babicka_amalka - Příspěvky

Špatné a ještě lepší zprávyŠpatné a ještě lepší zprávyA. Blundy

námět sám špatný není, ale na můj vkus příliš mnoho stále znovu a znovu se opakujících cigaret, vodek a vulgarit

včera

Bohové a bestieBohové a bestieD. Mina

plný souhlas s dzafik; říkala jsem si - do třetice - ale byla nejhorší z těch tří a dočítala jsem s největším sebezapřením; další kniha autora už u mě šanci nedostane; je plno mnohem lepších, i bez ocenění "nejlepší britská detektivka roku 2013..." - to musel být asi dost slabý rok, když tohle bylo nejlepší ;-)

Kniha z AskalonuKniha z AskalonuM. Peinkofer

694 stran (!) ...plných napětí i informací, historických skutečností a osob i fikcí; četlo se skvěle a rychle, a byť se v mnohém shoduje s jinými knihami ze stejného období a přestože byla zase jiným ztvárněním téhož, přinesla mi čtenářský zážitek i poučení;

V hlubinách Loch NessV hlubinách Loch NessS. Alten

přečteno s chutí; na knížce se mi líbilo to, co patrně příliš mnoho ostatních nenadchne a třeba budou i přeskakovat - skvěle stručně a přehledně podané dějiny Skotska, stejně jako místopis - vzpomínka na vlastní putování Skotskem; i když to asi není žádný literární skvost, já jsem byla spokojená;

Soukromá válkaSoukromá válkaB. Cleverly

na to, jak je knížka útlá, byla poněkud rozvleklá; stejně tak závěr byl celkem očekávaný (- totožnost se dala vytušit už v první třetině); přesto ta knížka za přečtení stála, i kdyby jen pro popis atmosféry a pocitů vojáků v krutých časech Velké války; i proto dávám 4 hvězdy a ne jen tři;

Zlo z KremluZlo z KremluJ. Lawton

ale jo, dalo se to číst docela dobře; sice pomalejší rozjezd, ale konec byl celkem svižný;

Úplněk vlkaÚplněk vlkaL. Child

tentokrát poněkud zklamání - autorovi jako by s přibývajícími díly docházel dech;

AdvokátAdvokátS. Martini

svižně napsáno, ostatně jako většina Martiniho knih;

PasažérPasažérP. A. Davis

celkem svižně napsáno, četlo se mi velmi dobře, slušná oddechovka;

Bludná sděleníBludná sděleníS. Hannah

ztráta času, naprostá; nedočteno, respektive přčten začátek a konec, to mezi tím nestálo za čtení;

Dcery KainovyDcery KainovyC. Dexter

kdysi jsem docela ráda koukala na TV seriál s inspektorem Morsem - ale v knižní podobě mi zrovna tenhle příběh připadal dost rozvleklý a nudný;

Stopy mizí v mlzeStopy mizí v mlzeD. Morrell

zdá se mi dodatečně, že tohle není Morrellova parketa - jeho současné věci se mi líbí víc, než pokusy o historickou detektivku;

Honba za CézannemHonba za CézannemP. Mayle

tedy opravdu nic moc, za mě dost velké zklamání; nejdřív se to táhne jako med, pak to skončí jako jazz ;-)

Obratník nociObratník nociM. Gruber

na můj vkus příliš mnoho popisů rituálů a zvyklostí různých kmenů, příliš mnoho "magie"; silné proškrtání by jinak zajímavému námětu dost prospělo;

Gentlemani a hráčiGentlemani a hráčiJ. Harris

skvěle vygradované, silný a překvapivý závěr, dobře podané charakteristiky jednotlivých aktérů; mně se to líbilo moc;

Sběratel trofejí, Otevřená sezóna. Mimo dosahSběratel trofejí, Otevřená sezóna. Mimo dosahC. J. Box

není to špatné; Sběratel trofejí mě sice zcela nenadchl, ale zbylé dva příběhy se četly dobře; jen jsem nepochopila záměr vydavatele, proč: 1. příběhy v knize neseřadil chronologicky, jak se děj vyvíjel; 2. proč ze čtyř knih vydal jen tři....

