Onlineave55

Zimní zámekZimní zámekA. Stainforth (pseudonym)

Mnohdy hodně naivní a "přitažené za vlasy", ale romantickým duším to rozhodně vadit nebude. Krátké oddíly, takže se dobře čte.

111 míst v Ostravě, která musíte vidět111 míst v Ostravě, která musíte vidětVasilios Chaleplis

Kniha mě jako rodilou ostravandu moc potěšila, jen pár míst jsem neznala. Výborně zpracované, popis vtipný a přehledný, včetně adres a návodu, jak se k místu dostaneš. Ale musím strhnout hvězdičku za velmi nešťastně zvolenou měkkou vazbu, zvlášť u nové knihy se špatně listuje.

Ďáblův podílĎáblův podílJ. R. Ward (pseudonym)

Hodnotím po přečtení posledního dílu. Trilogie se mi četla moc dobře, mělo to spád, i když... mám pár "ale", někdy to bylo dost přitažené za vlasy.

Sibiřská výchovaSibiřská výchovaNicolai Lilin

Velmi dobře hodnotím vypracování knihy.
Ale... už patřím k té starší generaci, takže si dovoluji poznámku, a neberte to prosím moc politicky. Sovět, Rus, Moldavec, Urka, Ukrajinec atd. atd., to jedno jest. Hlavně bojovat.

Jménem mojí sestryJménem mojí sestryBarbora Linke

Moc pěkně napsaný příběh z války, který je vyprávěn v ich formě mladou dívkou, takže mnohdy i v nelehkých chvílích a hrozné době vyznívá optimisticky. Ještě se ke knize vrátím, teď trochu "rozdýchávám" závěr. Doporučuji.

RebelRebelTáňa Kubátová

Psáno pěknou spisovnou češtinou, to mám ráda. I když... v tomto případě bych semtam brněnský hantec uvítala :-)

Poslední zhasnePoslední zhasneVáclav Gruber

Kniha jako celek se mi špatně četla. Mnoho osob, většinou záporných. Asi jsem na tento dost závažný problém neměla náladu. Jiné knihy pana Grubera se mi líbily více.

Ve stínuVe stínuKateřina Castañeda

U knihy mi vadilo přeskakování v čase. Protože nevydržím číst knihy "na jeden zátah", tak jsem pak hledala souvislosti. Ale příběh moc pěkný.

Hvězda nad arabským peklemHvězda nad arabským peklemMonika Wurm

Jednu hvězdu ubírám za přehnanou, byť fiktivní část. Autorka upozorňuje, že ne vše se stalo jedné osobě, ale mnohdy to už bylo za hranou. Jako neohrožená Xena a to mi trochu dojem zkazilo. Uznávám, že život v těch zemích je hlavně pro ženy neúnosná.

Puberťák - Jak se nezbláznit a přežítPuberťák - Jak se nezbláznit a přežítKlára Mandausová

Jsem prarodič. Zavzpomínala jsem na pubertu dětí a teď prožívám začínající či pokračující pubertu svých čtyř vnuků. No, je furt to stejné. Možná jen trochu dříve.

Na druhý pokusNa druhý pokusT. L. Swan

Za vtipné akce Harryho 5 hvězd.

Na Afriku zapomeňNa Afriku zapomeňVladana Gomes Adolfo

Mně kniha nijak neoslovila. První třetina popis života v ČR, o ničem. A moc se to nezlepšilo ani v Africe. Cesta do práce, z práce, semtam výlet. Žádná zvláštnost, o které bych ještě nevěděla.

Protančit se životemProtančit se životemViola Kučerová

Pohlazení pana Chlopčíka se linulo celou knihou. Naše rodina měla tu čest oba poznat při tanečních našich dětí a dcera k nim chodila do taneční školy. Paní Brigita se věnovala dospívajícím děvčatům, které ji za to braly jako kamarádku. Jsem ráda, že paní Kučerová kladla nevtíravé otázky. Hezké to bylo.

