babicka_amalka - Příspěvky

Království stínůKrálovství stínůA. Furst

na záložce uvedené přirovnání ke Grahamu Greeneovi či Johnovi Le Carré je více než přehnané; přečíst se to dá, ale je to takové rozpačitě nanicovaté;

Zahrada pozemských rozkošíZahrada pozemských rozkošíG. Caruso

doporučuji si vzít ke čtení knihu Boschových reprodukcí!

Rembrandtův trojúhelníkRembrandtův trojúhelníkG. Caruso

detektivka to sice není ani náhodou, nicméně je to dost zajímavé čtení o Rembrandtovi, jeho obrazech i skutečných historických osobách z jeho okolí;

Špatné a ještě lepší zprávyŠpatné a ještě lepší zprávyA. Blundy

námět sám špatný není, ale na můj vkus příliš mnoho stále znovu a znovu se opakujících cigaret, vodek a vulgarit

Bohové a bestieBohové a bestieD. Mina

plný souhlas s dzafik; říkala jsem si - do třetice - ale byla nejhorší z těch tří a dočítala jsem s největším sebezapřením; další kniha autora už u mě šanci nedostane; je plno mnohem lepších, i bez ocenění "nejlepší britská detektivka roku 2013..." - to musel být asi dost slabý rok, když tohle bylo nejlepší ;-)

Kniha z AskalonuKniha z AskalonuM. Peinkofer

694 stran (!) ...plných napětí i informací, historických skutečností a osob i fikcí; četlo se skvěle a rychle, a byť se v mnohém shoduje s jinými knihami ze stejného období a přestože byla zase jiným ztvárněním téhož, přinesla mi čtenářský zážitek i poučení;

V hlubinách Loch NessV hlubinách Loch NessS. Alten

přečteno s chutí; na knížce se mi líbilo to, co patrně příliš mnoho ostatních nenadchne a třeba budou i přeskakovat - skvěle stručně a přehledně podané dějiny Skotska, stejně jako místopis - vzpomínka na vlastní putování Skotskem; i když to asi není žádný literární skvost, já jsem byla spokojená;

Soukromá válkaSoukromá válkaB. Cleverly

na to, jak je knížka útlá, byla poněkud rozvleklá; stejně tak závěr byl celkem očekávaný (- totožnost se dala vytušit už v první třetině); přesto ta knížka za přečtení stála, i kdyby jen pro popis atmosféry a pocitů vojáků v krutých časech Velké války; i proto dávám 4 hvězdy a ne jen tři;

Zlo z KremluZlo z KremluJ. Lawton

ale jo, dalo se to číst docela dobře; sice pomalejší rozjezd, ale konec byl celkem svižný;

Úplněk vlkaÚplněk vlkaL. Child

tentokrát poněkud zklamání - autorovi jako by s přibývajícími díly docházel dech;

AdvokátAdvokátS. Martini

svižně napsáno, ostatně jako většina Martiniho knih;

PasažérPasažérP. A. Davis

celkem svižně napsáno, četlo se mi velmi dobře, slušná oddechovka;

Bludná sděleníBludná sděleníS. Hannah

ztráta času, naprostá; nedočteno, respektive přčten začátek a konec, to mezi tím nestálo za čtení;

Dcery KainovyDcery KainovyC. Dexter

kdysi jsem docela ráda koukala na TV seriál s inspektorem Morsem - ale v knižní podobě mi zrovna tenhle příběh připadal dost rozvleklý a nudný;

Stopy mizí v mlzeStopy mizí v mlzeD. Morrell

zdá se mi dodatečně, že tohle není Morrellova parketa - jeho současné věci se mi líbí víc, než pokusy o historickou detektivku;

Honba za CézannemHonba za CézannemP. Mayle

tedy opravdu nic moc, za mě dost velké zklamání; nejdřív se to táhne jako med, pak to skončí jako jazz ;-)

Obratník nociObratník nociM. Gruber

na můj vkus příliš mnoho popisů rituálů a zvyklostí různých kmenů, příliš mnoho "magie"; silné proškrtání by jinak zajímavému námětu dost prospělo;

Gentlemani a hráčiGentlemani a hráčiJ. Harris

skvěle vygradované, silný a překvapivý závěr, dobře podané charakteristiky jednotlivých aktérů; mně se to líbilo moc;

Sběratel trofejí, Otevřená sezóna. Mimo dosahSběratel trofejí, Otevřená sezóna. Mimo dosahC. J. Box

není to špatné; Sběratel trofejí mě sice zcela nenadchl, ale zbylé dva příběhy se četly dobře; jen jsem nepochopila záměr vydavatele, proč: 1. příběhy v knize neseřadil chronologicky, jak se děj vyvíjel; 2. proč ze čtyř knih vydal jen tři....

