babicka_amalka babicka_amalka komentáře u knih

Pasqualův anděl Pasqualův anděl Paul James McAuley

ale jo, docela legrace, jak je smícháno vše možné dohromady;

Společenství sester Společenství sester Colin Forbes

žádná velká literatura to opravdu není, ale Forbesovy knížky se i přesto čtou dobře; prostě oddychové, nenáročné, do vlaku či do tramvaje;

07.02.2017 3 z 5

Společenství sester růží Společenství sester růží Jim Marrs

trochu zklamání - překombinované a připadá mi, že autor poněkud "vykradl" všechny možné kolegy ;-)

07.02.2017 2 z 5

Honba za Hemingwayem Honba za Hemingwayem Diane Gilbert Madsen

vtipné, svižné, oddychové - dobře se čte, na prázdniny ideální;

Versailles v plamenech Versailles v plamenech Philippe Madelin

trošku pohádka, ale napínavé a dobře se čte ;-)

Mrtví koně Mrtví koně Francis Lee

Dick Francis to není ale číst se to dá; oddechovka;

Andělský papež Andělský papež Jörg Kastner

zajímavé čtení

Odveta - Mnichov 1972 Odveta - Mnichov 1972 George Jonas

vynikající a znepokojivé

Horká krev Horká krev Charlie Higson

docela svižné a vtipné

Rok tygra Rok tygra Jack Higgins

dobré, i vzhledem k historickým souvislostem; mám tenhle typ knih, v nichž se mísí historie, politika, napětí ráda;

Ukradený nekročip Ukradený nekročip Cynthia Harrod-Eagles

celkem svižné, líblo se mi to;

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Ann Granger

byla to moje první knížka autorky - a s velkou pravděpodobností se vbrzku poohlédnu po další;

Puč ve Vatikanu Puč ve Vatikanu Norbert Göttler

četlo se mi dobře, ale nevybočuje nijak zvlášť z knih s obdobným námětem; přesto to nebyla ztráta času;

Vlámské tajemství Vlámské tajemství Federico Andahazi

no - rozhodně se při rozhodování, jestli číst nebo ne, neřiďte doslova výše uvedenou charakteristikou knížky či doslovem Mariany Houskové přímo v knize;
ačkoli mám tento druh literatury velmi ráda - spojení historie, umění, napětí - tohle pro mě bylo dost zklamání; jediné, s čím mohu beze zbytku souhlasit, že "závěr byl nečekaný" ;-))

06.02.2017 2 z 5

Železná brána Železná brána Richard Herman

četlo se mi líp než ohnivá c!ona - méně leteckých soubojů, víc děje; zajímavé prostředí, stejně jako historie búrů a charakteristika poměrů v JAR po nástupu Mandelovy vlády;

06.02.2017 4 z 5

Rubíny z pekla Rubíny z pekla Jitka Světničková

právě jsem dočetla; upřímně, na základě i zdejších recenzí jsem čekala poněkud víc; slušné, ale nijak zvlášť z průměru nevybočující čtení; autorka "semlela" nejrůznější již jinde publikované náměty - ale budiž; to by mi celkem nevadilo - zas až tak špatně se to nečte;
co mi ale vadilo velmi, bylo až nadstandardní množství pravopisných a gramatických chyb; samozřejmě tím nemám na mysli hovorový jazyk, ten k řeči vystupujících postav patří (nedovedla bych si dokonce ani představit, že by spisovně mluvily), ale skutečné (a mnohdy školácké) hrubky;
jen namátkou: vyjímka namísto výjimka, dtto vyjímečný namísto výjimečný, standart namísto standard, dtto standartní x standardní, zčesaný namísto sčesaný, oddůvodnění namísto odůvodnění, dejavu namísto déjà vu, nerozumněla namísto nerozuměla, nejtiššeji namísto nejtišeji, o chybném použití mě/mně či čárek ve větách ani nemluvě; předpokládala bych, že spisovatel by měl rodný jazyk ovládat dobře, živí-li ho (tím spíše, že většina lidí dnes při psaní používá PC a každý textový editor v sobě zabudovanou kontrolu pravopisu a gramatiky má); škoda – dost to autorčin obraz snižuje (i když stejně tak je to nepříliš dobrá vizitka nakladatele a jeho korektora – pokud tedy vůbec nějakého má); a hlavně: kniha je určena zřejmě zejména mladým čtenářům, kteří si takhle fixují chyby v domnění, že "je-li tak psáno v knize, bude to správně";

02.02.2017 2 z 5

Umění zabíjet Umění zabíjet Daniel Silva

kdysi jsem od Silvy už něco četla, teď jsem se k němu vrátila; rozhodně nezklamal ani tentokrát;

31.01.2017 4 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

není to vůbec špatné, ale na Hebridskou trilogii to přeci jen nemá; je vidět, že na Hebridách je "víc doma", proto jsou příběhy odtud mnohem uvěřitelnější; ale to je jen můj pocit, rozhodně ho nechci nikomu vnucovat;

29.01.2017 4 z 5

Pravda o zkáze Sodomy Pravda o zkáze Sodomy Ivan Kříž

vynikající kniha - téměř jako zjevení jsem ji četla v 60. letech, hned jak ji ČS vydal - tenkrát jsme na ni (a mnohé další) stáli fronty - po mladé asi už úsměvné či nepochopitelné ;-)

27.01.2017 5 z 5

Čtyřicet dnů Čtyřicet dnů Franz Werfel

četla jsem už v 80. letech (Odeonské vydání) a dodnes mi běhá mráz po zádech; skvěle napsaná kniha, bohužel trochu opomíjená; doporučuji všem!

27.01.2017 5 z 5