Malá světová obrazárna přehled

Malá světová obrazárna https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76489/mala-svetova-obrazar-76489.jpg 4 14 14

Kniha známé rozhlasové redaktorky představuje nejslavnější obrazy ze světových galérií a muzeí. Obraz na reprodukci je doplněn povídáním o autorovi a okolnostech vzniku obrazu. Celkem je v knize zastoupeno 52 obrazů a autorů (např. Noční hlídka od Rembrandta, Zavražděný Marat od J. L. Davida, Slunečnice od van Gogha, Zrození Venuše od Botticelliho, Mona Lisa od da Vinciho aj).... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Malá světová obrazárna. Přihlašte se a napište ho.

Hanka_Bohmova
14.04.2020 4 z 5

Moc pěkná popularizační kniha, dokáže zaujmout a nadchnout. Text je velmi živý, jako bych autorku/průvodce na vlastní uši slyšela. Přestože nejsem zrovna auditivní typ, dovedu si představit, jak báječný mohl být i původní rozhlasový pořad.
Četbu jsem - chvála digitalizaci! - doprovodila brouzdáním po Google Arts & Culture.
Teď si ještě musím promyslet, jakou formou prožitek a poučení z knihy nejlépe zpřístupnit dětem.

jana14
08.12.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem si vypůjčila někdy ve 14 v knihovně a opravdu mě, velmi poutavou a nenásilnou formou, hodně hodně naučila o malířství a o tom, jak se dívat na obrazy. Díky ní jsem si potom začala vypůjčovat monografie, životopisy i romány o světových malířích a když se otevřely hranice, tak jsem vyrazila do galerií.

babicka_amalka
12.02.2017 5 z 5

skvělá populárně naučná kniha

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Malá světová obrazárna v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x

výtvarné umění obrazy (umění)

Olga Spalová -Srbová
česká, 1914 - 1987
1971  84%Malá světová obrazárna
1968  87%Co to je, když se řekne...
1978  93%Sága rodu Budilova
1958  0%Pomněnky