babicka_amalka babicka_amalka komentáře u knih

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

další z nádherných knih, které vydával Odeon ve svém Klubu čtenářů; a která se četla skvěle před 33 lety, stejně jako dnes; i v dnešním uspěchaném světě stojí za to po ní znovu sáhnout;

13.02.2017

Jak voní tymián Jak voní tymián Marcel Pagnol

naprosto úžasná kniha, kterou jsem kdysi četla jedním dechem; a dnes dodatečně ji oceňuji ještě víc, protože jsem měla možnost ten krásný, i když i poněkud drsný kraj vidět na vlastní oči a jen si potvrdit, že Pagnolův jazyk tu atmosféru i kraj víc než výstižně popisuje;

13.02.2017 5 z 5

Židovská válka Židovská válka Lion Feuchtwanger

pro mě jednoznačně nejoblíbenější z Feuchtwangerových knih

12.02.2017 5 z 5

Tři muži ve člunu a na toulkách Tři muži ve člunu a na toulkách Jerome Klapka Jerome

četla jsem několikrát, poslouchala jako audio - a vždycky jsem byla spokojená;

12.02.2017 5 z 5

klasika - bez ní by nebyla anglická literatura kompletní ;-)

Malá světová obrazárna Malá světová obrazárna Olga Spalová -Srbová

skvělá populárně naučná kniha

12.02.2017 5 z 5

Neboť jejich je království nebeské Neboť jejich je království nebeské Kjetil Try

rozvleklé, natahované, překombinované - v recenzích silně přeceňované; rozhodně mě to nijak nenadchlo;

12.02.2017 2 z 5

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

moje nejoblíbenější verneovka; zřejmě i proto, že jako každé dítě jsem toužila mít taky dva roky - a nejen dva měsíce - prázdnin ;-)

Ranní ptáček Ranní ptáček Eric Malpass

trochu smutné, trochu veselé - v každém případě nádherné čtení; vřele doporučuji!

Poslední právo Poslední právo Philip Shelby

četlo se mi dobře, zejména konec měl zajímavý spád;

11.02.2017 4 z 5

Hluboký hrob Hluboký hrob Steve Robinson

právě jsem dočetla; ale na rozdíl od ostatních nějak zvlášť nadšená nejsem; příběh celkem banální, rozvleklý, teprve posledních cca 50 stránek to má trochu spád; rozhodně jsem po prvním dílu a přečtení zdejších nadšených komentářů čekala víc;
přesto se těším na další příběh - Poslední anglickou královnu; už jsem ji zahlédla kdesi v předprodeji; a jen doufám, že knížka se bude víc blížit té první, něž té právě dočtené;

08.02.2017 3 z 5

Tajemství mladíkova hrobu Tajemství mladíkova hrobu Pieter Aspe (p)

spíš kvůli Bruggám než příběhu ;-))

07.02.2017 5 z 5

Navštívení krásy – italská renesanční lyrika Navštívení krásy – italská renesanční lyrika Giovanni Boccaccio

knížka byla součástí edice, kterou jsme měli doma předplacenou; stejně jako jiné i tahle patřila k těm skvělým, co se v edici objevily; a vybrané texty byly skvělé nejen v době svého vzniku, ale i dnes; na kráse knihy mají ovšem nemalý podíl skvělé překlady!

Návrat do Sighetu Návrat do Sighetu Elie Wiesel

četla jsem už kdysi dávno, přesto na tuhle knížku nemůžu zapomenout; doporučuji!

Nepřirozená smrt Nepřirozená smrt Leah Ruth Robinson

běžný lékařský thriller - neurazí, nenadchne;

07.02.2017 3 z 5

Sněhurka musí zemřít Sněhurka musí zemřít Nele Neuhaus

četla jsem v němčině na doporučení kamarádky; díky tomu jsem si pak přečetla i další a nebyla jsem zklamána;

Faktor strachu Faktor strachu Kyle Mills

klasika - typický špionážní román, ale čte se překvapivě dobře;

Stiskni ENTER Stiskni ENTER John McLaren

bavilo mě to

Dívka na zabití Dívka na zabití Val McDermid

Val McDermidová určitě nebude patřit k mým nejoblíbenějším autorkám - na rozdíl od jiných čtenářů se pro její knihy ani po několika pokusech nedokážu patřičně nadchnout;

07.02.2017 3 z 5

Dvojexpozice Dvojexpozice Barbara Taylor McCafferty

zase něco jiného - osvěžující je motiv dvojčat; dobře se četlo;