Slepý strachSlepý strachH. Norman

tady jsem zjevně sáhla vedle, na mě moc drsné

Moskevská pravidlaMoskevská pravidlaD. Silva

mám ráda Silvu a jeho Gabriela Allona, ale tenhle příběh mě na rozdíl od předchozích tentokrát nějak nepřesvědčil; tak snad příští bude zase dobrý a tohle byla jen momentální "slabší autorova chvilka";

Zloděj časuZloděj časuT. Hillerman

útlá knížka, přesto místy dost rozvleklé; tak na odpoledne, když není nic lepšího po ruce;

Zločin na Starém Městě pražskémZločin na Starém Městě pražskémD. Krolupperová

příjemná knížka, v níž je nenásilnou formou zařazena spousta informací o kulturním a společenském životě té doby i o jejích významných představitelích; zajímavé nejen pro malé děti;

BezesnýBezesnýJ. Brekke

dobré čtení - tedy až na ten otevřený závěr ;-) teď abychom doufali, že nakladatel nechá přeložit a vydá další pokračování a neutne řadu po pár dílech, jak se v poslední době stává zvykem...

LoutkářLoutkářW. Serno

velmi dobře se četlo, zajímavé téma i prostředí;
jen si dávejte pozor, abyste - byť nechtěně - neotevřeli knihu na konci: je tam poznámka na závěr, která vyzradí v podstatě děj i pachatele; byla by škoda se tak připravit o nenarušený zážitek ze čtení;

Otázka právaOtázka právaJ. M. Roberts

no - musím říct, že mě tahle kniha nějak zvlášť nenadchla: příliš mnoho postav, příliš mnoho vysvětlujících komentářů, v nichž se děj poněkud tříští; občas jsem si nebyla jistá, jestli místo beletrie nečtu učebnici dějepisu či výkladový slovník římské politické terminologie;
mám historické romány (a detektivky) velmi ráda, zejména, je-li v nich kromě napínavého děje i nějaké poučení či popis historických reálií; ale mnohem bližší jsou mi detektivky Lindsey Davisové s postavou Marca Didia Falca; jsou zábavné, čtivé a přesto se v nich člověk dozví spoustu informací nejen o životě a zvycích v Římě, ale i v mnoha římských provinciích; to potěšení mi tenhle díl SPQR bohužel neposkytl;

Vraždy na pokračováníVraždy na pokračováníR. M. Brown

celkem přívětivé a vtipné čtení; jen mě i přes akceptaci nadsázky nesmírně štvalo oslovování majitelky zvířaty "mami" a vyjadřování lidí o zvířatech jako o "dětech" - to na mě bylo už moc;

Mlýn na mumieMlýn na mumieP. Stančík

dlouho odkládáno - a mělo to tak raději zůstat; naprosto zbytečné a prvoplánově použité vulgarity, rádoby provokace - to vše degraduje jinak zajímavý námět;
ty nadšeně vychvalující recenze a cenu Magnesia litera si to dle mého nezaslouží; nebo je úroveň současné české prózy tak mizerná, že i tohle se staví na piedestal umění?

Matematické prostocvikyMatematické prostocvikyB. A. Korděmskij

když jsem byla malá, často jsme si z té knížky dávali hádanky a luštili hlavolamy - matiku jsem milovala a miluju dodnes; a tahle kniha byla jedním z důvodů;

Vlk na vodítkuVlk na vodítkuN. Horáková

Richard, Nora, Alan, Yvonna, Rita, poživatiny...., k tomu černé kápě, aréna, hádanky....slovník i styl jsou plné klišé a jen béčkovou napodobeninou šestákových románů, s naprosto nepovedeným pokusem o "světovost", zatímco autorka stačí tak maximálně provinčnímu rámci; škoda času;

