Poslední právo

od:

Poslední právo

Když černošský generál Griffin North, významný vojenský idol, zahyne při letecké katastrofě, dospěje zvláštní vyšetřovací komise k závěru, že šlo o tragickou nehodu zaviněnou chybou pilota. Avšak Mollie Smithová ze CID má o takové verzi oprávněné pochybnosti. Rozhodne se zjistit pravdu třeba i na vlastní pěst, bude-li to nutné. Je přesvědčena, že na generála byl spáchán atentát, a obává se, že vysoce postavení vládní úředníci jsou všeho schopní, jen aby znemožnily muži černé pleti zaujmout místo v Bílém domě. Potom je Mollie nalezena mrtvá. Zůstává na její žačce a nejlepší přítelkyni Rachel Collinsové, aby se dobrala jádra věci a poprala se se silami, kterým jde jen o to, aby zmařily její úsilí pomstít smrt přítelkyně. Postupně Rachel odhalí šokující tajemství, které by mohlo změnit její život jednou provždy. Pokud ovšem vůbec přežije......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32418/posledni-pravo-WYp-32418.jpg 4.314
Originální název:

Last Rights (1997)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Alpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
Shanib
06.06.2017

Proč není víc takových spisovatelů jako Shelby? Na jeho politické thrillery nedám dopustit. Je to kvalitní knížka s nečekaným odhalením ke konci, který sice nastal rychle, ale zas tak to knížce neškodí. Také se mi líbí vyváženost akce, vykreslení postav a technických popisů.

babicka_amalka
11.02.2017

četlo se mi dobře, zejména konec měl zajímavý spád;

soukroma
15.11.2016

Trochu moc zdlouhavé zpočátku a přehnaně uspěchané nakonec. Ale prostředek je opravdu svělý, kdy svoji lidskou kořist loví hned několik stran, zlých i těch hodnějších - a to ještě bez pomoci Internetu.
Jen kdyby v textu nebylo tolik překlepů...


Autor a jeho další knihy

Philip Shelby

Philip Shelby
americká, 1950

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených23x
v Knihotéce4x
v Chystám se číst1x