ayra ayra komentáře u knih

Lea: Příběh jedné ženy Lea: Příběh jedné ženy M. A. Isaac

Kniha byla sice čtivá, ale chvílemi povrchní a naprosto nereálná. Hlavní hrdinka je sebestředná žena utapějíci se v sebelítosti. Kniha se tvářila hlubokomyslně, ale měla k tomu daleko.

07.10.2020 1 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Sice to má být humoristický příběh, ale vtipný mi opravdu nepřijde. Možná lehce úsměvný, ale to je všechno. Kniha se vysmívá starým zvyklostem a srovnává americký a britský způsob života. Pro mě naprosto zklamala.

27.01.2020 2 z 5

Zajímavý děj, sice plný popisných části, ale i ty byli vcelku zajímavé. Dala bych více hvězd, ale hlavní postava pana Broučka mi přišla naprosto nesnesitelná a celou knihu mi zkazila.

03.10.2019 3 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Čekala jsem mnohem horší.
Působila jako by někdo chtěl napsat román, ale uměl psát jenom povídky.

14.09.2019 2 z 5

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

Naprosto geniální nápad. Komiksová kytice. Každá báseň je zpodobněna jiným umělcem. Všechny naprosto bravurně zvládnuté.
Často jsou básně zasažené do novodobého světa, což jim dává novou svěží jiskru a život. Všechny krásné výtvarné zpracované.
Nemůžu si vynachválit.

30.07.2019 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Naprosto nadčasová kniha plná úchvatných balad s děsivými hororovými prvky. Jediné co bych vytkla je na můj vkus až moc přebytečných citoslovcí.

15.04.2019 4 z 5

Krásný veršovaný román. Postavy jsou krásně vykresleny a čtenář je díky autorově umu vysvětlit psychiku nucen pochopit všechny činy, které se v knize odehrají. Děj je naprosto strhující, stejně jako verše kterými je napsán.

20.02.2019 4 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Kniha mě naprosto zklamala. Holly je povrchní holčička, která se tváří chytré a moudře, jako by byla ostřílená životem. A ano. Mohla by. Ale to co si že své minulosti odnesla není nic úctyhodného (pokud si odnesla vůbec něco). A pohled hlavní postavy ji zachycuje jako něco úžasné exotického, což podle mě také vůbec nesedí. Díky nesympatické ti obou postav a ději, který také víceméně nezaujal je khina obrovským zklamáním.

16.07.2018 2 z 5

Star Wars - Kenobi Star Wars - Kenobi John Jackson Miller

Kniha jsem sice přečetla jedním dechem, ale myslím že právě to je na tom to špatně. Vnitřní boj a vyrovnávání se se ztrátou Anakina, republiky, atd., by mohl být více a mnohem lépe popsán. Podle mě naprosto ztracený potenciál knihy.

16.07.2018 2 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Četla jsem už mnoho takových teenagerovských knih a všechny jsou si velmi podobné. Na začátku jsem tušila jak to zkončí a myslím že druhý díl bych si tipla taky dobře. Pro mě žádná bomba ale hezká oddechovka.

03.08.2016 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Velmi hezká kniha. Hned na začátku mě zaujalo kdo knihu vypráví. Opravdu musím pochválit. ke knize se ještě určitě vrátím.

16.03.2016 5 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Nevěděla jsem, že můžu brečet i smát se zároveň.

12.03.2016 5 z 5

Robinsonka Robinsonka Marie Majerová

Není to můj žánr, přesto jsem, ale velmi spokojená. Moc hezká knížka.

12.03.2016 4 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Moc hezké.:)

08.02.2016 5 z 5

Princezna Viktorie Princezna Viktorie Thomas Brezina

Dobrá oddechovka.

07.02.2016 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Nejlepší kniha série!!!

Aliance Aliance Veronica Roth

Geniální konec.

13.01.2016 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

margo Je super. kniha Čtivá, Ale dohromady Mě to moc nenatchlo.

05.01.2016 2 z 5

Divergencia Divergencia Veronica Roth

Vynikající kniha. Námět trochu připomíná Hunger Games, ale myslím, že to nemá konkurenci. Rozhodně si to přečtěte.

05.01.2016 5 z 5