babicka_amalka - Příspěvky

Bílá tmaBílá tmaZ. Hamerová

to bylo drsný... paní Hamerová asi nebude patřit k mým oblíbeným autorkám :-)

Bretaňské poměryBretaňské poměryJ. Bannalec (pseudonym)

trošku rozvláčné; ale příjemné na knížce bylo, že se netopila v záplavě krve, násilí a hrubosti, jak bývá dneska tak časté; a k tomu krásná Bretaň....

OsmOsmR. Třeštíková

všude velkolepé recenze - na další z okamžitě zapomenutelných knih (snad ještě dřív, než dočteno) současné české autorky, připomínající spíš než kvalitní příběh nepříliš povedené školní slohové cvičení;

Zabij mě znovuZabij mě znovuR. Abbott

knížce by velmi prospělo zkrátit nejméně o 1/3, navíc ten pochybný konec s Frankem...

Incident v ČecháchIncident v ČecháchT. Årnfelt

Tedy - tak hloupou slátaninu jsem už hodně dlouho nečetla! A stálo mě to velké přemáhání knihu vůbec dočíst. Mám ráda kombinaci historie, napětí, dobrodružství - ale tohle byl vysloveně brak a ještě k tomu červená knihovna v tom nejhorším slova smyslu. Holt jsem zase jednou naletěla na anotaci - patrně jsme každý četl úplně jinou knihu ;-) Škoda, mohl to být dobrý příběh, jen to asi chtělo jiného a schopnějšího autora.

Pátý elementPátý elementJ. Brekke

i za mě tentokrát zklamání - neustále přeskakování z času do času čtení rozhodně nijak nezpříjemnilo - bylo příliš chaotické a bylo ho moc; tak snad příští díl bude zase lepší ;-)

25.12.2018

Tajemství Hieronyma BoscheTajemství Hieronyma BoscheP. Dempf

dobrý, jen ten konec se trochu nepovedl

25.11.2018

Vánoční plavbaVánoční plavbaM. H. Clark

jedna z těch slabších, ale číst se to dá; jednoduchý a oddechový příběh bez jinak téměř všudypřítomné přemíry násilím;

13.11.2018

Vánoce po francouzskuVánoce po francouzskuF. Valpy

původně jsem si chtěla knihu zařadit do výzvy jako knihu s vánoční tématikou - po přečtení však pro mě spadá do kategorie knih žánru, který běžně nečtu (a v budoucnu ani číst rozhodně nebudu); tolik přeslazeného sirupu na tak malém prostoru skutečně není mým šálkem kávy, i těch "pouhých" 190 stránek bylo na mě až příliš ;-)

11.11.2018

Království stínůKrálovství stínůA. Furst

na záložce uvedené přirovnání ke Grahamu Greeneovi či Johnovi Le Carré je více než přehnané; přečíst se to dá, ale je to takové rozpačitě nanicovaté;

10.09.2018

Zahrada pozemských rozkošíZahrada pozemských rozkošíG. Caruso

doporučuji si vzít ke čtení knihu Boschových reprodukcí!

18.08.2018

Rembrandtův trojúhelníkRembrandtův trojúhelníkG. Caruso

detektivka to sice není ani náhodou, nicméně je to dost zajímavé čtení o Rembrandtovi, jeho obrazech i skutečných historických osobách z jeho okolí;

15.08.2018

Špatné a ještě lepší zprávyŠpatné a ještě lepší zprávyA. Blundy

námět sám špatný není, ale na můj vkus příliš mnoho stále znovu a znovu se opakujících cigaret, vodek a vulgarit

14.08.2018

Bohové a bestieBohové a bestieD. Mina

plný souhlas s dzafik; říkala jsem si - do třetice - ale byla nejhorší z těch tří a dočítala jsem s největším sebezapřením; další kniha autora už u mě šanci nedostane; je plno mnohem lepších, i bez ocenění "nejlepší britská detektivka roku 2013..." - to musel být asi dost slabý rok, když tohle bylo nejlepší ;-)

