Rubíny z pekla

Rubíny z pekla https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/254851/mid_rubiny-z-pekla-ZwD-254851.jpg 4 9 5

Staré Hradiště. Starobylé městečko s poklidnou atmosférou. Zlo ale dokáže proniknout kamkoli. To poznají doslova na vlastní kůži i mladí hrdinové této knížky. Příběh o přátelství, lásce i temnotě, číhající všude kolem nás. Hlavními hrdinkami knížky jsou dvě sedmnáctileté kamarádky. Eliška Vernerová, která před rokem za tragických okolností ztratila maminku a Lída, která má sice rodiče oba, ale nejlépe si rozumí se svojí babičkou, která na ni má dostatek času. Nejprve se zdá, že největší starostí obou děvčat budou první lásky, ale netrvá dlouho a Lída zjistí, že v domě její babičky se dějí podivné věci. Když chce od babičky vysvětlení, dostane se jí jen vyhýbavých odpovědí... a tak přijde na řadu pátrání na vlastní pěst. A překvapivá zjištění kdo a proč má s tajemnými událostmi co společného... Obzvlášť když kořeny všeho zla, které okolo nich začíná žít svým vlastním životem, jsou daleko v minulosti...... celý text

Drgajda
14.03.2017 2 z 5

Dej pribehu velice napinavy (jedna hvezda), napad s nadprirozenymi temnymi silami take dobry (druha hvezda). Co mi ale hodne nesedelo, a tim padem u me ztratilo na hodnoceni, je styl psani - pripadalo mi, jak kdyby knihu napsal nactilety spisovatel, a to mi velice vadilo.

babicka_amalka
02.02.2017 2 z 5

právě jsem dočetla; upřímně, na základě i zdejších recenzí jsem čekala poněkud víc; slušné, ale nijak zvlášť z průměru nevybočující čtení; autorka "semlela" nejrůznější již jinde publikované náměty - ale budiž; to by mi celkem nevadilo - zas až tak špatně se to nečte;
co mi ale vadilo velmi, bylo až nadstandardní množství pravopisných a gramatických chyb; samozřejmě tím nemám na mysli hovorový jazyk, ten k řeči vystupujících postav patří (nedovedla bych si dokonce ani představit, že by spisovně mluvily), ale skutečné (a mnohdy školácké) hrubky;
jen namátkou: vyjímka namísto výjimka, dtto vyjímečný namísto výjimečný, standart namísto standard, dtto standartní x standardní, zčesaný namísto sčesaný, oddůvodnění namísto odůvodnění, dejavu namísto déjà vu, nerozumněla namísto nerozuměla, nejtiššeji namísto nejtišeji, o chybném použití mě/mně či čárek ve větách ani nemluvě; předpokládala bych, že spisovatel by měl rodný jazyk ovládat dobře, živí-li ho (tím spíše, že většina lidí dnes při psaní používá PC a každý textový editor v sobě zabudovanou kontrolu pravopisu a gramatiky má); škoda – dost to autorčin obraz snižuje (i když stejně tak je to nepříliš dobrá vizitka nakladatele a jeho korektora – pokud tedy vůbec nějakého má); a hlavně: kniha je určena zřejmě zejména mladým čtenářům, kteří si takhle fixují chyby v domnění, že "je-li tak psáno v knize, bude to správně";

kneslova
26.07.2016 4 z 5

Byla jsem znovu překvapená, že takovou knihu napsala česká autorka a ještě v tomto žánru,,,
slušně propracovaný příběh

amelie.m
08.04.2016 5 z 5

Mohu jen doporučit! Zatím mě autorka nezklamala naprosto žádným svým počinem.. snad jen, nedopsáním Dargelinovy knihy.... Věřím, že se ještě dočkám.. úžasná věc..

Sarfias
11.03.2016 5 z 5

Nebývám příliš nadšena z českých strašidelných příběhů, ale tato kniha mě od prvních stránek více, než oslovila. Příběh je velmi čtivý, napínavý a nebýt toho, že jsem se opravdu místy bála, knihu bych přečetla v jednom dni

Autorovy knížky

2014  71%Rubíny z pekla

Kniha Rubíny z pekla je v