ave55 ave55 komentáře u knih

Pamětní kniha obce Výškovice Pamětní kniha obce Výškovice Petr Lexa Přendík (p)

Pan Přendík, i když mlád, je již známou osobností ostravského "jihu". Jeho procházky Ostravou jsou velmi srozumitelně zpracovány a autor i přes své mládí má dar vyprávění a převyprávění starousedlíků a pamětníků.

20.10.2022 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Při čtení jsem si vybavila své mládí, kdy jsem se stýkala s mladými Řeky, narozenými již v naší zemi. Studovala jsem s Řekyní, která mě s nimi seznámila a dokonce jsem měla tu čest navštívit jejich komunitu na severu Moravy. Později jsem s Řeky i pracovala, někteří mohli později svou vlast navštívit a pak tam i natrvalo odjeli. Moc ráda jsem si to vše připomněla a doporučuji k přečtení, protože knihy o komunitě Řeků u nás asi vydávány nebyly.

06.09.2022 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

A to fakt někdo čte, jo? No, ještě že už jsem stará a tím pádem "nejedlá".

17.08.2022

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Oceňuji pěknou češtinu, čtivě napsáno nebo vlastně přepsáno, protože se určitě s panem Heclem nebavili spisovným jazykem. Moc dobře se kniha čte a hlavně tolik zajímavostí...

29.07.2022 5 z 5

Zdar jak sviňa Zdar jak sviňa Honza Žanek Hlaváček (p)

Miluju ty brňáky.

12.07.2022 5 z 5

Nejkrásnější moravské cyklotrasy: 100 výletů na kolech Nejkrásnější moravské cyklotrasy: 100 výletů na kolech Ivo Paulík

Úžasně sestavená kniha, vše je již dokonale popsáno v anotaci, takže se nebudu opakovat, žádné informace nám na výletech nechyběly. Kvalitní vazba, obrázky. Chválím a doporučuji.

12.07.2022 5 z 5

Minutky Minutky Veronika Jonešová

Výborně napsané obě knihy. Jak již dříve uvedli čtenáři, knihy jsou velmi kvalitně zpracovány, krásné obálky, papír kvalitní, a jen mizivě chyb. Pouze si dovolím vzhledem ke svému věku a zkušenostem podotknout, že příběh je dost naivní. A i když se část příběhu odehrává v době příští - za deset, dvacet, třicet let (to už tady asi nebudu), tak mentalita a chování lidí bude stejná.

08.07.2022 4 z 5

Zimní zámek Zimní zámek Alexander Stainforth (p)

Mnohdy hodně naivní a "přitažené za vlasy", ale romantickým duším to rozhodně vadit nebude. Krátké oddíly, takže se dobře čte.

27.06.2022 4 z 5

111 míst v Ostravě, která musíte vidět 111 míst v Ostravě, která musíte vidět Vasilios Chaleplis

Kniha mě jako rodilou ostravandu moc potěšila, jen pár míst jsem neznala. Výborně zpracované, popis vtipný a přehledný, včetně adres a návodu, jak se k místu dostaneš. Ale musím strhnout hvězdičku za velmi nešťastně zvolenou měkkou vazbu, zvlášť u nové knihy se špatně listuje.

23.06.2022 4 z 5

Ďáblův podíl Ďáblův podíl J. R. Ward (p)

Hodnotím po přečtení posledního dílu. Trilogie se mi četla moc dobře, mělo to spád, i když... mám pár "ale", někdy to bylo dost přitažené za vlasy.

15.06.2022 4 z 5

Sibiřská výchova Sibiřská výchova Nicolai Lilin

Velmi dobře hodnotím vypracování knihy.
Ale... už patřím k té starší generaci, takže si dovoluji poznámku, a neberte to prosím moc politicky. Sovět, Rus, Moldavec, Urka, Ukrajinec atd. atd., to jedno jest. Hlavně bojovat.

20.05.2022 4 z 5

Jménem mojí sestry Jménem mojí sestry Barbora Linke

Moc pěkně napsaný příběh z války, který je vyprávěn v ich formě mladou dívkou, takže mnohdy i v nelehkých chvílích a hrozné době vyznívá optimisticky. Ještě se ke knize vrátím, teď trochu "rozdýchávám" závěr. Doporučuji.

13.05.2022 5 z 5

Rebel Rebel Táňa Kubátová

Psáno pěknou spisovnou češtinou, to mám ráda. I když... v tomto případě bych semtam brněnský hantec uvítala :-)

28.04.2022 4 z 5

Poslední zhasne Poslední zhasne Václav Gruber

Kniha jako celek se mi špatně četla. Mnoho osob, většinou záporných. Asi jsem na tento dost závažný problém neměla náladu. Jiné knihy pana Grubera se mi líbily více.

26.04.2022 3 z 5

Ve stínu Ve stínu Kateřina Castañeda

U knihy mi vadilo přeskakování v čase. Protože nevydržím číst knihy "na jeden zátah", tak jsem pak hledala souvislosti. Ale příběh moc pěkný.

02.04.2022 4 z 5

Hvězda nad arabským peklem Hvězda nad arabským peklem Monika Wurm

Jednu hvězdu ubírám za přehnanou, byť fiktivní část. Autorka upozorňuje, že ne vše se stalo jedné osobě, ale mnohdy to už bylo za hranou. Jako neohrožená Xena a to mi trochu dojem zkazilo. Uznávám, že život v těch zemích je hlavně pro ženy neúnosná.

20.02.2022 4 z 5

Puberťák - Jak se nezbláznit a přežít Puberťák - Jak se nezbláznit a přežít Klára Mandausová

Jsem prarodič. Zavzpomínala jsem na pubertu dětí a teď prožívám začínající či pokračující pubertu svých čtyř vnuků. No, je furt to stejné. Možná jen trochu dříve.

14.02.2022 4 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Za vtipné akce Harryho 5 hvězd.

13.02.2022 5 z 5

Na Afriku zapomeň Na Afriku zapomeň Vladana Gomes Adolfo

Mně kniha nijak neoslovila. První třetina popis života v ČR, o ničem. A moc se to nezlepšilo ani v Africe. Cesta do práce, z práce, semtam výlet. Žádná zvláštnost, o které bych ještě nevěděla.

07.01.2022 2 z 5

Protančit se životem Protančit se životem Viola Kučerová

Pohlazení pana Chlopčíka se linulo celou knihou. Naše rodina měla tu čest oba poznat při tanečních našich dětí a dcera k nim chodila do taneční školy. Paní Brigita se věnovala dospívajícím děvčatům, které ji za to braly jako kamarádku. Jsem ráda, že paní Kučerová kladla nevtíravé otázky. Hezké to bylo.

08.12.2021 5 z 5