babicka_amalka - Komentáře

Vlk na vodítkuVlk na vodítkuN. Horáková

Richard, Nora, Alan, Yvonna, Rita, poživatiny...., k tomu černé kápě, aréna, hádanky....slovník i styl jsou plné klišé a jen béčkovou napodobeninou šestákových románů, s naprosto nepovedeným pokusem o "světovost", zatímco autorka stačí tak maximálně provinčnímu rámci; škoda času;

předevčírem

Faraonova pomstaFaraonova pomstaE. Peters

příběhy Amelie čtu vždycky s velkým potěšením, i když na přeskáčku - jak se mi zrovna dostanou do ruky; svěží, lehce ironický styl, baví mě ;-)

Zloděj mapZloděj mapH. Terrell

zajímavé pro mě byly části, odehrávající se v minulosti - ať už v Číně a na cestách čínských mořeplavců, či z oblasti portugalských výprav; poodkrylo mi to mnoho souvislostí a především zajímavostí ze života v Číně té doby (jako kdysi příběhy soudce Ti);

Kvadratura pomstyKvadratura pomstyP. Aspeslag

tak aspoň že se to odehrávalo převážně v Bruggách, jejichž místopis byl pro mě skoro zajímavější než příběh sám ;-))
ale dalo se - celkem jako oddychovka do vlaku ucházející;

KavkyKavkyK. Follett

béčkové dílko s nepříliš uvěřitelnou zápletkou, dočítala jsem jen z povinnosti;

KulkaKulkaM. L. Kelly

psáno lehkou rukou, svižným perem, četlo se to samo - díky krátkým kapitolám "ještě tuhle, už jen jednu..." až byl najednou konec knihy;
zajímala by mě i její další kniha Anonymní zdroje, ale ta tu asi zatím nevyšla;

Mléčný grošMléčný grošM. Kobr

po záplavě thrillerů a severských detektivek pohodová klasická detektivka z normálního prostředí; četlo se mi dobře, byť to žádný zázrak, při jehož čtení by se zatřásla země, nebyl ;-)

Všechny staré nožeVšechny staré nožeO. Steinhauer

zklamání, čekala jsem něco zcela jiného; snad jen ten závěr byl dobrý, jinak zdlouhavá nuda;

Entomologův odkazEntomologův odkazP. May

skvělé; a i když aspoň pro mě to stále nedosahuje kvalit ostrovní trilogie (ale tam hraje velkou roli také téměř mystické prostředí), je Enzo čím dál lepší! příběh graduje - a když už si člověk myslí, že ví, zjistí že nic neví ;-)
už aby přeložili ty další dvě knihy.... nemůžu se dočkat;

TesařstvíTesařstvíJ. Kohout

naprosto super kniha; koupila jsem ji před lety v antikvariátu a celé mé studium i profesní život mi byla praktickým rádcem; je skvělé, že v posledních letech byla vydána jako reprint (spolu s dalšími z té řady) a je tak dostupná bez shánění i dnešním architektům a řemeslníkům

24.12.2017

Tajná službaTajná službaD. Silva

mrazivá vize toho, co je dnes už tragickou skutečností.... doporučuji, zejména všem vyznavačům multi-kulti , kteří se nikdy nepoučí; skvělá kniha;

18.12.2017

Ostrov v bodě NemoOstrov v bodě NemoJ. Blas de Roblès

to byla ale blbost! své čtenáře si to jistě najde, není to špatně napsáno, ale na mě je to až příliš velká fantasmagorie, která mi místy zas tak moc vtipná ani nepřijde;

02.11.2017

Noc ve VilletteNoc ve VilletteI. Hedström

neurazí, nenadchne - vcelku dost průměrná detektivka, jež ničím zvlášť nevyniká;

29.10.2017

Zmizela v mlzeZmizela v mlzeM. Klevisová

víc se mi líbí detektivky paní Klevisové, odehrávající se jinde než v Čechách; proto se mi líbil Ostrov šedých mnichů i Zmizela v mlze; popis zajímavého prostředí je pro mě jakýmsi bonusem k jinak běžné oddechové detektivce; takže doufám, že si příště vybere zase nějakou zajímavou destinaci, kam svůj příběh i Bergmanem zasadí ;-)

12.10.2017

Einsteinova krevEinsteinova krevP. Sington

ke konci už jsem dost přeskakovala; poměrně rozvleklé - to bych tomu ještě odpustila, protože popis meziválečného Berlína je dobrý, stejně jako popis psychiatrických metod v té hrozné době; ale jinak je to příliš velká fantasmagorie a nějak se mi příčily ty spekulace o dceři - trochu bulvární, byť se na toto téma spekulovalo již dávno;

03.10.2017

Dvakrát ukradený DobříšDvakrát ukradený DobříšP. Kadlec

Dobříš je už cca 100 let výhradně ženského rodu...