Faraonova pomstaFaraonova pomstaE. Peters (pseudonym)

příběhy Amelie čtu vždycky s velkým potěšením, i když na přeskáčku - jak se mi zrovna dostanou do ruky; svěží, lehce ironický styl, baví mě ;-)

Zloděj mapZloděj mapH. Terrell

zajímavé pro mě byly části, odehrávající se v minulosti - ať už v Číně a na cestách čínských mořeplavců, či z oblasti portugalských výprav; poodkrylo mi to mnoho souvislostí a především zajímavostí ze života v Číně té doby (jako kdysi příběhy soudce Ti);

Kvadratura pomstyKvadratura pomstyP. Aspeslag

tak aspoň že se to odehrávalo převážně v Bruggách, jejichž místopis byl pro mě skoro zajímavější než příběh sám ;-))
ale dalo se - celkem jako oddychovka do vlaku ucházející;

KavkyKavkyK. Follett

béčkové dílko s nepříliš uvěřitelnou zápletkou, dočítala jsem jen z povinnosti;
četla jsem víc jeho knih - většina se mi líbila, tohle mě zklamalo;

KulkaKulkaM. L. Kelly

psáno lehkou rukou, svižným perem, četlo se to samo - díky krátkým kapitolám "ještě tuhle, už jen jednu..." až byl najednou konec knihy;
zajímala by mě i její další kniha Anonymní zdroje, ale ta tu asi zatím nevyšla;

Mléčný grošMléčný grošM. Kobr

po záplavě thrillerů a severských detektivek pohodová klasická detektivka z normálního prostředí; četlo se mi dobře, byť to žádný zázrak, při jehož čtení by se zatřásla země, nebyl ;-)

Všechny staré nožeVšechny staré nožeO. Steinhauer

zklamání, čekala jsem něco zcela jiného; snad jen ten závěr byl dobrý, jinak zdlouhavá nuda;

Entomologův odkazEntomologův odkazP. May

skvělé; a i když aspoň pro mě to stále nedosahuje kvalit ostrovní trilogie (ale tam hraje velkou roli také téměř mystické prostředí), je Enzo čím dál lepší! příběh graduje - a když už si člověk myslí, že ví, zjistí že nic neví ;-)
už aby přeložili ty další dvě knihy.... nemůžu se dočkat;

TesařstvíTesařstvíJ. Kohout

naprosto super kniha; koupila jsem ji před lety v antikvariátu a celé mé studium i profesní život mi byla praktickým rádcem; je skvělé, že v posledních letech byla vydána jako reprint (spolu s dalšími z té řady) a je tak dostupná bez shánění i dnešním architektům a řemeslníkům

24.12.2017

Tajná službaTajná službaD. Silva

mrazivá vize toho, co je dnes už tragickou skutečností.... doporučuji, zejména všem vyznavačům multi-kulti , kteří se nikdy nepoučí; skvělá kniha;

18.12.2017

Ostrov v bodě NemoOstrov v bodě NemoJ. Blas de Roblès

to byla ale blbost! své čtenáře si to jistě najde, není to špatně napsáno, ale na mě je to až příliš velká fantasmagorie, která mi místy zas tak moc vtipná ani nepřijde;

02.11.2017

Noc ve VilletteNoc ve VilletteI. Hedström

neurazí, nenadchne - vcelku dost průměrná detektivka, jež ničím zvlášť nevyniká;

29.10.2017

Zmizela v mlzeZmizela v mlzeM. Klevisová

víc se mi líbí detektivky paní Klevisové, odehrávající se jinde než v Čechách; proto se mi líbil Ostrov šedých mnichů i Zmizela v mlze; popis zajímavého prostředí je pro mě jakýmsi bonusem k jinak běžné oddechové detektivce; takže doufám, že si příště vybere zase nějakou zajímavou destinaci, kam svůj příběh i Bergmanem zasadí ;-)

12.10.2017

1 2 3 4 5 6 >