani ponětí a přestože byl příběh upraven do čtenářsky atraktivnějšího autorského obrazu, přinesla kniha i odkazy na skutečné události. Jsem zvědavá na filmové zpracování.

30.05.2016 5 z 5

Klárka a 11 babiček Klárka a 11 babiček Olga Černá

Povedená knížka pro děti, kterou zvládne i méně zkušený čtenář, ale pobaví se u ní i dospělý (např. náznakem lehké politické satiry :-). Knížka je malá, takže neodradí, je krásně zpracovaná graficky formou dopisů a nápodoby rukopisu, kreseb a pohlednic. Během čtení poznáme různé typy současných žen a jejich povah a kromě šťastného konce nás čeká i něco málo z temných sil.

08.05.2016 5 z 5