08.08.2018

Kniha z AskalonuKniha z AskalonuM. Peinkofer

694 stran (!) ...plných napětí i informací, historických skutečností a osob i fikcí; četlo se skvěle a rychle, a byť se v mnohém shoduje s jinými knihami ze stejného období a přestože byla zase jiným ztvárněním téhož, přinesla mi čtenářský zážitek i poučení;

30.07.2018

V hlubinách Loch NessV hlubinách Loch NessS. Alten

přečteno s chutí; na knížce se mi líbilo to, co patrně příliš mnoho ostatních nenadchne a třeba budou i přeskakovat - skvěle stručně a přehledně podané dějiny Skotska, stejně jako místopis - vzpomínka na vlastní putování Skotskem; i když to asi není žádný literární skvost, já jsem byla spokojená;

26.07.2018

Soukromá válkaSoukromá válkaB. Cleverly

na to, jak je knížka útlá, byla poněkud rozvleklá; stejně tak závěr byl celkem očekávaný (- totožnost se dala vytušit už v první třetině); přesto ta knížka za přečtení stála, i kdyby jen pro popis atmosféry a pocitů vojáků v krutých časech Velké války; i proto dávám 4 hvězdy a ne jen tři;

18.07.2018

Zlo z KremluZlo z KremluJ. Lawton

ale jo, dalo se to číst docela dobře; sice pomalejší rozjezd, ale konec byl celkem svižný;

16.07.2018

Úplněk vlkaÚplněk vlkaL. Child

tentokrát poněkud zklamání - autorovi jako by s přibývajícími díly docházel dech;

09.07.2018

AdvokátAdvokátS. Martini

svižně napsáno, ostatně jako většina Martiniho knih;

07.07.2018

PasažérPasažérP. A. Davis

celkem svižně napsáno, četlo se mi velmi dobře, slušná oddechovka;

01.07.2018

Bludná sděleníBludná sděleníS. Hannah

ztráta času, naprostá; nedočteno, respektive přčten začátek a konec, to mezi tím nestálo za čtení;

28.06.2018

Dcery KainovyDcery KainovyC. Dexter

kdysi jsem docela ráda koukala na TV seriál s inspektorem Morsem - ale v knižní podobě mi zrovna tenhle příběh připadal dost rozvleklý a nudný;

27.06.2018

Stopy mizí v mlzeStopy mizí v mlzeD. Morrell

zdá se mi dodatečně, že tohle není Morrellova parketa - jeho současné věci se mi líbí víc, než pokusy o historickou detektivku;

21.06.2018

Honba za CézannemHonba za CézannemP. Mayle

tedy opravdu nic moc, za mě dost velké zklamání; nejdřív se to táhne jako med, pak to skončí jako jazz ;-)

12.06.2018

Obratník nociObratník nociM. Gruber

na můj vkus příliš mnoho popisů rituálů a zvyklostí různých kmenů, příliš mnoho "magie"; silné proškrtání by jinak zajímavému námětu dost prospělo;

22.05.2018

Gentlemani a hráčiGentlemani a hráčiJ. Harris

skvěle vygradované, silný a překvapivý závěr, dobře podané charakteristiky jednotlivých aktérů; mně se to líbilo moc;

18.05.2018

Sběratel trofejí, Otevřená sezóna. Mimo dosahSběratel trofejí, Otevřená sezóna. Mimo dosahC. J. Box

není to špatné; Sběratel trofejí mě sice zcela nenadchl, ale zbylé dva příběhy se četly dobře; jen jsem nepochopila záměr vydavatele, proč: 1. příběhy v knize neseřadil chronologicky, jak se děj vyvíjel; 2. proč ze čtyř knih vydal jen tři....

07.05.2018

Slepý strachSlepý strachH. Norman

tady jsem zjevně sáhla vedle, na mě moc drsné

26.04.2018

Moskevská pravidlaMoskevská pravidlaD. Silva

mám ráda Silvu a jeho Gabriela Allona, ale tenhle příběh mě na rozdíl od předchozích tentokrát nějak nepřesvědčil; tak snad příští bude zase dobrý a tohle byla jen momentální "slabší autorova chvilka";

26.04.2018

1 2 3 4 5 6 ... 12