Slepý strachSlepý strachH. Norman

tady jsem zjevně sáhla vedle, na mě moc drsné

Moskevská pravidlaMoskevská pravidlaD. Silva

mám ráda Silvu a jeho Gabriela Allona, ale tenhle příběh mě na rozdíl od předchozích tentokrát nějak nepřesvědčil; tak snad příští bude zase dobrý a tohle byla jen momentální "slabší autorova chvilka";

Zloděj časuZloděj časuT. Hillerman

útlá knížka, přesto místy dost rozvleklé; tak na odpoledne, když není nic lepšího po ruce;

Zločin na Starém Městě pražskémZločin na Starém Městě pražskémD. Krolupperová

příjemná knížka, v níž je nenásilnou formou zařazena spousta informací o kulturním a společenském životě té doby i o jejích významných představitelích; zajímavé nejen pro malé děti;

BezesnýBezesnýJ. Brekke

dobré čtení - tedy až na ten otevřený závěr ;-) teď abychom doufali, že nakladatel nechá přeložit a vydá další pokračování a neutne řadu po pár dílech, jak se v poslední době stává zvykem...

LoutkářLoutkářW. Serno

velmi dobře se četlo, zajímavé téma i prostředí;
jen si dávejte pozor, abyste - byť nechtěně - neotevřeli knihu na konci: je tam poznámka na závěr, která vyzradí v podstatě děj i pachatele; byla by škoda se tak připravit o nenarušený zážitek ze čtení;

Otázka právaOtázka právaJ. M. Roberts

no - musím říct, že mě tahle kniha nějak zvlášť nenadchla: příliš mnoho postav, příliš mnoho vysvětlujících komentářů, v nichž se děj poněkud tříští; občas jsem si nebyla jistá, jestli místo beletrie nečtu učebnici dějepisu či výkladový slovník římské politické terminologie;
mám historické romány (a detektivky) velmi ráda, zejména, je-li v nich kromě napínavého děje i nějaké poučení či popis historických reálií; ale mnohem bližší jsou mi detektivky Lindsey Davisové s postavou Marca Didia Falca; jsou zábavné, čtivé a přesto se v nich člověk dozví spoustu informací nejen o životě a zvycích v Římě, ale i v mnoha římských provinciích; to potěšení mi tenhle díl SPQR bohužel neposkytl;

Vraždy na pokračováníVraždy na pokračováníR. M. Brown

celkem přívětivé a vtipné čtení; jen mě i přes akceptaci nadsázky nesmírně štvalo oslovování majitelky zvířaty "mami" a vyjadřování lidí o zvířatech jako o "dětech" - to na mě bylo už moc;

Mlýn na mumieMlýn na mumieP. Stančík

dlouho odkládáno - a mělo to tak raději zůstat; naprosto zbytečné a prvoplánově použité vulgarity, rádoby provokace - to vše degraduje jinak zajímavý námět;
ty nadšeně vychvalující recenze a cenu Magnesia litera si to dle mého nezaslouží; nebo je úroveň současné české prózy tak mizerná, že i tohle se staví na piedestal umění?

Matematické prostocvikyMatematické prostocvikyB. A. Korděmskij

když jsem byla malá, často jsme si z té knížky dávali hádanky a luštili hlavolamy - matiku jsem milovala a miluju dodnes; a tahle kniha byla jedním z důvodů;

Vlk na vodítkuVlk na vodítkuN. Horáková

Richard, Nora, Alan, Yvonna, Rita, poživatiny...., k tomu černé kápě, aréna, hádanky....slovník i styl jsou plné klišé a jen béčkovou napodobeninou šestákových románů, s naprosto nepovedeným pokusem o "světovost", zatímco autorka stačí tak maximálně provinčnímu rámci; škoda času;

1 2 3 4 5 6 ... 11