babicka_amalka babicka_amalka komentáře u knih

Chlapci z Pavelské ulice Chlapci z Pavelské ulice Ferenc Molnár

četla jsem kdysi jako dítě (jak už je to dávno!) - a moc se mi to líbilo; doufám, že se to bude líbit i dnešním dětem a mladým;

27.01.2017

Tajemství posledního nacisty Tajemství posledního nacisty Iain King

dobře napsané, zajímavé téma;

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson

skvělé, čte se jedním dechem; a pro mě jako "anglofila" ještě příjemnější o známé reálie;

Zbožný zloděj Zbožný zloděj William Ryan

o detektivku ani tak nejde; ale měla by to být skoro povinná četba pro všechny milovníky starého režimu; ještě teď mi běhá mráz po zádech: co je to za národ? udávali se všichni a kvůli všemu, pořád; a příliš se tam toho nezměnilo, i ty komunální byty pořád existují;

26.01.2017 5 z 5

Jerúldelger Jerúldelger Ian Manook (p)

velmi zvláštní, o Mongolsku jsem toho moc nevěděla - z toho hlediska obohacující;

Souboj Souboj Matthew Reilly

jedním slovem - za mě nelze!

26.01.2017 1 z 5

Mrtvá šelma Mrtvá šelma Jiří W. Procházka

plně souhlasím s kokoskem, vystihl to skvěle

26.01.2017 5 z 5

Lev v údolí Lev v údolí Elizabeth Peters (p)

Peabodyová s Emersonem a Ramsesem jsou prima a jejich příběhy psané půvabně "zastaralým" jazykem, odpovídajícím době příběhů, jsou půvabné

Tajemství katakomb Tajemství katakomb Tom Egeland

příjemné čtení nejen pro děti ;-)

Konec kruhu Konec kruhu Tom Egeland

kromě toho, že mě čtení bavilo, byly pro mě velmi zajímavé i informace o Norsku a norských dějinách - ty přeci jen nejsou tak známé jako středoevropských či západoevropských národů;
za mě plus;

Čtvrtý jezdec Apokalypsy Čtvrtý jezdec Apokalypsy Hana Parkánová-Whitton

vysloveně oddychové čtení, dobré na cesty; bavila jsem se, i když to není žádný literární skvost;

Poslední pokušení Poslední pokušení Val McDermid

nějak mi v poslední době knihy McDermidové nesednou; nevím, rozpačitý dojem;

Závod se smrtí Závod se smrtí Brett Hoffmann

bavilo mě to: svižně napsáno, různé reálie - dobrá oddychovka;

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

fantastické čtení, kombinace napětí a historie, navíc z mé milované Anglie: co víc si přát!
jednoznačně doporučuje (stejně i následující díly); četla jsem jedním dechem a jsem "zklamaná", že těch dílů je jenom šest;

26.01.2017 5 z 5

Osudové proroctví Osudové proroctví Mik Peterman (p)

těšila jsem se, ale zklamala mě; mám i další dvě pokračování, ale zatím se na ně nechystám - mám lepší knihy ke čtení a času málo ;-)

Alchymistovo tajemství Alchymistovo tajemství Scott Mariani

ale jo, dobře se četlo, celkem svižné; pro mě zajímavé reáliemi - většinu míst znám a tak bylo čtení o to živější;

Chiméra Chiméra Valerio Massimo Manfredi

až na ten konec docela slušné oddychové čtení;

26.01.2017 4 z 5

Temné tajemství nesmrtelného Saint-Germaina Temné tajemství nesmrtelného Saint-Germaina Johanna Marianna Burg (p)

nalákala jsem se anotací, leč knihu jsem záhy odložila; to se opravdu nedá - madam neumí vůbec psát, její jazyk i styl jsou příšerné;
rozhodně ztráta času a paní by se měla věnovat něčemu jinému než psaní knih;

26.01.2017 odpad!

Zlatý kámen Zlatý kámen Matthew Reilly

trochu překombinované; jako oddych ano, ale je spousta zajímavějších s obdobným námětem;

Krev jednorožce Krev jednorožce Patricia Finney

skvěle napsaná kniha; samotná zápletka není až tak podstatná, ale zasazená do reálií a historického období mi přinesla kromě radosti ze čtení především hodně nových informací; při četbě mi konečně "docvakla" spousta souvislostí, doposud osamoceně bloudících v mé paměti ;-))