08.12.2021

Co odvál dým aneb Jak jsem přežil holokaustCo odvál dým aneb Jak jsem přežil holokaustMiloš Bondy

Moc pěkně napsaná kniha. Zase jsem se dozvěděla něco jiného, než co psali autoři v jiných knihách o Osvětimi. Vysvětlivky za každou kapitolou, abychom byli v obraze. Fotky rodiny i autora v závěru. A psáno hezkou češtinou.

02.12.2021

Dál nechoď!Dál nechoď!Václav Křivanec

Za mne velmi podařená detektivka. Ale protože žiji na opačné straně republiky, tak mi vadil v dialozích pražský dialekt, který navíc někdy byl, někdy ne...

24.11.2021

Vánoční překvapeníVánoční překvapeníDaisy Bell

Půjčila jsem v knihovně pro vnučku na prázdniny, ale užily jsme si ten milý příběh obě.

06.07.2021

Vše, co jsme si nikdy neřekliVše, co jsme si nikdy neřekliCeleste Ng

Není to odpočinkové čtení na letní dovolenou. Spíš k zamyšlení v klidu.

06.07.2021

Nakresli mi vítrNakresli mi vítrEva Urbaníková

Za čtivost pro autorku tři hvězdičky, ale hlavní hrdinka na facku.

01.07.2021

Pohřbeni zaživaPohřbeni zaživaDominik Dán

Zajímalo by mě, které vemeno knihu přeložilo. Zvlášť vydařené jsou dialogy - směs slovensko-slezsko-moravsko-brněnsko-český mišmaš. To celou knihu "pohřbilo zaživa". Jinak Dán opět dobrý.

16.06.2021

Tajná knihaTajná knihaIrena Obermannová

Největší Čech? Co je to za blbost?

02.05.2021odpad!

TichoTichoSára Saudková

Vyhovuje mi styl psaní paní Sáry, i když hlavní hrdinka je dost divoká a asi nereálná. Tato série se dobře čte. Pěkně to ubíhalo.

03.04.2021

Hranice nevinnostiHranice nevinnostiAbbi Glines

To byla taková romantická blbost, že si musím přečíst i druhý díl.

14.03.2021

Miluju tě... i s natáčkamaMiluju tě... i s natáčkamaAlena Jakoubková

Vyhlašuji osobní embargo na knihy Jakoubkové. Ženská, která píše o dětech jako o harantech, si můj čas nezaslouží. A její hláška "ach jo" je už trapná.

15.02.2021odpad!

Kéž bych ti to dokázala říctKéž bych ti to dokázala říctHannah Beckerman

Sice jsem dočetla, ale jen díky tomu, že jsou knihovny zavřeny a mé zásoby se tenčí.

30.01.2021

Sestra LunySestra LunyLucinda Riley

Až na ten konec. To bylo jako četba pro děti prvního stupně základní školy.

25.01.2021

Dobroty pro diabetikyDobroty pro diabetikyHana Šimková

Vyzkoušeno několik receptů. Některé lepší, některé nám moc nechutnaly. Ale pěkně a srozumitelně popsáno.

19.12.2020

Lustr pro papežeLustr pro papežeJan Tománek

Tak o těchto hrůzách se našemu známému sluníčkáři ani nesnilo. A krmili nás, jak to měl v Ostravě-Heřmanicích zlé.

19.12.2020

Manželský omylManželský omylJennifer Probst

Série není zas tak špatná, ale poslední díl už nebudu číst. Je to pořád dokola.

30.11.2020

Hledám manžela…děti vítányHledám manžela…děti vítányAlena Jakoubková

"Ach jo!" Když už jsem tuto hlášku četla po 34., tak už mi bylo trapně. Strhávám jednu hvězdu.

20.11.2020

Mazl tovMazl tovMargot Vanderstraeten

Tuto knihu jsem si půjčila v době pandemie kvůli zavřeným knihovnám od sousedky. Přečetla jsem mnoho knih o holokaustu, avšak ještě nikdy jsem se nezaměřila na život Židů po 2. světové válce. I když je to jen střípek z jejich rodinného života, mnoho zajímavého jsem se dozvěděla. Moc doporučuji k přečtení.

02.11.2020