Ranní ptáček

Ranní ptáček https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44791/ranni-ptacek-44791.jpg 4 39 12

Příběh malého chlapce, který žije ve velké rodině, je psán s jemným humorem a laskavým porozuměním pro psychologii dítěte. Edice Čtení na dovolenou.

Literatura světová , Humor , Rodina

Vydáno: , Odeon

Morning’s At Seven , 1967

Greenfingers
27.02.2021 5 z 5

Dojemný příběh rodiny Pentecostů vyprávěn s lehkostí a nadhledem. Autor, který bohužel není u nás vydáván, ve svém románu dokázal, že i na malé ploše lze vytvořit hodnotné dílo plné poetiky a jemného laskavého humoru.

mol378
30.09.2019 5 z 5

Milá, příjemná, nenápadná a optimistická kniha, malá rozsahem, velká myšlenkami. Moc hezká. Svým dojemným a velmi hlubokým závěrem se pro mě stala krásnou. Nepotřebuje velká slova, tragické zvraty, extrémní prostředí, přesto obsahuje vše, co obnáší život sám. Doporučuji.

katerina5544
17.09.2019 4 z 5

Hezká a milá knížka. Škoda, že není delší, ráda bych si o rodince početla více :)

Koka
07.09.2019 5 z 5

Překrásné! Příběh samotný je docela všední: zachycuje krátký časový úsek, pár měsíců života jedné anglické rodiny, přičemž domácnost - na dnešní poměry by to bylo nevídané - tvoří děda, jeho dvě neprovdané a povahově rozdílné dcery, jeho osamělá stárnoucí sestra a jeho ženatý syn (spisovatel) s manželkou a malým synem.
A právě ten syn, mimořádně senzitivní a docela všetečný kluk, je "hybatelem" mnoha událostí, tvořících děj románu.
Velice mě zaujala výstavba textu: každá kapitola začíná neuvěřitelně krásným, propracovaným úvodem navozujícím atmosféru chvíle pomocí lyrického popisu přírody či fáze dne, textem, jehož krása se blíži snad jen Prišvinovým textům. Po lyrickém úvodu se děj epizody rozvine a konec většiny epizod pak dopadne dost nešťastně, problematicky až téměř tragicky.
Nic humorného jsem v knize nenašla, ale lze tam najít hodně vlídnosti, porozumění, vzájemného škorpení lidí, kteří se vlastně mají moc moc rádi.
Okamžitě po dočtení jsem se pídila po dalších dílech tohoto autora a s nelibostí zjistila, že i když byl - dle angl. wikipedie - hodně plodným spisovatelem, u nás kromě této malé knížečky, vydané v "nevážné" edici dovolenkového čtení, nevyšlo vůbec nic. Možná by toto mé odhalení mohlo být tipem pro vydavatele, hledajícího hodnotné, zatím u nás nikdy nevydané tituly.

jura777
26.07.2019

Vypadá to na úžasně humornou knihu, ale tak jednoduché, to zase není. Velmi příjemné překvapení...

PanKrbec
12.07.2019

Tuto knížku jsem četl někdy před dvaceti lety. Pravděpodobně mne tenkrát nijak nezaujala, protože si z ní nic nevybavuji, ale když tady čtu ty kladné recenze, nezbývá mi, než ji přečíst znovu.

felia
03.04.2019

Tuto knihu sem poprvé přečetl, když vyšla v Odeonu. Okouzlil mě jemný autorův humor. Skvostná kniha, rád ji opakovaně čtu

Slůník
11.03.2019 4 z 5

Prostě roztomilé :)

DivnýJanko
21.08.2018 5 z 5

krásne, oddychové, v rovinách klasického anglického humoru s niečím naviac

babicka_amalka
12.02.2017 5 z 5

trochu smutné, trochu veselé - v každém případě nádherné čtení; vřele doporučuji!

astroweb
03.03.2015 5 z 5

Veliké, milé a nádherné překvapení. Skvělé čtení a nejen humorné. Něco mezi Saturninem a Otou Pavlem.

p.stranska
08.11.2012 3 z 5

je to sranda...do vlaku, na dovolenou, do postele při chřipce jako stvořené

Autorovy knížky

Eric Malpass