01.10.2017

Porodní bába na SyltuPorodní bába na SyltuG. Pauly

hm, taková červená knihovna, byť z atraktivního prostředí ostrova Sylt (jen dnešní návštěvníci by byli městem Westerland notně zklamáni, protože s tehdejší idylou s pár domky už nemá opravdu nic společného); přečíst se to dalo, ale bylo to takové "ani ryba, ani rak"; zřejmě nepatřím k těm správným čtenářům románů pro ženy;

27.09.2017

Deník pana NulyDeník pana NulyG. Grossmith

příjemné čtení; četla jsem už dávno, ale mám na knížku hezké vzpomínky;

19.09.2017

Inkoustová stopaInkoustová stopaM. Starr

tak - dočteno jedním dechem, opět skvělé; a teď kde je těch dalších šest dosud u nás nepřeložených? doufám, že nakladatel nepřestane ve třetině a skutečně se dočkám ;-)

18.09.2017

RukopisRukopisM. S. Fuchs

zatím odkládám nedočtené, byť tomu možná ještě někdy dám šanci; ale až mě přejde vztek; vztek především na nakladatelství Baronet, že vůbec vypustilo do světa takový zmetek, vztek na překladatelku Ing. Lucii Královou (jak je uvedeno v tiráži i s titulem), že se nestydí něco takového vypustit "z pera"; ta paní buď v životě nepřečetla jinou knihu než technická skripta, nebo .... jak to napsat a nebýt neslušný?
příběh není špatný, i prostředí IT je mi blízké; ale překlad je tak příšerný a čeština tak neohrabaná, že se to opravdu nedá číst (koneckonců - obdobné hodnocení se objevilo i na Pranýři překladů na Okoun.cz);

18.09.2017odpad!

Neklidné kostiNeklidné kostiM. Starr

četla jsem až jako druhou, přesto jsem z četby měla velké potěšení; díky google street view jsem si vesnici "prošla" na vlastní oči a spolu se skvělým popisem vesnice, jejích dějin a dalších informací (na stránkách http://www.british-history.ac.uk/vch/oxon/vol13/pp6-8 ) jsem si tu knížku užila hned několikrát; teď se chystám na třetí díl - Inkoustovou stopu, a doufám, že brzy někdo přeloží a vydá další díly; je to sice lehčí čtení, ale to mu nijak neubírá na zajímavosti a poutavosti; pro toho, kdo má rád kombinaci historie, detektivky a možná i trochy romantiky, je to ideální čtení;

13.09.2017

OrdálOrdálF. Kalenda

naprostá pitomost a její čtení absolutní ztráta času ;-((

09.09.2017odpad!

Poutníkův deníkPoutníkův deníkJ. Klapka Jerome

při hledání v knihovně jsem narazila na tenhle útlý spisek; četla jsem ho před mnoha lety a ani teď jsem neodolala; a četla jsem ho znovu se stejným potěšením; styl je mi blízký, vždycky se při čtení Jeromových knížek v duchu bavím, navenek se usmívám, mnohdy dokonce směji nahlas (nedoporučuji do tramvaje - působíte potom jako tichý blázen ;-)) a vždycky je to takové milé pohlazení po duši, které potěší zvláště v dnešní uspěchané a často nevlídné době;

08.09.2017

Poslední anglická královnaPoslední anglická královnaS. Robinson

pro mě zatím nejlepší ze tří dosud přečtených - především zajímavý exkurz do britské historie a možnost dát si některé věci do nových souvislostí; skvělý byl i první díl, nejslabší mi přišel prostřední; a už se opravdu těším na Ztracenou vládkyni;

07.09.2017

Vraždy ve znamení hvězdyVraždy ve znamení hvězdyF. Kalenda

nemá to konec....a pokračování někde v nedohlednu;
sice oddechové čtení, ale dle anotace jsem přeci jen čekala od "historické detektivky" víc;

10.08.2017

V tomto domě strašíV tomto domě strašíJ. Boyne

miluju Dickense, duchařské příběhy a zejména Viktoriánskou Anglii - takže byť je to lehčí čtení, velmi jsem si ho užívala; příjemná oddychová četba; v zimě za mlžných dní by se v teple domova, když už je venku tma a svítí jen staré plynové lampy (u nás dokonce opravdu jsou) četla ještě lépe ;-))

26.07.2017

Kosti svaté BrigityKosti svaté BrigityP. Freeman

četlo se celkem dobře; ale chyběla mi nějaká předmluva se stručným přehledem situace v Irsku v 5. a 6. století a dalších souvislostí - tak, jak je to běžné u mnoha historických detektivek; přeci jen je to doba dnešku dosti vzdálená a třeba způsob uspořádání a fungování společnosti a vztahů mezi jednotlivými "společenskými vrstvami" je dost odlišný od dob jen o málo pozdějších;

18.07.2017

Smrt odpadlého bratra / Jediný den té zimy padal sníhSmrt odpadlého bratra / Jediný den té zimy padal sníhJ. Lipšanský

