ave55 ave55 komentáře u knih

Ztracený příběh Ztracený příběh Charles Martin

Snažila jsem se. Moc. Ale nedočetla jsem. Na můj vkus hodně filozofické. Ostatní knihy Ch.M. se mně líbily víc.

24.07.2019 1 z 5

Hovory s řezníkem: Kuchařka pro dceru z masa a kostí Hovory s řezníkem: Kuchařka pro dceru z masa a kostí Jana Florentýna Zatloukalová

Skvost mezi kuchařkami. Půjčila jsem si v knihovně všechny knihy od Florentýny, postupně je budu kupovat pro dceru. Pravda, že i po skoro padesátileté praxi vaření se dá něco nového naučit.

21.06.2019 5 z 5

Nevyhnutelná opotřebovanost citů Nevyhnutelná opotřebovanost citů Zidrou (p)

Jojo, může se to stát nám všem, že zůstaneme sami. Pohlazení po duši tenhle komiks. Je to můj první komiks v životě, čestné pionýrské.

07.06.2019 5 z 5

Milá Bridget, chci tě Milá Bridget, chci tě Vi Keeland

Vtipná, romantická až mírně červená, dobře se četla při střídavých názorech hlavních hrdinů. A obálka... safra, kde byli tak namakaní chlapi, když jsem se vdávala?

25.05.2019 5 z 5

Irská kráska Irská kráska Ann Moore

Příběh hezký, ale za mně hodně pánbíčkaření a politikaření.

23.05.2019 3 z 5

Měsíc za úsvitu Měsíc za úsvitu Jude Deveraux (p)

Týjo, to bylo přeslazené. Musela jsem si k tomu otevřít flašku okurek. :-)

14.05.2019 5 z 5

Pod rozpáleným sluncem Pod rozpáleným sluncem Adrienne Benson

Ještě jsem nečetla knihu, kde by byly skoro všechny hlavní osoby nepříjemné. Tady byla normální snad jen Masajka Simi.

12.05.2019 4 z 5

Ženy v poklusu Ženy v poklusu Julie Printzac

Panejo, to byla nuda. Dvě třetiny se nic nedělo, poslední třetina byla lepší, ale konec useknutý. Těšila jsem se na pořádný "poklus", nakonec jsem byla ráda, že je konec. Ztráta času.

19.04.2019 1 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Pan Hartl se asi domnívá, že většina čtenářů jsou sinologové, takže některé dialogy u Pavla jsou v čínštině. Naštěstí jsme národ "domýšlivců", takže si je můžeme domyslet.

14.03.2019 4 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Pokud hodnotím knihu, tedy za 5*. Musím však podotknout, aniž bych chtěla znevažovat náš zdravotní systém, že v českém zdravotnictví také nejde vše jak bychom si přáli. V Americe si holčička vydělává na operaci prodejem limonády, v Česku sbíráme hromadně víčka z limonád pro nemocné děti.

15.02.2019 5 z 5

9 kroků k prevenci a léčbě diabetu 9 kroků k prevenci a léčbě diabetu Donald Hall

V knize jsem našla vše, co začínající diabetik potřebuje. Útlá velikostí, velká obsahem.

11.02.2019 5 z 5

Vyprahlá země Vyprahlá země Mirja Hein (p)

Knihu jsem přeskákala jak australský klokan. Velmi naivní a v té době nepravděpodobná romantika. Knihy, které psala tato autorka pod jménem Laura Walden se mi zdály o trošičku čtivější.

28.01.2019 1 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

A tak nějak tam žijí dodnes...

17.01.2019 4 z 5

Skryto ve slovech Skryto ve slovech Vladislav Dudák

Vtipné, poučné, ušito na míru milovníkům pěkného českého jazyka. Přečtěte si to, neprohloupíte.

14.01.2019 5 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Osvětimská knihovnice, Tatér z Osvětimi, Mengeleho děvče, Fotograf z Osvětimi a další hrůzostrašné knihy z koncentračního tábora jsou, i když je nechci zlehčovat, slabým odvarem této knihy. Je zde naturalisticky popsána práce patologa dr. Mengeleho, a i když mnohé jeho poznatky byly později doplněny a zpřesněny, nic nezměnilo to, že se zde děly hrůzy nacismu. Není to vhodné čtení pro slabší povahy.

12.01.2019 5 z 5

Panečku, to zase byla blbina. Kdybych tuto volovinu nedostala, nezavadila bych o ni na pultě ani prstem. Furt o ničem.

06.01.2019 odpad!

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

To je zajímavé, že u některých knih mám problém "přelouskat" 300 stran. A zde jsem více než 500 stran přečetla "jedním dechem". Dobře se to četlo.

07.12.2018 5 z 5

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

O této nevyléčitelné chorobě už bylo napsáno mnoho, ale v knize Píseň zítřka je popsán běžný život takto nemocných srozumitelně i pro laika. Hlavně v deníku její maminky. Pustila jsem si její písně, moc pěkně zpívala. Dojemná kniha.

22.11.2018 5 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Trochu jiný náhled na 1. světovou válku, tentokrát očima opačné strany - Němců. V každém případě je každá válka hrozná ze strany jakéhokoliv obyčejného, ale i bohatšího lidu.

15.10.2018 4 z 5

Nahoru a dolů Hedvábnou stezkou Nahoru a dolů Hedvábnou stezkou Martin Štourač

Po celý příběh jsem klukům fandila a držela palce. I když jsou to píšící amatéři, zhostili se toho na 1*. Naopak hodnocení je 5*. Celá kniha je hezky rozdělena na oddíly, které jsou doprovázeny mapkami cesty a fotografiemi s vysvětlivkami, a také vtipnými poznámkami. Na to, jaká je v celé Asii politická situace, to dopadlo dobře. Po přečtení jsem si ještě pustila natočený seriál pro Českou televizi, ten se taky podařil. Doporučuji obě varianty.

02.10.2018 5 z 5