Banální příběh (budiž, číst se to dá), trochu nadbytečný pokus o začlenění nepříliš povedených filosoficko-teologických úvah ve snaze dodat zřejmě knize "vyšší úroveň". Ale nejvíc mi na knize vadila autorova čeština - zachází s ní jako se svým nepřítelem, namísto aby využil její krásy a bohatosti. Jinak by jeho text nemohl být plný "perel" typu: "šlo vidět", "šlo cítit", "ošil sebou", "diskutoval něco", "daly se vidět", "bydleli na dříve kraji Prahy", "vizitka na mne" a nespočtu jiných, neméně hrozných.
Škoda - netradiční spojení majora kriminálky a mnicha - z toho se dalo vytěžit mnohem víc.

06.07.2017

Lovec zločincůLovec zločincůC. S. Quinn

na prázdniny ideální čtení

27.06.2017

Pašeráci z AlexandriePašeráci z AlexandrieS. Zaki

něco tak hloupého už jsem dlouho nečetla! škoda papíru i času;

25.06.2017odpad!

Černé světloČerné světloP. May

lepší než dvě předchozí z řady "Enzo" - pro mě tím spíš, že se příběh odehrával v místech, která celkem dobře znám; ať už Cahors, Coulliere či Cadaques a ostatní místa - po všech jsem se procházela ve vzpomínkách spolu s Enzem; a i když jsou mi Hebridské příběhy bližší, tohle bylo dobré a líbilo se mi;
jedině mi snad vadilo, že příběh se zcela neuzavřel - zůstalo nám utajeno nejen kdo byla vlastně Anna, ale kdo za tím vším vlastně stál....

21.06.2017

Codex RegiusCodex RegiusA. Indridason

no, Tom Egeland a jeho Bjørn Beltø jsou mnohem svižnější a jsou mi bližší, i když ani tohle nebylo úplně špatné; ale čekala jsem trochu víc a toho se mi bohužel nedostalo;

13.06.2017

Chladný popelChladný popelS. Beckett

první díl jsem nečetla, ale tohle bylo úžasné - napínavé a překvapivé do poslední stránky! vše navíc podkresleno atmosférou bouří na (byť fiktivním) Hebridském ostrově; doufám, že hodně rychle budou přeloženy i další tři díly série s Davidem Hunterem a my se budeme moct bát s jeho dalšími případy ;-)
doporučuju!

11.06.2017

Tak to je, tak to budeTak to je, tak to budeS. J. Bolton

vynikající, mrazivé, nelze téměř odložit a každé zdržení jinou činností (např. prací či spánkem) je úkorné ;-)

06.06.2017

Abeceda kostíAbeceda kostíL. Welsh

no, tak mám pocit, že autor anotace na přebalu knihy a já jsme četli každý úplně jinou knihu ;-); nezapomenutelný zážitek to opravdu byl, ovšem tentokrát bohužel v tom negativním smyslu; snad jen popis ostrova a ostrovního života mě zaujal a umožnil mi knihu dočíst;

30.05.2017

Agent MossaduAgent MossaduD. Silva

rozjezd malinko horší než předchozí, ale jinak stejně skvělé jako ostatní jeho knihy; čte se jedním dechem, navíc je tam spousta informací, které sice člověk zasuté má, ale tímhle si je dokonale srovná v hlavě;

26.05.2017

Spi sladceSpi sladceR. Abbott

svižně napsáno, četlo se jedním dechem; jen ten konec nebyl úplně nejbrilantnější, ale za čtení to stálo;

19.05.2017

Operace ShylockOperace ShylockP. Roth

oproti jiným jeho knihám mi to připadalo slabší, dlouho jsem se nemohla začíst;

18.05.2017

Sherlock Holmes a příležitostní malí detektivové z Baker Street: Hledá se WatsonSherlock Holmes a příležitostní malí detektivové z Baker Street: Hledá se WatsonM. Citrin

no, zdálo se mi to poněkud slabé - a to dokonce i pro děti; příběh je takový rozpačitý, snadno předvídatelný;
ale třeba se mýlím a jim se to líbit bude;

18.05.2017

Princ básníkPrinc básníkK. McGowan

předchozí díly jsem nečetla, takže nemůžu srovnávat;
pro mě byly velmi zajímavé ty části z Florencie ("net" byl neustále v permanenci - tu kvůli obrazu či soše, tu kvůli kostelu či jiné stavbě, občas i kvůli biografickým datům - přeci jen si už všechno z dob studií nepamatuju); to bylo příjemné i poučné čtení, byť v tom byla občas "básnická licence" - konec konců taky je to román a ne odborná literatura; zbytek mě nějak zvlášť nebral - číst se to dalo, ale podobných příběhů je spousta; rozhodně ani to však nepovažuju za ztrátu času a všem, kteří mají rádi spojení příběhu a informací, doporučuju;

10.05.2017

1 2 3 4 5 6 >